Změření hladiny oleje asi není tak jednoznačné

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
Uživatelský avatar
KarelV
Příspěvky: 68
Registrován: 14.09.2011 15:10
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Brno

Změření hladiny oleje asi není tak jednoznačné

Příspěvek od KarelV »

Zjistil jsem, že NA MĚŘENÍ HLADINY OLEJE JE CELÁ ŘADA ROZDÍLNÝCH NÁZORŮ (NÁVODŮ):
Některé říkají měřit za studena, jiné po 1 minutě chodu, další to doporučují asi 3 minuty po jízdě.
Údajně se mají tato měření lišit.
Za studena má být olej stečený do měrného místa a tak ho měrka má ukazovat vlastně více...
Za tepla měřený olej má být rozmístěný po všemožných kanálcích v motoru a tak ho měrka může ukazovat
sice méně, ale v zásadě prý správně, protože právě taková je hladina za chodu, což je prý jedině směrodatné (?!) ...

Jenže mně (Fabia 1,2 / 47kW / 2007) ukazuje měrka STEJNĚ ZA TEPLA I ZA STUDENA, zato však jinak na té utopené straně
měrky, kde je mřížkování, (tj. na dně toho "účka" na kovovém pásku měrky) a jinak na druhé (vypouklé) straně měrky.
Na mřížkování, které zřejmě vyznačuje MIN a MAX hladinu mám olej cca doprostřed, kdežto z druhé strany měrky
jako kdyby olej dosahoval o hodně výš, prakticky až po maximum, tedy až na okraj toho účka na kovovém pásku měrky...
(jako kdyby se tam ta měrka vždy opírala o nějakou namazanou hranu? - Nevím..)

ZKOUŠEL JSEM MĚRKU I OTOČIT, zda nemá být otočena obráceně... ALE VÝSLEDEK se zdá být STEJNÝ... ;o((
No, aspoň že na tom mřížkovaném poli to ukazuje hladinu vprostřed - tedy v normě...

Rouballik
Příspěvky: 528
Registrován: 03.04.2010 16:51

Re: Změření hladiny oleje asi není tak jednoznačné

Příspěvek od Rouballik »

Mně to ukazuje po jízdě o něco víc.

Otřel jsi tu měrku pořádně před měřením?

Uživatelský avatar
KarelV
Příspěvky: 68
Registrován: 14.09.2011 15:10
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Brno

Re: Změření hladiny oleje asi není tak jednoznačné

Příspěvek od KarelV »

Jasně že OTŘEL!
A to, že tobě to po jízdě ukazuje o něco víc je DALŠÍ varianta... !!!
Tak kdo se v tom má teda vyznat?! ... :D
Asi co auto, to jiné chování oleje v motoru !!! ... :lol:

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Změření hladiny oleje asi není tak jednoznačné

Příspěvek od BigBang »

já bych řekl, že je to v podstatě jedno pokud za tepla i studena ukazuje nad... teoreticky by měla ukazovat míň ihned po jízdě než když auto celej den stojí... ale pokud auto bude den stát a na měrce bude půlka, tak bych to neřešil ;) radši budu mít oleje k maximu než málo :mrgreen:
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Zamčeno

Zpět na „Motory“