pokles vykonu

Moderátoři: BigBang, Majk

rennar
Příspěvky: 2
Registrován: 20.01.2013 14:45

pokles vykonu

Příspěvek od rennar »

Zdravim vsechny priznivce, mam jednickovou octavii 1.9 TDI 81kw a pred par dny kyz jsem jel po dalnici, tak mi najednou sel vykon dolu...
Rozjedu auto uplne v pohode vse v otackach jako vzdy ale jak se mi dostane na rychlost cca 105-110km/h najednou je z toho auta lenoch a uz nechce jet vic :( Kdyz je plyn na podlaze auto proste nejede a pomaloucku lenive se rozjizdi...Nikdy jsem s tim nemel problem a tak mi vrta hlavou co by to mohlo byt? :(Je pravda ze je zima (-6 az -10 ) ale minulou zimu bylo vica vse bylo ok... Nevite nekdo? Nemate nekdo podobne zkusenosti a rady co by to mohlo byt? Napadlo me turbo ale na druhou stranu to by to nedelalo az od 100km/h nebo se pletu?
Pri rychlosti do 100km/h je to krasne zive vse jako driv... Poradite mi nekdo? Velice diky

Uživatelský avatar
r3dbull
Příspěvky: 294
Registrován: 27.05.2011 00:00
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: pokles vykonu

Příspěvek od r3dbull »

napichnout na vag, pada ti to do nouzaku tam muze byt pricin vic

rennar
Příspěvky: 2
Registrován: 20.01.2013 14:45

Re: pokles vykonu

Příspěvek od rennar »

kdyby to padalo nouzaku tak so rozsviti kontrolka motoru na palubovce nebo ne?

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: pokles vykonu

Příspěvek od BigBang »

ne, nerozsvítí ;) proč by se měla rozsvěcet, když neni žádná porucha :idea: řj dostala nějaký data, který jsou mimo daný meze a v rámci ochrany motoru přepla do nouzáku - sníženej výkon (turbo v podstatě netlačí netlačí atd. ;) )
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Uživatelský avatar
r3dbull
Příspěvky: 294
Registrován: 27.05.2011 00:00
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: pokles vykonu

Příspěvek od r3dbull »

zkus poradne protahnout turbo jestli ho nemas zaneseny dej 3 a poradne to projed na plno at to vsechno vylita ty saze uvidis jestli to pomuze tam muze byt pricin vic zatuhla regulace egr ventyl vaha atd napichnout na vag a zjistit kolik tlaci turbo

mikročip
Příspěvky: 6
Registrován: 13.03.2013 15:35

Re: pokles vykonu

Příspěvek od mikročip »

Zdarec, tak to mám úúúplně stejný problém, jen se mi to stane jednou za určitý čas, a někdy o této závadě nevím 3 měsíce. A můžu motor vytočit na max a nestane se a někdy stačí se jen trochu rozjet a netáhne to. Tak vypnu motor, a nastartuju a je po poruše. Zatím to "opravuju" takhle. Můžou to prý dělat hadičky k turbu, nebo nějaké ovl. turba nebo nějaký ventil. Ale prý turbo bude v pohodě, tak nevím. :roll:

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: pokles vykonu

Příspěvek od BigBang »

maximálně bude zatuhlá regulace lopatek v turbu od sazí - to se nechá vyčistit... jinak to může dělat např. ventil N75 ;)

jinak ochrana proti zanášení regulace je jednoduchá - jednou za čas pořádně prohřátej motor několikrát vytočit na trojku ke 4500 ot./min :twisted:
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

mikročip
Příspěvky: 6
Registrován: 13.03.2013 15:35

Re: pokles vykonu

Příspěvek od mikročip »

Dííík za radu zkusím to a saze vyženu, do nafty ještě leju Aditivum VIF Super Diesel Aditiv jak zimní tak letní, doufám, že to motoru aspoň trochu prospívá, jak tam píšou. :o

mikročip
Příspěvky: 6
Registrován: 13.03.2013 15:35

Re: pokles vykonu

Příspěvek od mikročip »

Tak vyhnání sazí nepomohlo, a co vyzkoušet EGR 3 Sprej na vyšištění EGR ventilu?? Pomůže to??? A co zaslepit EGR ventil??? Díííííííííííííííííííííííííííík Zdenál. :shock:

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: pokles vykonu

Příspěvek od BigBang »

zaslepení EGRU pomůže menšímu zanášení komplet sacího potrubí, ale turbo ti to nevyčistí ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Odpovědět

Zpět na „Motory“