Dodatečná montáž neoriginálního rádia do Fabia Combi II

2007 - 2008

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
Oyster
Příspěvky: 23
Registrován: 15.10.2009 10:58

Dodatečná montáž neoriginálního rádia do Fabia Combi II

Příspěvek od Oyster »

Ahoj,

do Fabie Combi II si chci nechat namontovat autorádio Blaupunkt Hamburg MP68.

Vzhledem k tomu, že kromě doplnění zadních reproduktorů do auta chci odlišné vyvedení zásuvek USB a audiojacku (na pravý boční úzký pruh vedle ovladačů klimatizace), protože standardní způsob jejich vyvedení (volně vyvedené kabely do zásuvky pod rádiem) se mi nelíbí, bude montáž trochu složitější.

V souvislosti s tím mám několik otázek:

1) Panel se šachtou na rádio, který je z výroby v autě, je, pokud se nemýlím na rádio velikosti 1 DIN (viz. přiložené foto).
Fabia Combi II_šachta radia.JPG
Teoreticky by se tam tohle rádio
Blaupunkt Hamburg MP68 - fotka alespoň z titulní strany návodu
Blaupunkt Hamburg MP68 - fotka alespoň z titulní strany návodu
mělo vejít.

Jenže z různých - i autorizovaných ŠKODA servisů - jsem dostal různé odpovědi.

Jedni tvrdí, že tato šachta je určena pouze pro montáž originálního autorádia ŠKODA Beat (http://www.skoda-auto.cz/cze/service/ac ... 39%26p%3d1) a že pokud budu chtít namontovat uvedený Blaupunkt, budu muset nahradt tento panel se šachtou tzv. sadou pro montáž neoriginálního autorádia (http://www.skoda-auto.cz/cze/service/ac ... 39%26p%3d3).

Druzí říkají, že do stávajícího panelu se šachtou lze namontovat i neoriginální autorádio, aniž by se musel panel, resp. jeho část měnit.

Jak to tedy je? Lze do stávajícího panelu zabudovat toto neoriginální autorádio?


2) S tím souvisí i případné propojovací kabely. Na webu ŠKODA jsem zjistil, že auta mohou mít z výroby přípravu pro montáž originálního, nebo neoriginálního autorádia.

Lze si být jistý tím, že např. pokud by v bodu 1) zmíněná šachta byla určena pro montáž neoriginálního autorádia, odpovídá tomu i kabeláž schovaná za krytem, takže nebudu muset dokupovat žádnou redukci? Nerad bych se při montáži dostal do situace, že mi bude něco chybět.

Předem díky za odpovědi.
akt: Fabia Combi II 1.4 16V
ex : Felicia Combi 1.3 MPI

Uživatelský avatar
molyna
Příspěvky: 13
Registrován: 02.12.2008 19:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: morava

Re: Dodatečná montáž neoriginálního rádia do Fabia Combi II

Příspěvek od molyna »

hoj
asi to již máš vyřešené, a pokud ne pískni na mail.............. ;)
golf 5 , fabia II .. a teď passat 3C ..vše tdi a ještě vw polo-GTi

olda trmal
Příspěvky: 15
Registrován: 14.05.2010 07:07

Re: Dodatečná montáž neoriginálního rádia do Fabia Combi II

Příspěvek od olda trmal »

aahoj,já jsem měl stejný problém-ve škodovce mi tam dali nějakej rámeček(redukce),nějakej zesilovač na anténu a bylo tam-stálo to 1000kč
olda

hanis90
Příspěvky: 3
Registrován: 22.01.2012 00:35

Re: Dodatečná montáž neoriginálního rádia do Fabia Combi II

Příspěvek od hanis90 »

ahoj, mam stejny problem. chtel bych dokoupit originalni autoradio skoda. da se nejak udelat aby mi tam pasovalo autoradio dance nebo blues? nebo tam jde dat jedine beat? dekuji za rady

milhausek
Příspěvky: 434
Registrován: 12.02.2010 07:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Dodatečná montáž neoriginálního rádia do Fabia Combi II

Příspěvek od milhausek »

dá se to bez problémů, stačí vyměnit ten plast pod ovladačem topení za 2DIN rámeček, vše zapojit a nakodovat... není problém dodělat..
chiptuning, diagnostika vw group, kodování, montáže navi, pal.pc,tempomatů, výměny palubních přístrojů,origo dodělávky, dojezdy km, dojezdy oken - i SAGII!! čeština do navi, upgrade firmware RNS510,zobrazení parkovacích senzoru na navi,mapy tel776200941

hanis90
Příspěvky: 3
Registrován: 22.01.2012 00:35

Re: Dodatečná montáž neoriginálního rádia do Fabia Combi II

Příspěvek od hanis90 »

a kde ten plast na 2din sezenu? radio sehnat neni problem prodava se jich plno. a jeste bych mel dotaz jestli se daji sehnat prihradky ktere jsou pred spolujezdcem? koupil jsem fabii za vybornou cenu ale bez vybavy:(. ale trapi me jen to radio ty prihradky a elektricke stahovani oken vepredu. kdyby nekdo vedel kde tohle sehnat byl bych moc rad.

milhausek
Příspěvky: 434
Registrován: 12.02.2010 07:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Dodatečná montáž neoriginálního rádia do Fabia Combi II

Příspěvek od milhausek »

ve škodovce nebo např. tady.. mají pouze tuto barvu, ve škodovce seženeš všechny 3 které se dělají za podobnou cenu.. záleží ovšem jestli máš přípravu pro origo radio, jinak se musí upravit kabeláž

http://www.cc-autodily.cz/panel-stredni-cerny-1_1
chiptuning, diagnostika vw group, kodování, montáže navi, pal.pc,tempomatů, výměny palubních přístrojů,origo dodělávky, dojezdy km, dojezdy oken - i SAGII!! čeština do navi, upgrade firmware RNS510,zobrazení parkovacích senzoru na navi,mapy tel776200941

hanis90
Příspěvky: 3
Registrován: 22.01.2012 00:35

Re: Dodatečná montáž neoriginálního rádia do Fabia Combi II

Příspěvek od hanis90 »

tady jsem vvyfotil barvu a kabelaz. jaka je to barva? nevim jestli objednat tu cernou a nebo to je nejaky odstin sede? a kabelaz bude stacit tohle nebo musim neco prikoupit?
Přílohy
IMG137.jpg
IMG138.jpg
IMG139.jpg

milhausek
Příspěvky: 434
Registrován: 12.02.2010 07:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Dodatečná montáž neoriginálního rádia do Fabia Combi II

Příspěvek od milhausek »

kabeláž máš správnou, barva lze zjistit podle vinu
chiptuning, diagnostika vw group, kodování, montáže navi, pal.pc,tempomatů, výměny palubních přístrojů,origo dodělávky, dojezdy km, dojezdy oken - i SAGII!! čeština do navi, upgrade firmware RNS510,zobrazení parkovacích senzoru na navi,mapy tel776200941

Zamčeno

Zpět na „Fabia II“