Chlazení Fábia 1.4 MPI 50kw

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Laveggio
Příspěvky: 7
Registrován: 22.03.2012 13:50

Chlazení Fábia 1.4 MPI 50kw

Příspěvek od Laveggio »

Dobrý den,

potřeboval bych poradit ohledně chlazení na Fábii. Po nastartování studeného motoru se mi rozsvítí kontrolka chlazení. Když se motor zahřeje tak nic. Taky mi přijde, že se nevrací voda z malého okruhu zpět do expanzní nádobky. (Je měněn termostat s víkem za neoriginální díl) Taky se mi zdá, že je v pryč těsnění hlavy válců a expanzka se tlakuje (stoupá mi se zahřátím motoru hladina kapaliny + mám na víčku oleje bílý šlem a mastnou chladící kapalinu)

Dál by mě jen informačně zajímalo, jestli má být viditelné, že se kapalina vrací do nádržky a na co je u toho nešikovného termostatu, ten malý ventil na pružinu, který je z čela termostatu. Jako kdyby měl měnit tok kapaliny, ale já žádnou změnu nepoznal.

Snad jsem napsal všechno. Kdyby ne, tak řekněte a já dodám informace.

Za radu předem moc děkuju.

Rouballik
Příspěvky: 528
Registrován: 03.04.2010 16:51

Re: Chlazení Fábia 1.4 MPI 50kw

Příspěvek od Rouballik »

To bude podfouklé těsnění pod hlavou. Chtělo by to co nejdříve nové. To je asi základ. Na expanzce je čidlo, které signalizuje problém zkus kouknout jestli pohledově vypadá oka -> vede z něj kabel.

Uživatelský avatar
MDG
Příspěvky: 233
Registrován: 05.12.2011 15:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Chlazení Fábia 1.4 MPI 50kw

Příspěvek od MDG »

bílej (zKu) šlem na víčku je asi bych řekl normální, mám to na všech autech :) Jinak jak řiká kolega nade mnou, bude to těsnění... mizí ti hodně chladící kapaliny ? Mě to před výměnou žralo litr vody na sto kiláčků :D
Zakázková výroba dílů pro offroad - pevnostní nárazníky, houpačky, zahrádky, nosiče, chrániče a jiné zámečnické práce
http://www.facebook.com/pages/SJ-Tuning/203343166417979
nebo na telefonu 777306020

Laveggio
Příspěvky: 7
Registrován: 22.03.2012 13:50

Re: Chlazení Fábia 1.4 MPI 50kw

Příspěvek od Laveggio »

No čidlo vypadá zdravě, ale předpokládam, že komunikuje nějak na principu vodivosti, když se kontakty ponořej do vody. Tak se ptam. Nemůžou být třeba zanesené olejem? A jestli se nemýlim, což je klidně možné, tak kde bych ty kontakty našel? Jsou nějak viditelné a nebo by se musela celá sundat a nějak pracně čistit, či vyměnit.

No kolik to žere. To je těžko říct. Autem se jede tak 3x do měsíce, takže mi to nežere nic.

pimbol
Příspěvky: 3
Registrován: 05.07.2011 11:19

Re: Chlazení Fábia 1.4 MPI 50kw

Příspěvek od pimbol »

Mě to dělalo uplně to stejné s tou kapalinou...autoelektrikář mi řekl že do bude na 95% v expanzní nadržce ty čidla...koupil sem tedy novou expanzku a problém byl vyřešen....no a ted ..asi po roce ..mi to začalo dělat zase ..ale to bude nejspíš proto že ta voda kterou tam mám bude už "zasraná" a ty čidla budou opět v háji...takže novou expansku + vodu..

pimbol
Příspěvky: 3
Registrován: 05.07.2011 11:19

Re: Chlazení Fábia 1.4 MPI 50kw

Příspěvek od pimbol »

doporučuju ti vyměnit tu expansku a rovnou tam dát i novou vodu.. ja koupil jen nadrž a zase se mi to zašpinilo...v autokelly se dá koupit originál nějak za 300....ještě zkusím jednu věc a to odpojit ty čidla uplně uvidíme co to udělá ...

Laveggio
Příspěvky: 7
Registrován: 22.03.2012 13:50

Re: Chlazení Fábia 1.4 MPI 50kw

Příspěvek od Laveggio »

Tak už to mám snad zasebou. Jediné co jsem udělal bylo to, že jsem vypustil kapalinu, vyndal expanzní nádrž a pořádně jí propláchnul, pak jsem jí proplách sajrajtem na odmaštění a pak dlouhou dobu proplachoval čistou vodou a nechal vyschnout. Až na pár narůžovělých flíčků, je jako nová. teď ještě jestli mi to pomůže. Ale na to jak byla špinavá bych řekl, že už je pohroma zažehnána. Alespoň pro mě.

Odpovědět

Zpět na „Motory“