1.9TDi vibrace při vypnutí motoru

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
sirda
Příspěvky: 6
Registrován: 09.11.2013 14:15
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

1.9TDi vibrace při vypnutí motoru

Příspěvek od sirda »

Ahoj všem,

tak jsem vyměnil svou Hyundai Lantru 1.6 za Octavii 1.9 81kw rv 2002. Koupeno za 80k a do týdne jsem tam nasypal 16 000,- :wallbash: A teď jsem našel tento problém s vibracema. Při vypnuti motoru tím že vypnu tu klapku ručně, mi přijde že se to chová kultivovaněji... Jak se to chová teď se můžete podívat zde: http://youtu.be/kGD0qyA2C4Q Vyměnil jsem nějaké ty podtlakové hadičky, zalepil jsednu hadici kde byly nějaké dirky a snad by to mělo být ok. Jinak EGR měli před týdnem venku, a čistili ho nějakým ultrazvukem nebo co.

Jaký je váš názor na to dobíhání motoru?

Jinak jsem našel strašně orosenou, až bych řekl nacucanou hadici od nádržky se servo olejem, viz foto. Jak si myslíte že to ještě vydrží dlouho? S porovnání z minulého auta, jde volant více z těžka otáčet.

Předem děkuji komukoli za názor a kdejakou radu.

Sirda
Přílohy
Hadice od nádobky s olejem pro servo 2.jpg

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9TDi vibrace při vypnutí motoru

Příspěvek od BigBang »

ohledně tý hadice, koukni se na hladinu a hlídej jí, nevim jestli je tlaková nebo ne

když tak hoď video chcípnutí při manuál. zavření, ale nezdá se mi to nijak extrémní zaklepání... při startu se to zaklepe mnohem víc :)

BTW: s investicí ihned po koupi ojetiny musíš počítat, co jsi dělal? rozvody, filtry, olej a?
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

sirda
Příspěvky: 6
Registrován: 09.11.2013 14:15
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: 1.9TDi vibrace při vypnutí motoru

Příspěvek od sirda »

jj rozvody, olej, filtry, př ložisko, zadní ložisko, broušení a ochrana prahů, drážkový řemen, nemrznoucí kapalina. Teď mě čeká nefunkční ruční brzda (zasekává se a brzdí pořád), nesvítí mi origo rádio, nejdou naklápět světla a zámek u kufru je nějaký nareznutý.

Měl jsem vždy jen benzín, takže mi toto přijde strašný. Takhle se oklepe při startu a vypnutí každý nafťák?

Uživatelský avatar
r3dbull
Příspěvky: 294
Registrován: 27.05.2011 00:00
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9TDi vibrace při vypnutí motoru

Příspěvek od r3dbull »

normalni zvuk je to proste traktor no :D proto tam je kryt motoru a pod motorem je taky kryt aby to nebylo tak slyset a deka pod kapotou :lol: mam taky ten motor muzes mit spatnou klapku jak je u egr ventilu tady si poslechni http://www.youtube.com/watch?v=_h5bVHYVE0A

Octavie 1.9 TDI 66kw
Příspěvky: 9
Registrován: 27.11.2012 19:01

Re: 1.9TDi vibrace při vypnutí motoru

Příspěvek od Octavie 1.9 TDI 66kw »

Kolik má ta Octavka najeto (nebo spíš s čím ti to prodával) ?A taky mi přijde,že tam jsou docela dost slyšet hydroštely...

sirda
Příspěvky: 6
Registrován: 09.11.2013 14:15
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: 1.9TDi vibrace při vypnutí motoru

Příspěvek od sirda »

200tkm .... hmmm pokud by jsi měl pravdu, na co by to ukazovalo?

Octavie 1.9 TDI 66kw
Příspěvky: 9
Registrován: 27.11.2012 19:01

Re: 1.9TDi vibrace při vypnutí motoru

Příspěvek od Octavie 1.9 TDI 66kw »

Ja mám najeto minimálně 250 tis... a zda se mi ze je mam slyset míň...(ale 66 kw) ale to může byt zkreslený tou nahrávkou... a jenom se mi to zdá... Ten motor vydrží hodně,to se nemusíš bát... a hydroštely teď řeším a taky to nebude žádná darda jak jsem čekal...
Naposledy upravil(a) Octavie 1.9 TDI 66kw dne 13.11.2013 22:07, celkem upraveno 2 x.

sirda
Příspěvky: 6
Registrován: 09.11.2013 14:15
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: 1.9TDi vibrace při vypnutí motoru

Příspěvek od sirda »

to je napůl dobrá zpráva....podle čeho tak nějak odhadnu kolik mam najeto?

Octavie 1.9 TDI 66kw
Příspěvky: 9
Registrován: 27.11.2012 19:01

Re: 1.9TDi vibrace při vypnutí motoru

Příspěvek od Octavie 1.9 TDI 66kw »

koukni jak máš ošahaný čudlíky na světla atd... Vůle na řadící páce atd... Jestli třeba už dělal někdo spojku...je toho víc co by mělo 200 tis vydržet bez zásahu... ale je fakt že když jsem viděl octavku která měla poctivích 180 tic.. tak ta si jinak předla... :-) To může být dost zkreslený... toho bych se zas tolik nebál i kdyby měla 400 tak ti ještě zahraje divadlo... :lol:

Rouballik
Příspěvky: 528
Registrován: 03.04.2010 16:51

Re: 1.9TDi vibrace při vypnutí motoru

Příspěvek od Rouballik »

To je úplně normální.
Běžný jsou i zvuky takovýho dojíždění jak v autobuse. Už jsou to starý motory.

Odpovědět

Zpět na „Motory“