Hučení a vibrace do interieru

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
J.West
Příspěvky: 2
Registrován: 17.10.2011 13:30

Hučení a vibrace do interieru

Příspěvek od J.West »

Mám FI a chtěl by jsem se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti s nadměrným hučením a vibracema do interiéru z motorové části.
prvně jsem myslel že je to kolama(přezutí) to ještě nebylo tak moc výrazné(od 110km/h) následně jsem myslel že je to ložiskem(pravým) tak jsem ho vyměnil (od kterého jsem myslel že to jde).
Jinak ted budu vyměňovat čepy, silentbloky(potřebují už vyměnit). Když se rozjíždím a je to neustále v záběru tak to nedělá, ale pokud odlehčím plynový pedál nebo přeřadím začne to dělat a už to nepřestane. začíná to od 3rych. stupně a rychlosti 40km/h při pravotočivé zatáčce to nedělá pouze když jedu rovno nebo doleva. Zvuk dodám odpoledne.
co myslíte levé ložisko, homokloub nebo přidřenej diferák?.
nebo něco jiného?.
Fabia 1,4 MPi 44kw 2001

Uživatelský avatar
Lifted
Příspěvky: 161
Registrován: 07.02.2011 14:31

Re: Hučení a vibrace

Příspěvek od Lifted »

Mě to dělá uplně to samý. Motorizace a auto v podpisu no a doufám, že to jsou "jen" ložiska. Taky jsem myslel, že to bylo gumama, ale přezul jsem na zimu a furt to samý. Ale jinak přesně jak řikáš. 1, 2, 3 pak 4 a už to hučí furt. A hlavně od tý doby co to hučení je fakt hlasitý, tak jsem taky začal pozorovat, že když točim na 4ku a 5ku třeba 1,4tisic otáček tak se auto hrozně klepe. Ale uplně neskutečně. To mi předtim taky nedělalo.

Mě řikal můj mechanik, že prej ložiska sto pro tak uvidíme no.
1,9 TDi :: Octavia 1 Face :: 81kw, ASV, EGR OFF
1,6 MPi :: Octavia 2 :: 75kw

J.West
Příspěvky: 2
Registrován: 17.10.2011 13:30

Re: Hučení a vibrace

Příspěvek od J.West »

tak vyměněné silentbloky na ramenách přední i zadní, čepy na rameni a levé ložisko a už je to OK...
Fabia 1,4 MPi 44kw 2001

Rouballik
Příspěvky: 528
Registrován: 03.04.2010 16:51

Re: Hučení a vibrace

Příspěvek od Rouballik »

Nepřezouváte ty kola na zahradě? Máte je teď nově vyvážený?

Uživatelský avatar
Lifted
Příspěvky: 161
Registrován: 07.02.2011 14:31

Re: Hučení a vibrace

Příspěvek od Lifted »

J.West píše:tak vyměněné silentbloky na ramenách přední i zadní, čepy na rameni a levé ložisko a už je to OK...
Já dělal to samý teď o víkendu a taky klídek. Jupíí
1,9 TDi :: Octavia 1 Face :: 81kw, ASV, EGR OFF
1,6 MPi :: Octavia 2 :: 75kw

Uživatelský avatar
DynDyn
Příspěvky: 79
Registrován: 12.10.2009 23:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Brno, Blanensko

Re: Hučení a vibrace

Příspěvek od DynDyn »

Rouballik píše:Nepřezouváte ty kola na zahradě? Máte je teď nově vyvážený?
já jo. u kamoše na zahradě za pár korun na starší přezouvačce a nové vyvažovačce. proč se ptáš? :D :D
PS: nic mi nedrnčí :D
Fabia 1.9 TDi PD, 2003, ATD , RS styl + 16" RS, černá metal, EGR off, 95 kW, 310 Nm
Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Podvozek a kola“