Fabia Htp nenastartuje....

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Frantatat
Příspěvky: 2
Registrován: 03.02.2012 18:49

Fabia Htp nenastartuje....

Příspěvek od Frantatat »

Zdravim lidičky....... Ted mi volal tchán že má problem se svojí Hatapkou.....říkal že domu z práce sotva doskákal a ted už ani nenastartuje. Byl se na to udajně podívat nějakej mechanik a že je prej problem s hlavou něco kvuli benzínu a že to bude stát okolo 25 000,- Je odemě 100km abych se na to zajel podívat a takhle mi to řekl do telefonu :) Tak se ptám jestli se tu někdo s něčim podobgným setkal? Nejdřív sem se ho ptal jestli se mu strácí třeba voda nebo jestli má olej ve vodě,ale nic s toho. Už před měsícem měl problem že mu to jelo jen ve vysokejch otáčkách,ale to se vyřešilo novou cívkou na prvním válci. Jinak Fabka má najeto kolem 120 000km. Díky za jakoukoliv radu 8)

libero1071
Příspěvky: 641
Registrován: 05.09.2010 18:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: okr.Senica/SK

Re: Fabia Htp nenastartuje....

Příspěvek od libero1071 »

40 alebo 47kW??
najprv napojiť na diagnostiku..
ak mu povedal niekto,že problém s hlavou,tak to vyzerá na podpálené ventily (tomu by zodpovedala aj tá cena)...
zmerať tlaky valcov..

Rouballik
Příspěvky: 528
Registrován: 03.04.2010 16:51

Re: Fabia Htp nenastartuje....

Příspěvek od Rouballik »

Pokud by bylo něco s ventily, tak je to zvuk jak když třepeš pytlem plným hřebíků.

Zkus zjistit více informací jak se závada projevuje.

Frantatat
Příspěvky: 2
Registrován: 03.02.2012 18:49

Re: Fabia Htp nenastartuje....

Příspěvek od Frantatat »

jj za tejden tam jedu a pořádně se na to podívám. Kolik jsou tlaky ve válcích tak nějak v normě? Jo a je to 40kw ;)

Uživatelský avatar
Fleer
Příspěvky: 76
Registrován: 09.10.2011 15:52
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: s miláškem na venkově a je mi hej
Kontaktovat uživatele:

Re: Fabia Htp nenastartuje....

Příspěvek od Fleer »

Když začíná odcházet hlava, tak motor na volnoběh běží tak na 2,25 až 2,5 válce, ve vyšších otáčkách funguje dobře. Pak už se třeba ani nenastartuje. Dle ofiko zpráv z bolky je to tim, že vinou nekvalitního paliva (východní ropa) se rozsýpá katalyzátor, prach z něj je přisáván přes recyrkulaci výfukových plynů a vydírá sedla ventilů, která se následně podpálí, nebo ventily popraskají. Jednu dobu na to byla opravná sada (hlava, kat, těsnění, atd) a stálo to do 20ti tis.Kč. Dnes už to opět nejde.
Takže se to řeší tak, že se hlava nechá opravit (cca 4000Kč) k tomu nějaký těsnění, olej..... a jede se dál. Bohužel kat je dost drahej, ale chtělo by ho to taky vyměnit a nebo to potom rychle prodat.

A netrpí s tim jen Fóbie, ale všechny koncernový auta mající tento motor.
Diagnostika,opravy,přizpůsobení Immo+klíčů+tacho,felicia reset škrt. klapky, domontáže příslušenství.Vše jen na domluvě. VW,ŠKODA,SEAT,AUDI 604541007
http://www.facebook.com/JFK.cardiagnostik

Uživatelský avatar
KarelV
Příspěvky: 68
Registrován: 14.09.2011 15:10
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Brno

Re: Fabia Htp nenastartuje....

Příspěvek od KarelV »

No, já tedy chápu, že statisticky může třeba 1 auto připadat na 2,25 občana... ale aby auto jelo na 2,25 válce - tak to čtu prvně! :D

Uživatelský avatar
Fleer
Příspěvky: 76
Registrován: 09.10.2011 15:52
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: s miláškem na venkově a je mi hej
Kontaktovat uživatele:

Re: Fabia Htp nenastartuje....

Příspěvek od Fleer »

I to se stává... Samozřejmě to bylo myšleno obrazně... prostě ne na 2, ale na 3 to taky neni čistá 1 :lol:
Diagnostika,opravy,přizpůsobení Immo+klíčů+tacho,felicia reset škrt. klapky, domontáže příslušenství.Vše jen na domluvě. VW,ŠKODA,SEAT,AUDI 604541007
http://www.facebook.com/JFK.cardiagnostik

Odpovědět

Zpět na „Motory“