Octavia 1.8 20V dodávka vzduchu

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
jpluhar
Příspěvky: 3
Registrován: 21.07.2012 20:50

Octavia 1.8 20V dodávka vzduchu

Příspěvek od jpluhar »

Ahoj,
chtěl bych někoho požádat o pomoc. Včera jsem se trochu pustil do auta. Mám prasklou trubku sání od váhy ke klapce ( upadl kousek plastu odvětrání motoru ). Cena nového dílu ve Škodovce 3000Kč, takže jsem ho objednal z Číny za 400Kč i s dopravou. Takže jeden problém je vyřešen. Druhý problém je ten, že potřebuji vyměnit všechny gumové hadice, protože jsou popraskané a v jedny hadici je dokonce díra. Nemáte tušení jaká hadice se dá použít na odvětrání vzduchu od motoru? Komplet těch 3 hadic stojí ve Škodovce 1300 Kč a to se mi za to nechce dávat. Kamarád mi říkal, že se dá použít i normální zahradní hadice z OBI, ale že musí mít provozní teplotu kolem 60 stupňů ( moc tomu nevěřím, že to vydrží ). Třetí problém je ten, že než jsem začal s opravou, tak kolísání otáčel mezi 800 až 1200. Tak jsem vyčistil váhu vzduchu, škrtící klapku a zadělal tmelem díru ve svodech. Auto trochu ožilo, ale teď mám na volnoběh otáčky na 1200, když sešlápnu plyn, tak klesnou. Na křižovatce klesnou třeba po 20ti vteřinách stání. Nevím, kde může být problém..... :( Ještě, možná důležitá věc pro Vaši radu, je ještě díra v posledním dílu výfuku. Kamarád mi dneska říkal, že se všechno může srovnat, až předělám to sání, protože si teď motor podsává vzduch a může být rozhozen.

Děkuji za radu Honza

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Octavia 1.8 20V dodávka vzduchu

Příspěvek od BigBang »

a když jsi čistil klapku, tak jsi nakonec provedl základní nastavení přes VAG??
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

jpluhar
Příspěvky: 3
Registrován: 21.07.2012 20:50

Re: Octavia 1.8 20V dodávka vzduchu

Příspěvek od jpluhar »

To ne, ten bohužel nemám. Dá se někde sosnout?

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Octavia 1.8 20V dodávka vzduchu

Příspěvek od BigBang »

tak k tomu budeš potřebovat i kabel... a jestli jsi to nikdy nedělal, tak bych zkusil po okolí někoho, kdo si s tim ví rady ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

jpluhar
Příspěvky: 3
Registrován: 21.07.2012 20:50

Re: Octavia 1.8 20V dodávka vzduchu

Příspěvek od jpluhar »

Dnes jsem sehnal kluka, který má VAG. Konečně mi přišla ta trubka sání, tak jsem to vyměnil a vše je v pořádku. Tak už jen musím vyřešit ty hadice. Netuší někdo jakou bych na ten vzduch mohl použit?

Odpovědět

Zpět na „Motory“