Odvzdušnění spojky 1.9 TDI 96KW...

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Apokalio
Příspěvky: 3
Registrován: 24.07.2012 10:47

Odvzdušnění spojky 1.9 TDI 96KW...

Příspěvek od Apokalio »

Hi folks, zdravým všechny, prosím Vás, mám menší problém s odvzdušněním spojky u toho-dle motoru, přeloudal jsem různá fóra, hledal kde se dalo přímo na motoru, ALE všemi popisované tipy spojkových válečků, na kterých by se měla tahle "operace" provádět jsem nenašel, není ani na převodovce ani nikde kolem... viditelně je tam jediná věc, co ve mně evokuje něco jako odvzdušňovák, a to malý váleček tesně za maskou... (snad to není klima, omlouvám se ale s tímhle motorem jsem se ještě nesetkal) čili příčně umístěný před motorem, když stojíte před vozidlem, více na pravé straně, je skutečně malý (ne něco jako spojkový válec) a má klobouček :)...

http://skoda-virt.cz/cz/forum/podvozek- ... -9tdi-4x4/

Něco jako spodní obrázek jen pohled zprava, jako by jste měli váleček před sebou a směroval by zprava doleva...

A důvod? Po startu spojka zabírá úplně dolů a je vidět že když se "našlape" tak je pak vše allright...

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvzdušnění spojky 1.9 TDI 96KW...

Příspěvek od BigBang »

já teda nevim, ale neměla by se odvzdušňovat za pomoci VAGu?? stejně jako např. ABS?? to je jenom taková otázka do placu ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

libero1071
Příspěvky: 641
Registrován: 05.09.2010 18:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: okr.Senica/SK

Re: Odvzdušnění spojky 1.9 TDI 96KW...

Příspěvek od libero1071 »

Apokalio:
ty máš váleček ako je v odkaze prvý obrázok..druhý platí pre 6q prevodovku

jednoducho povol na tom válečku odvzdušňovák a nechaj to až začne tiecť brzd.kapalina

Apokalio
Příspěvky: 3
Registrován: 24.07.2012 10:47

Re: Odvzdušnění spojky 1.9 TDI 96KW...

Příspěvek od Apokalio »

libero1071:

zapoměl jsem se zmínit, ja mám 6Q převodovku...

libero1071
Příspěvky: 641
Registrován: 05.09.2010 18:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: okr.Senica/SK

Re: Odvzdušnění spojky 1.9 TDI 96KW...

Příspěvek od libero1071 »

aháááá :mrgreen:

tak potom by som to dal odvzdušniť niekde do servisu,kde majú na to mašinu...malo by sa to robiť pri tlaku 2bar

Uživatelský avatar
1pavel
Příspěvky: 495
Registrován: 08.10.2008 16:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Pardubice

Re: Odvzdušnění spojky 1.9 TDI 96KW...

Příspěvek od 1pavel »

správný postup je : sundat přední kolo ; nasadit hadičku na odvzdušňovák brzdiče ; "odvzdušnováním " naplnit hadičku a připojit na odvzdušňovák spojky ; povolit odzdušňovák spojky a "odvzdušňováním" protlačit brzdovku skrz spojku zpět do nádobky ; já to dělám jednodušejc naberu brzdovku do spricky a protlačím to bez brzd ; pokud jen povolíš odvdušňovák spojky a zkusíš to jako brzdy zůstane ti pedál na podlaze :!:
G4 TDI GTI kat off egr off chip Reesha turbo special turbopower ( 2, .... bar )
140 Kw 435Nm do práce ideál

Apokalio
Příspěvky: 3
Registrován: 24.07.2012 10:47

Re: Odvzdušnění spojky 1.9 TDI 96KW...

Příspěvek od Apokalio »

Děkuji všem za odpovědi, 1pavel zkusím to udělat jak jsi to popsal jen... kde je ten odvzdušňovák spojky... skutečně tam žádný váleček není jenom, jak jsem popsal výš, dané zařízení co mně evokuje něco jako odvzdušnění - ale nevím zda je to na spojku...

Uživatelský avatar
1pavel
Příspěvky: 495
Registrován: 08.10.2008 16:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Pardubice

Re: Odvzdušnění spojky 1.9 TDI 96KW...

Příspěvek od 1pavel »

spojkový váleček je uvnitř u ložiska , vepředu na převodovce na trubičce je odvzdušňovák
G4 TDI GTI kat off egr off chip Reesha turbo special turbopower ( 2, .... bar )
140 Kw 435Nm do práce ideál

Odpovědět

Zpět na „Motory“