Klepání v interiéru

2007 - 2008

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Sinjakupre
Příspěvky: 1
Registrován: 22.07.2015 09:59
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Klepání v interiéru

Příspěvek od Sinjakupre »

Ahojte. Jsem vlastník Fabie 2 r.v. 03/2012 a chci se zeptat, jestli máte někdo obdobnou zkušenost. Snažím se přijít čím by mohlo být způsobeno klepání, které se přenáší do interiéru a to za okolností přejezdu po hodně nerovné cestě nebo se tak děje i při rozjezdu a následném přeřazení. Jedná se o krátký zvuk, jakoby někde něco vrzlo (bylo povolené ve spoji). Čeho jsem si všiml, tak velice totožný zvuk jsem zaregistroval i v 1. Fabii po faceliftu r.v. 2005. Máte někdo s tím zkušenost a případné řešení? Já jsem zatím neřešil, jestli to nemůže dělat nějaký předmět v zavazadelníku, takže mimo tuto radu můžete psát zkušenosti. Díky ;)

RobinHudecek
Příspěvky: 9
Registrován: 18.01.2016 11:49
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Klepání v interiéru

Příspěvek od RobinHudecek »

Je to fabia, tam vždycky bude něco klepat a když vyřešíš jedno klepání, začne to na dvou místech zaráz cca do týdne :D

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání v interiéru

Příspěvek od BigBang »

zkontroloval bych přední nápravu - zkusil dotáhnout přední silentbloky ramene, podíval bych se jestli není utržený stabilizátor z lůžek (jestli se ta tyč někde o něco neopírá), může to dělat i horní uložení tlumičů.

Robin: já měl doma jedničkovou 5 let a nemůžu říct, že by přád něco klepalo. Vždycky se problém vyřešil a pak byl dlouho klid ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Uživatelský avatar
MATTESS
Příspěvky: 294
Registrován: 04.12.2009 11:09

Re: Klepání v interiéru

Příspěvek od MATTESS »

Ani já nemohu souhlasit. FI jsem měl 8 let, prodával jsem ji s 200t km a s nějakými pazvuky, klepáním jsem neměl problém.

Čmelda
Příspěvky: 5
Registrován: 14.04.2016 21:33
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Klepání v interiéru

Příspěvek od Čmelda »

Mně začalo klepání při přejezdech nerovností krátce poté, co mi v servisu dělali tažné zařízení. Mám r.v. 2013, takže prý k tažnému museli dát řídicí jednotku (na bok pod tapec kufru). To klepání je jako kdyby se uvolnily nějaké kabely a klepaly o karoserii. Tak se odhodlávám se tam podívat...
Nebo máte někdo jiný tip?
Škoda Fabia II, 1.2 HTP, r.v. 2013.

marcus86
Příspěvky: 9
Registrován: 09.07.2009 22:44

Re: Klepání v interiéru

Příspěvek od marcus86 »

Já mám doma 17 let starou fabii 1.9SDI a nic nevrní, nic neklepe, najeto 330 000km.

Odpovědět

Zpět na „Fabia II“