Fabia 1,4 - cukání a jízda na 3 válce

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
voojta
Příspěvky: 5
Registrován: 26.05.2013 17:59
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Fabia 1,4 - cukání a jízda na 3 válce

Příspěvek od voojta »

cau lidi potrebuju radu.......pred par dnima sem menil zapalovaci modul a od ty doby auto pri cca 3700 cuklo ted se ovsem situace zmenila a to ze kdyz prelezu 3300 vyplyvne jeden valec uplne....diagnostika mi napsala chybu spalovani prvni a ctvrtej valec....jeden zapalovaci kabel byl horsi a je oznacenje C.....tedka nevim kde sehnat schema jak jdou valce...nevim jestli A je prvni B druhej atd.....

libero1071
Příspěvky: 641
Registrován: 05.09.2010 18:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: okr.Senica/SK

Re: fabka 1,4

Příspěvek od libero1071 »

prvý válec je na strane od klinového remeňa,logicky potom štvrtý je u prevodovky..ten zapal.modul bol nový,alebo použitý??..a o akom káble píšeš??...veď tam ich nahrádza práve ten zapal.modul

voojta
Příspěvky: 5
Registrován: 26.05.2013 17:59
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: fabka 1,4

Příspěvek od voojta »

modul byl novej od magneti mareli....dle toho co ctu tak spatne zapaluje jakoby jedna polovina toho modulu zkusim ho znovu vymenit....

libero1071
Příspěvky: 641
Registrován: 05.09.2010 18:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: okr.Senica/SK

Re: fabka 1,4

Příspěvek od libero1071 »

dobré riešenie...a skontroluj aj konektor čo ide do neho

voojta
Příspěvky: 5
Registrován: 26.05.2013 17:59
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: fabka 1,4

Příspěvek od voojta »

tak civka je v poho ted sem jeste vymenil kabely a svicky a furt stejny....ted mi znovu rekl na diagnostice spatne spalovani prvni a ctvrty valec a s tim ze navolila ridici jednotka prodlouzenou dobu vstriku.....po vymene kabelu sem to projizdel a cukne nebo uplne prestane tahnout (zacne blikat kontrolka motoru) v rozmezi 3300-4000 otacek pri klidne jizde (doba kdy motor zacal nejvic tahnout), ale kdyz ji tahnu od jednicky furt do maxima (vyhnu se tomuhle rozmezi) tak sem s ni letel 150 a bez cuknuti a vse v klidu......neda mi to spat a tak me vecer napadla jina vec...pred rokem a pul se mi taky rozsvitila kontrolka motoru a na dignostice mi rekli ze sem natankoval spatnej benzin a ze mam chudou smes paliva (po natankovani jineho benzinu vse ok)....ted sem kouknul do toho protokolu ale chuda smes paliva byla tenkrat jen na ctvrtym valci kterej ted schodou okolnosti zlobi...napada me ze to nemusi souviset s vymenou civky ale schodou okolnosti se projevila na stejno jina zavada....mam podezreni na vstriky ze kdyz to ma zacit davkovat pri tahu vic benzinu tak davkujou malo (pri tom raznem skoku je to pak pro motor nedostacujici).....uz xkrat sem u nekolika servisaku rikal ze za studena na volnobeh ma divnej zvuk a pokazde me odpalkovali ze je prej vse ok....

Odpovědět

Zpět na „Motory“