NÁPRAVA, PŘEDNÍ: bouchání/klepání - rány jako do kastle

Moderátoři: BigBang, Majk

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: klepání

Příspěvek od BigBang »

jestli to klepe při přejezdu nerovností, tak bych se kouknul na čepy řízení - nám to dělal pravej... po výměně vše v klidu ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Berry08
Příspěvky: 24
Registrován: 22.01.2011 17:49

bouchání na přední nápravě rány jako do kastle

Příspěvek od Berry08 »

mám vyměněny všechny čepy, kosti stabilizátoru, gumy stabilizátoru, horní uložení tlumičů, silentbloky na ramenech a pořád při průjezdu dírou mi něco z prava dutě bouchne a je to cítit v podlaze a přenáší se to do celé kastle a fakt už nevím co dál měnit.. Nesetkal se s tím někdo?? Díky

libero1071
Příspěvky: 641
Registrován: 05.09.2010 18:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: okr.Senica/SK

Re: bouchání na přední nápravě rány jako do kastle

Příspěvek od libero1071 »

to búchanie pred a po oprave sa vôbec nezmenilo :?:

silentbloky na ramenách vymenené predné aj zadné??...ak to koleso nadvihneš a zahýbeš ním nemá vôlu??...

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: bouchání na přední nápravě rány jako do kastle

Příspěvek od BigBang »

řekl bych, že to bude to samý, co mám já - dělá to ten „válec“ co máš přímo pod nohou (nvm jak to popsat) :mrgreen: prostě když strčíš hlavu pod auto a kokneš se k přednímu kolu, tak je to cca na úrovnipantů př. dveří 8-) samo že na rameni a končim už :lol:
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Berry08
Příspěvky: 24
Registrován: 22.01.2011 17:49

Re: bouchání na přední nápravě rány jako do kastle

Příspěvek od Berry08 »

právě že se to vůbec nezměnilo.. Na zadku jsou rok staré silentbloky, ale je to ze předku..Vůbec už nevím co s tím..Byl jsem už na technický aby mi to dali na plotny a vůbec nic. Vše jak má být..Nevím už

Uživatelský avatar
DynDyn
Příspěvky: 79
Registrován: 12.10.2009 23:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Brno, Blanensko

Re: bouchání na přední nápravě rány jako do kastle

Příspěvek od DynDyn »

pokud máš všechno vymenené, tak jsou dve možnosti - bud ten zadní silentblok předního ramene, co myslel BigBang, ale ten se nemá kde opřít, takže bych to videl spíš na ty silentbloky stabilizátoru co jsou upevnene na te hlinikové napravnici - samy o sobe jsou dost nedokonale vyrobené (záleží na výrbci), takže se ihned vymačkají - já to mám jeste podložené vystřiženým proužkem z duše a vyřešeno snad navždy...
Fabia 1.9 TDi PD, 2003, ATD , RS styl + 16" RS, černá metal, EGR off, 95 kW, 310 Nm
Obrázek

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: bouchání na přední nápravě rány jako do kastle

Příspěvek od BigBang »

ja to je vono - zadní silentblok předního ramene :D jsem to němohl nějak zformulovat :mrgreen: :lol:
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Berry08
Příspěvky: 24
Registrován: 22.01.2011 17:49

Re: bouchání na přední nápravě rány jako do kastle

Příspěvek od Berry08 »

právě že je vyměněné uplně všechno, i spojovačky a pořád to bouchá..už zbývají pouze tlumiče..

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: bouchání na přední nápravě rány jako do kastle

Příspěvek od BigBang »

tak se přidávám znovu do bouchačů na přední nápravě :D byl jsem s tim u známýho, jestli najde proč to bouchá a nic nenašel, tak jsme jeli ke druhýmu a ten se podělil o možnou diagnózu ani by se kouknul na auto :D

příznaky: pokud to prudce zašlápnu a auto se jakoby zhoupne na předek, tak jde do kastle od PP kola taková kovová rána; občas se ozve když se řadí - jak pustíš prudce spojku, tak jakoby jak začne motor brzdit (prvotní škubnutí), tak rána.

možné příčiny: vzhledem k tomu, že ten zadní silentblok byl měněnej, tak by to mohl dělat buď ten přední (asi nejspíš), nebo by to mohl dělat ulomenej plast na stabilizátoru, kdy se celá tyč posune do strany a při tom zhoupnutí to dá ránu do toho hliníku od silentbloku. Další možnost jsem z jeho výkladu nějak nepochopil a poslední asi nejmíň pravděpodobná závada je uložení tlumičů. Bylo mi doporučeno zajet na STK na „třasák“, že tam by se to mělo projevit.

máte nějakej jinej tip nebo už je to všechno?? :D

Berry08: u tebe by to mohl být ten stabík - výměnou jen gumy ničemu nepomůžeš - v tomhle případě je nutná výměna celýho stabíku a nebo jak psal DynDyn, což ale neni „oprava dle mýho gusta“ :D ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Uživatelský avatar
KarelV
Příspěvky: 68
Registrován: 14.09.2011 15:10
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Brno

Re: bouchání na přední nápravě rány jako do kastle

Příspěvek od KarelV »

Hele, není to zbytečný, měnit nějaké díly na voze? ... Nebylo by lepší naučit se vyhýbat dírám ??? :lol:
Přece - když se Fábií vlítne do díry, tak to vždycky bouchá!

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“