kontrolka nedostatku chladící kapaliny

Moderátoři: BigBang, Majk

véna
Příspěvky: 3
Registrován: 06.08.2009 16:38

kontrolka nedostatku chladící kapaliny

Příspěvek od véna »

Prosím,má někdo zkušenosti s rozsvěcováním kontrolky nedostatku nebo přehřátí chladící kapaliny.Mně se kontrolka rozsvítí vždy ráno,když je auto studené a to jen jsou-li teploty do 5 stupňů.Kapaliny mám dostatek,byla i vyměněna,dále byla letos vyměněna i nádobka s hlídačem hladiny.Na diagnostice ve značkovém servisu nic nenašli.Po ohřátí motoru alespoň na 40 stupňů závada mizí.Vyměněn byl i snímač teploty chladící kapaliny.Poraďte.

Uživatelský avatar
notobi
Příspěvky: 541
Registrován: 30.09.2009 22:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: kontrolka nedostatku chladící kapaliny

Příspěvek od notobi »

véna píše:Prosím,má někdo zkušenosti s rozsvěcováním kontrolky nedostatku nebo přehřátí chladící kapaliny.Mně se kontrolka rozsvítí vždy ráno,když je auto studené a to jen jsou-li teploty do 5 stupňů.Kapaliny mám dostatek,byla i vyměněna,dále byla letos vyměněna i nádobka s hlídačem hladiny.Na diagnostice ve značkovém servisu nic nenašli.Po ohřátí motoru alespoň na 40 stupňů závada mizí.Vyměněn byl i snímač teploty chladící kapaliny.Poraďte.
neni nádobka zase špinavá? jestli máš 1,4 s českým motorem zlobilo tam těsnění pod hlavou a utíkal do vody olej a zanášel nádobku. Jestli je OK nech si jí změřit jestli neni moc hustá víc jak -25°C je moc hustá a blbne to kvuli tomu.
Octavia Combi r.v.04 1,9 TDI 81kW chip na 140hp Mimo xenon, kůže, orig navig. , zad loket. full výbava

véna
Příspěvky: 3
Registrován: 06.08.2009 16:38

Re: kontrolka nedostatku chladící kapaliny

Příspěvek od véna »

Véna pro notobi. Dík za oídpověď.Je to těsnění pod hlavou.

Uživatelský avatar
Avanti
Příspěvky: 204
Registrován: 03.07.2009 16:43
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Bučovice

Re: kontrolka nedostatku chladící kapaliny

Příspěvek od Avanti »

Přesně tak, u českých motorů zlobilo to těsnění pod hlavou, ale nediv se serisu, ve většině případů (90%) je to ta nádobka chlad. kapaliny
__________________________________
Škoda Octavia II Combi TDI PD 77kW (BJB), Octavia TDI 66kW (AGR)
Diagnostika VAG-COM Max2008

Uživatelský avatar
1pavel
Příspěvky: 495
Registrován: 08.10.2008 16:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Pardubice

Re: kontrolka nedostatku chladící kapaliny

Příspěvek od 1pavel »

zlobí to i na více motorech i ve vw pomáhá oškrábnout ty dráty v nádobce třeba šroubovákem a přihnout je blíže k sobě
G4 TDI GTI kat off egr off chip Reesha turbo special turbopower ( 2, .... bar )
140 Kw 435Nm do práce ideál

Uživatelský avatar
notobi
Příspěvky: 541
Registrován: 30.09.2009 22:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: kontrolka nedostatku chladící kapaliny

Příspěvek od notobi »

Avanti píše:Přesně tak, u českých motorů zlobilo to těsnění pod hlavou, ale nediv se serisu, ve většině případů (90%) je to ta nádobka chlad. kapaliny
ta nádobka je špatná kvuli uniku oleje do vody přes těsnění pod hlavou jak jsem psal dřív kdyby bylo vše OK neni problem už to řeší měl to těsnění v háji tema tim pádem vyřešený
Octavia Combi r.v.04 1,9 TDI 81kW chip na 140hp Mimo xenon, kůže, orig navig. , zad loket. full výbava

Uživatelský avatar
nica
Příspěvky: 5
Registrován: 07.09.2010 18:09

Re: kontrolka nedostatku chladící kapaliny

Příspěvek od nica »

Zdravím, dovolil bych si oživit toto téma. Mám zřejmě stejný problém jako véna. Při ranním nastartování kdy venkovní teploty dosahují sotva 6 stupňů se mi po chviličce rozbliká kontrolka teploty vody v motoru. Takže říkáte očistit nějaké drátky v nádobce a trošičku je přihnout k sobě? Mimochodem, mám 1.4 tdi 51 kw.

VWshop.cz
Příspěvky: 207
Registrován: 06.04.2012 21:14

Re: kontrolka nedostatku chladící kapaliny

Příspěvek od VWshop.cz »

Je tam čidlo a to může dělat tu chybu. Při nejhoršim ho vyměň.

Uživatelský avatar
nica
Příspěvky: 5
Registrován: 07.09.2010 18:09

Re: kontrolka nedostatku chladící kapaliny

Příspěvek od nica »

Díky za rychlou reakci a ještě jeden detail. Kde to čidlo najdu?

libero1071
Příspěvky: 641
Registrován: 05.09.2010 18:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: okr.Senica/SK

Re: kontrolka nedostatku chladící kapaliny

Příspěvek od libero1071 »

čidlo je súčasťou nádobky...

Zamčeno

Zpět na „Interiér + eletro“