Autoalarm Jablotron CA-320

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Uživatelský avatar
Avanti
Příspěvky: 204
Registrován: 03.07.2009 16:43
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Bučovice

Autoalarm Jablotron CA-320

Příspěvek od Avanti »

Švára má Fabii I (rok 2001), kupovali jsme to cca před rokem a doteď to bylo OK.

Jedná se o autoalarm s imobilizérem (blokování startéru), dálkovým ovládáním centrálního zamykání s funkcí zavírání otevřených oken.

Včera v noci (asi dva dny u nás pršelo v kusu) to z ničeho nic začalo houkat, auto nešlo zamknout (pořád cvakaly motorky centrálu, jakoby každou vteřinu se to odemklo a zamklo), asi po půl minutě se spustily okna. Nastartovat to šlo až na 4té nebo 5té pokus (neodblokovalo to imo).

Když jsem asi po 20 hodinách baterku připojil, tak to fungovalo, ale jen asi 5 minut a pak zase cvakání zámků a stahnutí oken.

Myslel jsem si, že je v jednotce voda, ale jednotka je suchá jak pepř, nikde známky poškození, oxidace, vody a ani vlhkosti.

Měl jsem podezření z vadného zámku ve dveřích, ale nesedí mě k tomu ten imobilizér.

Osobně bych tento dodělaný systém z vozu vydělal, ale švára nechce kvůli dálce k centrálu (samostatná dálka se mu nechce kupovat).

Pokud máte někdo s podobnými systémy a závady zkušenost, budu vděčný za každou radu
__________________________________
Škoda Octavia II Combi TDI PD 77kW (BJB), Octavia TDI 66kW (AGR)
Diagnostika VAG-COM Max2008

Belmondo
Příspěvky: 2
Registrován: 09.09.2014 13:08
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Autoalarm Jablotron CA-320

Příspěvek od Belmondo »

Ahoj. Řešil jsem nedávno něco podobného na felicii. Alarm je tam sice starší, ale je to taky jablotron a pasoval mi na něj návod na CA-320.
Tady se dá stáhnout: http://www.jablotron.com/cz/pro-montazn ... utoalarmy/

Mě alarm pořát dělal falešné poplachy. Taky jsem chtěl alarm vypnout, ale aby zůstala zachována funkce dálkového ovládaní.
Pokud to chcete vyřešit touto cestou tak řešení je následované - stáhnout si manuál a podle schématu zkusit poodpojovat senzory. Je to jednoduché. Stačí vytáhnout ten velký konektor z jednotky alarmu a z něj vyjmout dráty. Já jsem je vytáhl i s tím pérkem, aby šli případně později znovu zapojit. Stačí do drážky v konektoru u drátu zatlačit ostrým předmětem a drát vytáhnout. Vytažené dráty zaizolovat a konektor se zbylými dráty znovu zapojit.
Buď odpojíte vše (kromě otevírání dveří a napájení, já jsem tam nechal i drát od zapalování a tlačítko valet), nebo jen to co dělá problém. Popřípadě odpojováním drátů zjistíte, kde je problém a opravíte.
Já u Felicie ale nemám okna v elektrice tak s tím nevím. Snad vám to pomůže.

Uživatelský avatar
Avanti
Příspěvky: 204
Registrován: 03.07.2009 16:43
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Bučovice

Re: Autoalarm Jablotron CA-320

Příspěvek od Avanti »

Díky, schéma od Jablotronu jsem taky našel. Psal jsem přímo do toho Jablotronu. Reakce na odpověď překvapivě rychlá, snaha o odstranění závady veliká. Po pár radách a kontrolách jsem dospěli k závěru, že je nutné opravit ŘJ alarmu.
Jednotky které nejsou poškozené nebo zoxidované prý opravují zdarma. Jednotku jsem jim tedy poslal. Oprava prý trvá cca 14 dní, tož jsem zvědavé co najdou a zda to pak bude fungovat.
Jak budu vědět víc, hodím info.
__________________________________
Škoda Octavia II Combi TDI PD 77kW (BJB), Octavia TDI 66kW (AGR)
Diagnostika VAG-COM Max2008

Belmondo
Příspěvky: 2
Registrován: 09.09.2014 13:08
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Autoalarm Jablotron CA-320

Příspěvek od Belmondo »

Za málo. Hodně Štěstí.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + eletro“