Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: netopí-prosím o radu
OdeslatNapsal: 14.12.2012 17:05 

Mám O1 1,9tdi 81kW a nejde mi topení.Po startu se motor ohřeje na 80 st. a pak začne topit. Zastavím a topení se začne ochlazovat,až fouká úpně ledový vzduch. Když sešlápnu plyn tak to zase začne topit,ale jen v otáčkach.Tak jsem to řešil! Nejprve jsem vyměnil termostat,pak vodní pumpu a nakonec jsem vyměnil radiátor a i po takovém experimentování jsem topeni nerozjel. Tak jsem tam nalel nějakou sračku která by měla uvolnit vodní kámen a také ma snaha byla k ničemu.Prosím o radu jak dál. Děkuji

Předmět příspěvku: Re: netopí-prosím o radu
OdeslatNapsal: 14.12.2012 19:16 

Je to docela záhada, ale zkus ovládání klapek topení - hlavně studeno/teplo. Na starších autech byl kdysi uzavírací ventil na přívod teplé vody do radiátoru, dnes je to klapka takže radiátor by měl být horký i v létě ikdyž je topení vypnuté. Klapka uzavře teplý vzduch z radiátoru a otevře studený. Jinak nevím.

OdeslatNapsal: 14.12.2012 19:35 

deli3 napsal:
Je to docela záhada, ale zkus ovládání klapek topení - hlavně studeno/teplo. Na starších autech byl kdysi uzavírací ventil na přívod teplé vody do radiátoru, dnes je to klapka takže radiátor by měl být horký i v létě ikdyž je topení vypnuté. Klapka uzavře teplý vzduch z radiátoru a otevře studený. Jinak nevím.

To jsem všechno prošel a klapa jede ják má. Na volnoběh jsem zkoušel jestli proudí voda do radiátorů a byla studena.

OdeslatNapsal: 20.12.2012 23:39 

no tak já jsem na tom podobně akorád jsem to zatím nějak experimentálně něměl čas řešit jelikož pořád makám už před časem jak jsem si začal ráno přítápět tak mě to na křižovatce nebo na volnoběch někdy hřálo a někdy ne jak kdy ale jak jsem se rozjel tak to hřálo vždy.........poslední 2 týdny se stáva že jedu např.90km/h na 4ku nebo i 900-3000ot. tak to hřeje jako že parádně a po par minutách je to vlažný a po zase pár minutách to zase hřeje takto se to pořád střída jak píšu za jízdy i na volnoběh provozní teplota mě nijak neklesá při -6 mám ohřáto na provozní teplotu střed budíku teploty asi cca po 8km a drží se a ubec se nehne ale topení kolísá.Někde jsem četl že může bejt v háji vodní pumpa kor když má plastovou vrtulku jako že když jsem nechával dělat rozvody tak je fakt že ta nová pumpa měla plastovu.....výměna na 180tis km teď mám 205tis km. Porádí někdo kdo se s tím setkal? Voda je v pohodě neuniká a olej taky ne.octávečku mám 4 zimu a nikdy to nedělala při -20 hřála pořad i když jsem stál........:-(díky

OdeslatNapsal: 23.12.2012 12:05 

sinor29 napsal:
no tak já jsem na tom podobně akorád jsem to zatím nějak experimentálně něměl čas řešit jelikož pořád makám už před časem jak jsem si začal ráno přítápět tak mě to na křižovatce nebo na volnoběch někdy hřálo a někdy ne jak kdy ale jak jsem se rozjel tak to hřálo vždy.........poslední 2 týdny se stáva že jedu např.90km/h na 4ku nebo i 900-3000ot. tak to hřeje jako že parádně a po par minutách je to vlažný a po zase pár minutách to zase hřeje takto se to pořád střída jak píšu za jízdy i na volnoběh provozní teplota mě nijak neklesá při -6 mám ohřáto na provozní teplotu střed budíku teploty asi cca po 8km a drží se a ubec se nehne ale topení kolísá.Někde jsem četl že může bejt v háji vodní pumpa kor když má plastovou vrtulku jako že když jsem nechával dělat rozvody tak je fakt že ta nová pumpa měla plastovu.....výměna na 180tis km teď mám 205tis km. Porádí někdo kdo se s tím setkal? Voda je v pohodě neuniká a olej taky ne.octávečku mám 4 zimu a nikdy to nedělala při -20 hřála pořad i když jsem stál........:-(díky

Asi tady není ten správný mechanik,který má zkušenosti s timto problémem.

OdeslatNapsal: 23.12.2012 16:11 

Toto je odpověď jednoho, který měl ty samé problémy - měnil i těsnění pod hlavou a nakonec to měl zavzdušněný.

Tak panove topi me to hura - i na volnobeh kurna ja mam teplo i z kopce.
Jenon jsem odsrouboval vejko na exp.nadobe a jizdu 10 km a topi.
Jen se bojim vejko zpatky zasroubovat.
Ma nekdo napad? Asi vicko ko? Ja jsem kupoval polske,pak jsem tam dal z fabie a tez netopilo. Asi odstranim tu gumicku tesnici a bude po ptakach

OdeslatNapsal: 23.12.2012 18:04 

deli3 napsal:
Toto je odpověď jednoho, který měl ty samé problémy - měnil i těsnění pod hlavou a nakonec to měl zavzdušněný.

Tak panove topi me to hura - i na volnobeh kurna ja mam teplo i z kopce.
Jenon jsem odsrouboval vejko na exp.nadobe a jizdu 10 km a topi.
Jen se bojim vejko zpatky zasroubovat.
Ma nekdo napad? Asi vicko ko? Ja jsem kupoval polske,pak jsem tam dal z fabie a tez netopilo. Asi odstranim tu gumicku tesnici a bude po ptakach

Víčkem to určitě nebude. Octávi je sama odvzušní.

OdeslatNapsal: 12.12.2018 21:48 

Zdravím pánové,
vidím, že už je to pár let, co jste tady řešili tento problém a mě to potkalo teď, přesně jak je v popisu. Vzpomenete si čím to bylo?
Děkuji Ondra

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]