Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vyhřívání sedaček
OdeslatNapsal: 02.06.2012 12:43 

Ahoj, vlastním Octavii II, rok výroby 2007. Mám vyhřívané přední sedačky, u spolujezdce mi sedačka hřeje, ale sedačka u řidiče přestala hřát. Jestli se nemýlím, má to jen jednu pojistku pro obě sedačky a ta je v pořádku. Proto bych se chtěl zeptat, zda mi může někdo poradit, čím by to mohlo být? Předem děkuji.

Předmět příspěvku: Re: Vyhřívání sedaček
OdeslatNapsal: 02.06.2012 13:29 

nevim jak je to řešený v octě, ale vim, že na Jeepech se tohle stávalo, když se zlomil kablík na hraně sedadla, co vedl elektriku do samotný dečky ;)

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

OdeslatNapsal: 14.06.2012 06:29 

Nazdar. Ked som kupil svoju Octavku 2 fungovali mi obe sedacky , po istom case ta vodicova prestala hriat...
Meral som stavu pod vodicovym sedadlom -pretocis kluc do polohy 1 (rozsvietia sa ti kontrolky) a zapnes vyhrievanie ked budes otacat potenciometrom na nastavenie teploty bude sa ti menit napetie, ked je to v poriadku tak sedacku von a rozoberat.
V mojom pripade som mal prepaleny drot v dečke na operadle je to vidiet hned ked das dole calunenie, mne stacilo rozpojit plastove listy na spodnej casti operadla a calunenie vytiahnut par centimetrov a hned som zbadal dierku v decke cca 6-8mm.
Cez dierku v decke sompovytiahol drot ktory som odizoloval asi 5mm z oboch stran stocil a spojil dutinkou ako pouzivaju elektrikari a zatlacil kliestami( teoreticky to je mozne spojit aj spajkovanim kedze cin sa topi pri teplote cca 360stupnov ale to som neskusal)
Dufam ze to niekomu pomoze.

OdeslatNapsal: 21.02.2013 14:45 

Ahoj. Tenhle problém jsem měl taky, jen opačně.Tedy moje sedadlo řidiče hřálo, ale spolujezdce ne.Po kontrole pojistek a vedení kabelů jsem zjistil, že došlo ke zlomení samotného ,,vyhřívacího,, kabelu v sedáku. Patrně jsem to způsobil já. Pravděpodobně jsem to způsobil tím, že jsem si na sedadlo klekal při luxování interiéru, a tím jsem poškodil vyhřívání. Tak na to pozor.Osobně jsem to ale neopravil, protože jsem auto prodal i touto vadou, na kterou jsem nového majitele upozornil.Měj se, Doremi

OdeslatNapsal: 24.11.2016 22:23 

Ahoj měl jsem to na bývalém autě Fabia a , jak psali kluci předemnou tak většinou je to prasklý odporový drát v dečce , ( stane se to klekáním na sedačku)odporový drát je porušený, neuzavře okruh a proto nehřeje.
Řešení : vyndat sedačku rozčalounit , najít poškozené místo buď opravit nebo výměna dečky je rozdělena pro sedák jedna a pro opěrku jedna.
Pokud bys měl zájem jeden pár mám doma a ktomu mi zbyla ještě jedna opěrka měnil jsem jen sedák.
Tak hodně zdaru ;)

OdeslatNapsal: 27.09.2018 09:13 

Ahoj,jsem tu nováček.mohl by mi prosím někdo z vás pomoct? vlastním SCOUTa(krátce) a při včerejším mrazivém ránu jsem si chtěl dopřát komfortu s tím,že si zapnu vyhřívání sedačky,bohužel po chvíli jsem byl zklamán a zjistil jsem že vůbec nehřeje.Zkusil jsem zapnout i spolujezdcovu stranu a bohužel taky nic.Ovládací panel mám rolovací kolečko od 0 - 5.Pojistka je zkontrolována a v pořádku. Mužete mi prosím poradit kde jsou umístěny konektory a třeba nějaké relé,pokud to nějaké má? Moc díky za pomoc.

OdeslatNapsal: 27.09.2018 13:43 

Vše jak konektor a nějaké spínací relé bys mel najít pod sedackou na každé straně zvlášť . Ale je divné ze ti nefunguje ani jedna , ale jak jsem psal nahoře pokud se předchozí majitel dopouštěl klekáni na sedadla je možné ze budou obě poškozené.Urcite bych zkontroloval privedene napájení kabelem až pod sedačku a potom můžeš postupně vylučovat další věci. At se daří

OdeslatNapsal: 27.09.2018 13:55 

Nooo,super. Tak díky za radu,jak budu mít čas mrknu na to.Každopádně,abych po pravde rekl,tak do toho rozčalounění se mi ani nechce. Uvidím na co přijdu.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]