Vrzání

Moderátoři: BigBang, Majk

Uživatelský avatar
Kubrt
Příspěvky: 13
Registrován: 07.10.2008 10:31

Vrzání

Příspěvek od Kubrt »

Zdravím
Pokoušel jsem se najít na fóru závadu která by se podobala té mojí ale nenašel jsem .Zhruba před měsícem jsem začal pozorovat to že při rozjezdu když jsem pustil spojku ozvalo se "vrznutí-skřípnutí",to samé se opakuje po každém puštění spojky.(Vrzne to až když je spojka úlně puštěná),tak že na spojku to nevypadá navíc je to ze strany spolujezdce.Ale co je zajímavé že většinou je to znatelnější když se po rozjezdu řadí 1-2-3,pokud se jedná o řazení ve větší rychlosti tak tam už to není patrné.Je to ve chvíli kdy jde motor jako by do záběru v krutu uložení v karoserii.Dal jsem auto do servisu a tam to prej prostříkli,bohužel to vrzalo hned jak jsem vyjel z brány servisu.Auto stále v záruce a najeto mám cca.13000Km Bohužel se jedná o závadu která se dosti špatně specifikuje.V servisu jsem už alergickej na odpovědi typu "Jó pane to může bejt cokoliv" :cry:

Děkuji za případné rady a zkušenosti
Škoda Octavia II 1.6 MPi 75 kw *Elegance* MR2008
Béžová Cappuccino

Uživatelský avatar
Dinosaurus
Příspěvky: 59
Registrován: 07.10.2008 18:28

Re: Vrzání

Příspěvek od Dinosaurus »

Kubrt píše:Zdravím
Pokoušel jsem se najít na fóru závadu která by se podobala té mojí ale nenašel jsem .Zhruba před měsícem jsem začal pozorovat to že při rozjezdu když jsem pustil spojku ozvalo se "vrznutí-skřípnutí",to samé se opakuje po každém puštění spojky.(Vrzne to až když je spojka úlně puštěná),tak že na spojku to nevypadá navíc je to ze strany spolujezdce.Ale co je zajímavé že většinou je to znatelnější když se po rozjezdu řadí 1-2-3,pokud se jedná o řazení ve větší rychlosti tak tam už to není patrné.Je to ve chvíli kdy jde motor jako by do záběru v krutu uložení v karoserii.Dal jsem auto do servisu a tam to prej prostříkli,bohužel to vrzalo hned jak jsem vyjel z brány servisu.Auto stále v záruce a najeto mám cca.13000Km Bohužel se jedná o závadu která se dosti špatně specifikuje.V servisu jsem už alergickej na odpovědi typu "Jó pane to může bejt cokoliv" :cry:

Děkuji za případné rady a zkušenosti
To máš docela pech, ale v servisu by si měli uvědomit že to auto není 10 let starý a když je v záruce, tak by kolem něj měli skákat a věnovat se tomu aby tu "závadu" našli.
Kdybych dal za novou Octu strašnej balík, jakej za ní chtěj a jakej si za ní asi dal, nechtěl bych slyšet sebemenší vrznutí a odpovědi servisáků tohoto typu bych nevystál.
Já vím že si asi říkáš, že se mi to kecá...., ale Škodovka by se k tomu jako servis měla postavit čelem a tyhle odpovědi by si měli odpustit. Možná zkus zajet jinam nebo něco takovýho...., ať ti to dobře dopadne ;) .
PS : Dvojková Octavie je nejhezčí kára co kdy vyjela ze Škodovky 8-)
OCTAVIA 1, 1.9 TDI 66KW a jiné Škodárny

Uživatelský avatar
Kubrt
Příspěvky: 13
Registrován: 07.10.2008 10:31

Re: Vrzání

Příspěvek od Kubrt »

No ve středu to vezu do servisu, ale už při objednávání jsem je důrazně upozornil že odstranění závady "vrzání" nechci řešit prostříkáním WDčkem ale nahrazením novou součástkou.Tak jsem zvědav co mi provedou s autem. :!:
Škoda Octavia II 1.6 MPi 75 kw *Elegance* MR2008
Béžová Cappuccino

Uživatelský avatar
Dinosaurus
Příspěvky: 59
Registrován: 07.10.2008 18:28

Re: Vrzání

Příspěvek od Dinosaurus »

Moje známá má Fabii a taky vzáruce, když jí to začlo zlobit auto se jí z nějakýho neznámího důvodu házelo do nouzáku, že tak tak dojela do servisu a tam jí řekli, že ten člověk kterej by s tím snad něco udělal zrovna marodí a že to musejí konzultovat se Škodovkou a kdesi cosi. No jezdila tam takhle do toho servisu tejden s tím, že jí vždycky odpoledne kompem smazali závadu a druhej den tam byla znova. Po tejdnu když už toho měla dost, jim tam to auto nechala, už nevím co jim přesně řekla, ale že snad bude chtít aby to od ní škodovka vykoupila zpět, nebo něco v tom smyslu a že ať jí dají vědět jak to dopadlo. Za dva dny telefon že to má opravený, vyměnili tam nějakej svazek kabelů, kterej byl nějak vadnej.
To je jen tak pro představu, do jakýho extrému až člověk musí zajít, aby se ti naši odborníci rozhejbali a hnuli zadkama a hlavně zapojili hlavu a udělali něco pro zákazníka.

