Při vysokých otáčkách odešel motor/turbo??

Moderátoři: BigBang, Majk

onyxs95
Příspěvky: 4
Registrován: 08.08.2013 10:03
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Při vysokých otáčkách odešel motor/turbo??

Příspěvek od onyxs95 »

Zdravím,
když jsem potřeboval více zrychlit do kopce, tak při vyšších otáčkách se ozval divný zvuk, otáčky okamžitě vylétli až do červeného, z výfuku šlo hodně kouře a byl cítit zápach. Po zastavení jsem zjistil, že začal nejspíš z motoru téct olej. Při opatrné jízdě zpět domů cca 2km, jako by motor divně poskakoval a nešel plynule (myslím, že šli jen 3 válce). Otáčky stále šli do červeného a ustali a za chvilku zase, bílý kouř z výfuku při těch otáčkách. Asi po 500m jsem motor vypnul klíčkem a dojel z kopce bez něj. Při jízdě byl slyšet od motoru zvuk, který bych přirovnal k "elektrické vrtačce". Nevíte co se mohlo stát? Auto mám na zahradě a do servisu těžko dojedu. Děkuji

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Při vysokých otáčkách odešel motor/turbo??

Příspěvek od BigBang »

pravděpodobně ti začal protejkat olej skrz turbo (schválně nepíšu prosakovat :D ) a ty zvyšující se otáčky byl spalovanej olej... rozhodně nikam nejezdi, abys nezadřel motor ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

deli3
Příspěvky: 67
Registrován: 28.09.2012 17:39
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Při vysokých otáčkách odešel motor/turbo??

Příspěvek od deli3 »

Jel jsi místo nafty na olej z motoru. Se divim, že se ti to podařilo chcípnout. Většinou to jede v nejvyšších otáčkách a nejde to chcípnout dokud ti nedojde olej v motoru. Nestartovat - vyndat turbo a vyměnit olej. čus

onyxs95
Příspěvky: 4
Registrován: 08.08.2013 10:03
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Při vysokých otáčkách odešel motor/turbo??

Příspěvek od onyxs95 »

Děkuji za odpovědi. Takže si myslíš že stačí jen vyndat a vyčistit turbo a vyměnit olej? Ještě by mě zajímalo jak se tohle může stát. Říkám si, že kdybych se dostal do situace třeba při vjezdu na dálnici a musel bych to hodně sešlápnout a stát se mi to, tak může být mnohem větší průser než pár kapek oleje na silnici kousek za barákem.

deli3
Příspěvky: 67
Registrován: 28.09.2012 17:39
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Při vysokých otáčkách odešel motor/turbo??

Příspěvek od deli3 »

Nestačí vyčistit, jak kolega napsal shora protéká ti olej přes turbo do sání (místo aby se turbo mazalo). Turbo na repas nebo nové - nestačí vyčistit. Tam je osička - pouzdro v prd.. . čus

onyxs95
Příspěvky: 4
Registrován: 08.08.2013 10:03
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Při vysokých otáčkách odešel motor/turbo??

Příspěvek od onyxs95 »

Ve chvíli kdy se to projevilo jak už jsem psal výše, jsem musel nastartovat kvůli dopravě domů a motor běžel jen na 3 válce to mě také moc nejde do hlavy.

deli3
Příspěvky: 67
Registrován: 28.09.2012 17:39
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Při vysokých otáčkách odešel motor/turbo??

Příspěvek od deli3 »

To víš že to zanechá stopy okolo, je to šleha pro motor. Vyndat střiky- přezkoušet. Změřit kompresi ve válců. Prohlédnout rozvoďák řemen. Pokud možno nechal bych to fakt na servisu. Můžeš mít šály vyjetý v ojnicích - otlučený ventily i hlavu. Tak držím palce čus

Uživatelský avatar
r3dbull
Příspěvky: 294
Registrován: 27.05.2011 00:00
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Při vysokých otáčkách odešel motor/turbo??

Příspěvek od r3dbull »


onyxs95
Příspěvky: 4
Registrován: 08.08.2013 10:03
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Při vysokých otáčkách odešel motor/turbo??

Příspěvek od onyxs95 »

Takže, rozdekloval jsem to a našel jsem turbo roztržené na dva kusy, sací část je naprosto oddělená od výfukové.

deli3
Příspěvky: 67
Registrován: 28.09.2012 17:39
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Při vysokých otáčkách odešel motor/turbo??

Příspěvek od deli3 »

No to jsem ještě neslyšel. Asi nějaká vada materiálu těla. Tady je jedna ze stránek na turba http://www.pmnd.wbs.cz/Turbodmychadlo-S ... -I_II.html, ale určitě seženeš levněji.

Odpovědět

Zpět na „Motory“