Fabia nebrzdí.

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Jirka Plazy
Příspěvky: 2
Registrován: 15.07.2014 15:29
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Fabia nebrzdí.

Příspěvek od Jirka Plazy »

Zdravím klub.

Když jsem dodělal celý podvozek na fábii (I brzdy) a odvzdušnil je, tak mi brzdový pedál jde lehce dolu a vůbec to nebrzdí (Vůbec)=( Nevíte někdo co s tím na nějakých fórech jsem se dočetl že se musí natlakovat abs tím že se rozjedeš na 50KM a sešlápneš bzdu. Tak jsem se dnes jel projet rozjel jsem se na 70 a šlápl na brzdu pedál šel hned k zemi tak jsem šlapání opakoval. Pedál po cca 5 sešlápnutích ztuhl ale pořád se propadal až na zem jen bylo znát to ztuhnutí no a když se ujel další kousek pedál jsem musel znovu 5krát sešlápnout aby se natlakovat a zase to k ničemu nebylo apět to nebrzdilo jen ručka trochu brzdí=(

Přijedu domu a kouří se mi od zadních brzd=( nevíte někdo jak na to=( Jinak mám fabii 1.9tdi RS

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fabia nebrzdí.

Příspěvek od BigBang »

Předpokládám, že klasický odvzdušnění jsi udělal, takže máš zřejmě zavzdušněný ABS a to bez speciálního přístroje neodvzdušníš... Návštěva servisu se ti nevyhne. Měnil jsi brzdovku? Asi jo a nejspíš ti utekla až byla nádržka prázdná a tím se ABS zavzdušnilo ;) Příště odvzdušňovat ve 3 - jeden šlape pedál, druhej upouští a třetí hned dolívá brzdovku do bandasky :)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Jirka Plazy
Příspěvky: 2
Registrován: 15.07.2014 15:29
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Fabia nebrzdí.

Příspěvek od Jirka Plazy »

Odvzdušnil jsem to 5krát pač mi to pořád nešlo do hlavy a ano abs je zavzdušněné to vím na 80procent ale právě jsem se někde dočetl že na štěrku když na to dupneš se samo odvzdušní a natlakuje nebo když dáš auto na kozičky a vytočíš to na těch 50KM/H na kozách a pak sešlápneš...

Každopádně ti děkuju za odpověď a dám na tvé rady pak se tu dyštak ozvu znovu=)

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fabia nebrzdí.

Příspěvek od BigBang »

nene tyhle tipy nefungujou :D
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“