MOTOR, CHOD: 1,4 16V 55kW jede na tri valce

Moderátoři: BigBang, Majk

Uživatelský avatar
Pawouk1
Příspěvky: 14
Registrován: 29.10.2010 23:17

Re: fabia 1,4 55kW 16V jede na tri valce

Příspěvek od Pawouk1 »

Dunde.e píše:Když jsem byl nucen řešit nepojizdnost auta kvůli spálene cívce přímo v servisu škoda tak mi servisní technik řekl. "Když kontrolka motoru svítí, tak se s tím může omezeně dojet. Pokud bliká, znamená to vážnější poruchu a může se také stát, že benzín není spalován a letí přímo do katalyzatoru čímž se může zničit."

U mne to tak bylo. Než se nadobro odporoučela cívka, tak kontrolka jen svítila, pak začla blikat a to už byl uplný konec.
Nesmysl,když nejede zapalování,tak ŘJ motoru odstaví vstřik na tom konkrétním válci.
Škoda Octavia II FL 1.4 TSI 90 kW Ambiente Plus 2010
Škoda Fabia II FL 1.2 TSI 63 kW Ambiente 2010 služebák
ex Škoda Fabia Combi 1.4 16V 74 kW Comfort 2004
ex Škoda Felicia LXi 1.3 MPI 50 kW 1997

Uživatelský avatar
Fleer
Příspěvky: 76
Registrován: 09.10.2011 15:52
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: s miláškem na venkově a je mi hej
Kontaktovat uživatele:

Re: fabia 1,4 55kW 16V jede na tri valce

Příspěvek od Fleer »

Pawouk1 píše:
Dunde.e píše:Když jsem byl nucen řešit nepojizdnost auta kvůli spálene cívce přímo v servisu škoda tak mi servisní technik řekl. "Když kontrolka motoru svítí, tak se s tím může omezeně dojet. Pokud bliká, znamená to vážnější poruchu a může se také stát, že benzín není spalován a letí přímo do katalyzatoru čímž se může zničit."

U mne to tak bylo. Než se nadobro odporoučela cívka, tak kontrolka jen svítila, pak začla blikat a to už byl uplný konec.
Nesmysl,když nejede zapalování,tak ŘJ motoru odstaví vstřik na tom konkrétním válci.
A jak je tedy možné, že ta svíčka většinou bývá potom docela mokrá? A točíš li s motorem, tak na tebe benzin lítá pořád?
Diagnostika,opravy,přizpůsobení Immo+klíčů+tacho,felicia reset škrt. klapky, domontáže příslušenství.Vše jen na domluvě. VW,ŠKODA,SEAT,AUDI 604541007
http://www.facebook.com/JFK.cardiagnostik

Uživatelský avatar
Pawouk1
Příspěvky: 14
Registrován: 29.10.2010 23:17

Re: fabia 1,4 55kW 16V jede na tri valce

Příspěvek od Pawouk1 »

Mně na motoru 1.4 16V 74 kW BBZ odešly postupně tři zapalovací cívky a svíčka byla vždy suchá. Tak jak to tedy je? Právě to vypnutí vstřiku má být ochrana před zničením katalyzátoru. Pravda,motorem se při vyndané svíčce netočilo.
Škoda Octavia II FL 1.4 TSI 90 kW Ambiente Plus 2010
Škoda Fabia II FL 1.2 TSI 63 kW Ambiente 2010 služebák
ex Škoda Fabia Combi 1.4 16V 74 kW Comfort 2004
ex Škoda Felicia LXi 1.3 MPI 50 kW 1997

Uživatelský avatar
Fleer
Příspěvky: 76
Registrován: 09.10.2011 15:52
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: s miláškem na venkově a je mi hej
Kontaktovat uživatele:

Re: fabia 1,4 55kW 16V jede na tri valce

Příspěvek od Fleer »