Hodně štěstí :o , a dej vědět jak to dopadlo....
OCTAVIA 1, 1.9 TDI 66KW a jiné Škodárny

Uživatelský avatar
Kubrt
Příspěvky: 13
Registrován: 07.10.2008 10:31

Re: Vrzání

Příspěvek od Kubrt »

Tak jsem odvezl auto do servisu a a technik který má na starosti garanční závady i slyšel ono vrzání.Odpoledne jsem se šel zeptat co zjistili a bylo mi odpovězeno že zatim nic a že na opravu maji 30 dní. :shock: Se mi zatmělo před očima :evil: .Si dělaji srandu já dám za auto balík peněz a oni budou mít na cca. měsíc povoz se kterym si budou jezdit pro sváču...................
Škoda Octavia II 1.6 MPi 75 kw *Elegance* MR2008
Béžová Cappuccino

Uživatelský avatar
Dinosaurus
Příspěvky: 59
Registrován: 07.10.2008 18:28

Re: Vrzání

Příspěvek od Dinosaurus »

Nj, to je fakt k vzteku, ale na druhou stranu je lepší 30 dní přežít a doufat že to bude hotový dřív.
Bez vrzání to ale bude lepší no ne? Nakonec si myslím že to nebude nic až tak strašnýho, jen je to asi prostě v místech, do kterých je těžký přístup a tím je ta oprava složitější. Hlavně ať se v servisu najde někdo opravdu schopnej, kdo bude přesně vědět kam šáhnout a co udělat aby to pomohlo. ;)
OCTAVIA 1, 1.9 TDI 66KW a jiné Škodárny

Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 70
Registrován: 09.10.2008 21:10
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Kdesi v ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání

Příspěvek od Marek »

Kubrt píše:Tak jsem odvezl auto do servisu a a technik který má na starosti garanční závady i slyšel ono vrzání.Odpoledne jsem se šel zeptat co zjistili a bylo mi odpovězeno že zatim nic a že na opravu maji 30 dní. :shock: Se mi zatmělo před očima :evil: .Si dělaji srandu já dám za auto balík peněz a oni budou mít na cca. měsíc povoz se kterym si budou jezdit pro sváču...................
No hele máš to v záruce a máš nárok na využití záruky mobility...tudíž Ti musí dát náhradní auto zdarma-jen za palivo....a to pokud máš vůz ne vlastní vinnou v servisu déle jak dva dni....
Jo a jinak bych změnil servis....protože když Ti řekne, že na to má 30 dní, tak bych ho poslal do p.dele...a jel jinam...
Zatím bez bodů....

Uživatelský avatar
Kubrt
Příspěvky: 13
Registrován: 07.10.2008 10:31

Re: Vrzání

Příspěvek od Kubrt »

Marek píše:
Kubrt píše:Tak jsem odvezl auto do servisu a a technik který má na starosti garanční závady i slyšel ono vrzání.Odpoledne jsem se šel zeptat co zjistili a bylo mi odpovězeno že zatim nic a že na opravu maji 30 dní. :shock: Se mi zatmělo před očima :evil: .Si dělaji srandu já dám za auto balík peněz a oni budou mít na cca. měsíc povoz se kterym si budou jezdit pro sváču...................
No hele máš to v záruce a máš nárok na využití záruky mobility...tudíž Ti musí dát náhradní auto zdarma-jen za palivo....a to pokud máš vůz ne vlastní vinnou v servisu déle jak dva dni....
Jo a jinak bych změnil servis....protože když Ti řekne, že na to má 30 dní, tak bych ho poslal do p.dele...a jel jinam...
No vzhledem tomu že to ještě nenašli a že už mi předběžně řekli že budou nuceni požádat Mladou Boleslav o radu a případně tam auto odvezt.Jsem jak si v obavách že to asi nebude nějaká drobnost.A co se týká té záruky mobility ta se vztahuje jen na závady které servis řeší když tě auto nechá někde na cestě nikoliv když dojedeš do servisu a požaduješ odstranění závady která se na voze projevuje.Již jsem se na náhradní vozidlo ptal,ale 500,- na den + co projedu :shock: .Nejsem magor.
Škoda Octavia II 1.6 MPi 75 kw *Elegance* MR2008
Béžová Cappuccino

Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 70
Registrován: 09.10.2008 21:10
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Kdesi v ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání

Příspěvek od Marek »

S tím autem to není pravda...pokud se pokazí něco na autě co je v záruce a musí být v servise více dní na odstranění závady, MÁŠ NÁROK NA AUTO ZDARMA A JEN ZA POHONNÉ HMOTY. Je to tak, ale každej servis si to vykládá po svém, bohužel.....u mého prodejce to tak je...bylo to první na co jsem se ptal......
Zatím bez bodů....

Uživatelský avatar
Kubrt
Příspěvky: 13
Registrován: 07.10.2008 10:31

Re: Vrzání

Příspěvek od Kubrt »

Marek píše:S tím autem to není pravda...pokud se pokazí něco na autě co je v záruce a musí být v servise více dní na odstranění závady, MÁŠ NÁROK NA AUTO ZDARMA A JEN ZA POHONNÉ HMOTY. Je to tak, ale každej servis si to vykládá po svém, bohužel.....u mého prodejce to tak je...bylo to první na co jsem se ptal......
No je to asi na zájmu servisu o zákazníka,jinak jsem to půjčení auta konzultoval v Mladé Boleslavi.I tam jsem dostal informace že pouze když je auto nepojízdné mimo servis potom ti zapůjčí náhradní vozidlo na náklady Škodovky.Jinak si půjčení hradí zákazník sám.
Škoda Octavia II 1.6 MPi 75 kw *Elegance* MR2008
Béžová Cappuccino

Zamčeno

Zpět na „Motory“