Světla O1

Moderátoři: BigBang, Majk

Balcik.D
Příspěvky: 56
Registrován: 15.11.2010 09:46

Světla O1

Příspěvek od Balcik.D »

Dobrý den,

připadá mi, že poslední dobou mě moje oktávka svítí čím dál míň, tak se ptám, jak docílit nejlepšího osvětlení pro řidiče? Před 2 měsíci jsem koupil bílé LED parkovací světla, přesně nevím výrobce..

Jaké žárovky koupit? Máte zkušenosti i s imitacemi xenonů resp. bílých světel? Svítí lépe?

Budu rád za každou radu + zkušenost.

Rouballik
Příspěvky: 528
Registrován: 03.04.2010 16:51

Re: Světla O1

Příspěvek od Rouballik »

Možná je to bordelem na sklech světlometů nebo odřeninami na sklech světlometů.

Celkem velký rozdíl je v žárovkách OSRAM. V jednom světlometu mám osram a v druhém to nejlevnější. Rozdíl je znatelný v dálce, kdy je kužel světla více svítivý a v barvě osvětlené silnice. Na různé ty barevné imitace nebo dodělávky Xenonů jsou celkem policisté hákliví.

Balcik.D
Příspěvky: 56
Registrován: 15.11.2010 09:46

Re: Světla O1

Příspěvek od Balcik.D »

Rouballik píše:Možná je to bordelem na sklech světlometů nebo odřeninami na sklech světlometů.

Celkem velký rozdíl je v žárovkách OSRAM. V jednom světlometu mám osram a v druhém to nejlevnější. Rozdíl je znatelný v dálce, kdy je kužel světla více svítivý a v barvě osvětlené silnice. Na různé ty barevné imitace nebo dodělávky Xenonů jsou celkem policisté hákliví.
Máte nějaké zkušenosti s tím, že ti policisté jsou na to skutečně hákliví? Nechci si s nimi přidělávat problémy.

Když jste mi doporučil žárovky osram, mohl byste mi nějaké doporučit?

Rouballik
Příspěvky: 528
Registrován: 03.04.2010 16:51

Re: Světla O1

Příspěvek od Rouballik »

Na xenonová světla je potřeba mít vůz vybavený automatickým naklápěním světlometů - dle zákona. Xenonové výbojky se nehodí do běžných světlometů a zpravidla oslňují. Policisté to poznají jednoduše, nakouknou zda je vedle volantu klasické kolečko a nechají si zvednout kapotu, kde je vidět nainstalovaný startér na výbojky a pokuta je na světe. Na STK to také neprojde.

Žárovky najdete zde: http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=osr ... aker#c2202


Balcik.D
Příspěvky: 56
Registrován: 15.11.2010 09:46

Re: Světla O1

Příspěvek od Balcik.D »

teď jsem na internetu narazil na porovnání několika žárovek. Máte někdo zkušenost ještě s těmi prvními 4? Rád bych si koupil kvalitní světlo a na penězích mě nezáleží.
Přílohy
test_zarovek.jpg

Balcik.D
Příspěvky: 56
Registrován: 15.11.2010 09:46

Re: Světla O1

Příspěvek od Balcik.D »

nikdo nemá zkušenost s prvními 4 z přiloženého obrázku?

Uživatelský avatar
Lifted
Příspěvky: 161
Registrován: 07.02.2011 14:31

Re: Světla O1

Příspěvek od Lifted »

Já mám Osram Cool Blue. A předtim jsem měl Osram Nightbreaker. Obojí svítěj krásně.
1,9 TDi :: Octavia 1 Face :: 81kw, ASV, EGR OFF
1,6 MPi :: Octavia 2 :: 75kw

ondrc
Příspěvky: 55
Registrován: 22.03.2009 17:06
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Jižní Morava

Re: Světla O1

Příspěvek od ondrc »

když už jsme u těch světel...mám origo xenony a zdá se mi taky že mi svítí čím dál tím méně.....je to u xenonů vůbec možné nebo je to jen můj pocit???
Škoda Octavia I 1,9TDI,81kw....eleganceeee

mikl
Příspěvky: 48
Registrován: 14.05.2010 17:21

Re: Světla O1

Příspěvek od mikl »

Jasně,že to je možné,výbojky mají také určitou životnost.Druhá a nákladnější možnost jsou vysvícené parabolky pro výbojku.
V prvním případě stačí výměna výbojek a z vlastní zkušenosti se hned nemusí kupovat Osram nebo Philips,ale stačí i levné třeba z Aukra za pár korun.Mám takové,vím o čem píšu.Také někdy stačí vyčistit zevnitř čočky světlometu.
Druhá varianta je horší,pokud jsou vypálené paraboly,musí se koupit celé korpusy xenonů,to vyjde podstatně dráž.

ondrc
Příspěvky: 55
Registrován: 22.03.2009 17:06
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Jižní Morava

Re: Světla O1

Příspěvek od ondrc »

mikl píše:Jasně,že to je možné,výbojky mají také určitou životnost.Druhá a nákladnější možnost jsou vysvícené parabolky pro výbojku.
V prvním případě stačí výměna výbojek a z vlastní zkušenosti se hned nemusí kupovat Osram nebo Philips,ale stačí i levné třeba z Aukra za pár korun.Mám takové,vím o čem píšu.Také někdy stačí vyčistit zevnitř čočky světlometu.
Druhá varianta je horší,pokud jsou vypálené paraboly,musí se koupit celé korpusy xenonů,to vyjde podstatně dráž.

existuje vůbec nějaké měření svítivosti xenonů??
Škoda Octavia I 1,9TDI,81kw....eleganceeee

Zamčeno

Zpět na „Exteriér + styling“