Ono spíš bude záležet na tom, zda ta cívka má ještě trochu snahu dát alespoň malou jiskru, tou to nezapálí, ale palivo tam nějakou dobu ještě bude proudit, aby řj měla možnost zjistit, že ten kterej válec nefunguje a nebo ta cívka odejde úplně, kdy se rovnou uloží chyba že je vadná zapal cívka a pak to ten vstřik odpojí. Ale pokaždý když jsem řešil u fabií zapal cívky a vyndaly se svíce, tak byly mokrý. A že jich za 9 let bylo hodně...
Diagnostika,opravy,přizpůsobení Immo+klíčů+tacho,felicia reset škrt. klapky, domontáže příslušenství.Vše jen na domluvě. VW,ŠKODA,SEAT,AUDI 604541007
http://www.facebook.com/JFK.cardiagnostik

hudma
Příspěvky: 2
Registrován: 09.06.2012 08:57

FABIA ide na 3 valce

Příspěvek od hudma »

Zdravim

Chcem sa opytať že čo može sposobovať to že mi auto za zimna ide na 3 valce, nenormalne trasie s celym autom na volno behu a ked ho zohrejem na prevackovu teplotu tak mi ide normalne na 4 valce a tiež sa trasie trochu na volnobehu. Neviete mi niekto poradiť?

Dakujem
Naposledy upravil(a) hudma dne 09.06.2012 12:20, celkem upraveno 1 x.

octavia22
Příspěvky: 44
Registrován: 10.02.2012 07:53

Re: FABIA 1.4 MPI problem

Příspěvek od octavia22 »

najlepšie keď dáš nové sviečky a prvom rade choď s tým na vag lebo takto to je len domýšľame

hudma
Příspěvky: 2
Registrován: 09.06.2012 08:57

Re: FABIA 1.4 MPI problem

Příspěvek od hudma »

tak sviečky mam vymeneno nove som daval asi pred tyždnom a diagnostika neukazuje nič. a toto mi začalo robiť ked som vymenil tesnenie pod hlavou,pod sacie a vyfukove potrubie, predtym mi to nerobilo!

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: FABIA 1.4 MPI problem

Příspěvek od BigBang »

přišel jsem jenom moderátorsky prudit - uprav si předmět, ať každej ví, co řešíš ze problém místo nic neřikajícího „problem“ ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Martin998
Příspěvky: 6
Registrován: 09.06.2012 13:54

Re: fabia 1,4 55kW 16V jede na tri valce

Příspěvek od Martin998 »

Zdravím!
Chtěl bych někoho poprosit, jestli neměl někdo obdobný problém jako já.
Na volnoběh při zahřátém motoru mi vypadne 1. válec (blikání check). když jsem to připojil na vag, tak ve skupině 15 mi to hlásí vynechávání 1. válce. Zajímavé je, že při studeném motoru, kdy jsou otáčky na volnoběh vyšší mi to žádnou chybu ve skupině 15 nepíše (samé nuly), taktéž bez chyb při jízdě a to ať už je motor zahřátý či studený. Jak jsem již zmínil, dělá to pouze na volnoběh při zahřátém motoru po cca dvou minutách začne blikat check. Jakmile se rozjedu check přestane blikat, jen svítí a po chvíli úplně zhasne. Zapalovací cívku a svíčku jsem měnil, vstřiky jsem prohazoval, také jsem měnil palivový filtr. Nic nepomohlo, chová se to stejně. Napadlo mě ještě proměřit kabely k cívce a ke vstřiku, myslíte, že by to tím mohlo být? Při jízdě mě to neomezuje, na křižovatce se mi ještě nestalo :), jen když někde nechám delší dobu nastartované auto. Ještě se chystám na výměnu oleje, má rok a 15 000km, ale to pravděpodobně nepomůže. Kompresní tlaky změřené nemám, předpokládám, že špatné kompresní tlaky by se projevovaly i za jízdy a také při studeném motoru (hlavně). Napadá mě ještě předstih, ale nevím. Mohu poprosit o Váš názor zkušenějších?

Děkuji

libero1071
Příspěvky: 641
Registrován: 05.09.2010 18:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: okr.Senica/SK

Re: fabia 1,4 55kW 16V jede na tri valce

Příspěvek od libero1071 »

len tie tlaky zmeraj,nezaberie to tolko času ;)

Odpovědět

Zpět na „Motory“