ZA TEPLA SPATNE CHYTA 1.9.TDI 81kw

Moderátoři: BigBang, Majk

Uživatelský avatar
Skyler
Příspěvky: 24
Registrován: 22.12.2009 20:22
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

ZA TEPLA SPATNE CHYTA 1.9.TDI 81kw

Příspěvek od Skyler »

Ahojda kluci,posledni dobou se setkavam stim kdyz se moje oktavka zahreje na provozni teplotu kdzy nekam prijedu a normalne zasnu motor a chci ho po 10min treba znovu natocit a odejt tak mam problem s teplym startem hur za tepla chyta.Jinak v zime na v tech mrazech na prvni otoceni chytla.Tak vas prosim o radu cim byto mohlo byt diky predem za vase odpovedi ;) ;)

hradapetr
Příspěvky: 29
Registrován: 18.02.2010 11:02

Re: ZA TEPLA SPATNE CHYTA 1.9.TDI 81kw

Příspěvek od hradapetr »

Tohle dělá čerpadlo a nebo proměřuje teplotní čidlo. Zkusil bych nastavit startovací dávku to by mělo trochu pomoct ale 100%ní to nebude + kontrola techhle věcí

marena tdi
Příspěvky: 13
Registrován: 06.01.2010 16:16

Re: ZA TEPLA SPATNE CHYTA 1.9.TDI 81kw

Příspěvek od marena tdi »

kontrola teplotniho cidla.kontrola predvstriku cerpadla.
octavia combi r.v.2001 AGR,bosch 764,1749VB,sani ARL,FMIC,chip TDI FUN.127 kw,kat of,egr of,jednohmota ,5Q EWT,zadni kotouce,sedadla cupra,

Uživatelský avatar
notobi
Příspěvky: 541
Registrován: 30.09.2009 22:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: ZA TEPLA SPATNE CHYTA 1.9.TDI 81kw

Příspěvek od notobi »

on to může klidně dělat jen starter co dosluhuje a nebo čerpadlo odchází do věčných lovišť
bohužel přičinu může dělat tolik věcí že bez diagnostiky a zkouknutím někým kdo v tom umí to nepujde
Octavia Combi r.v.04 1,9 TDI 81kW chip na 140hp Mimo xenon, kůže, orig navig. , zad loket. full výbava

jarek
Příspěvky: 27
Registrován: 30.01.2010 21:18

Re: ZA TEPLA SPATNE CHYTA 1.9.TDI 81kw

Příspěvek od jarek »

tak panove jsou to 3 mozne varianty. vsechny jste zde uz popsaly. jedna se o cidlo teploty, cerpadlo a nebo starter. byva to v poradi jak jsem to napsal. ale potrebujes na to urcite diagnostiku.

Vladalampir
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2010 09:29
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Teplice

Re: ZA TEPLA SPATNE CHYTA 1.9.TDI 81kw

Příspěvek od Vladalampir »

Skyler píše:Ahojda kluci,posledni dobou se setkavam stim kdyz se moje oktavka zahreje na provozni teplotu kdzy nekam prijedu a normalne zasnu motor a chci ho po 10min treba znovu natocit a odejt tak mam problem s teplym startem hur za tepla chyta.Jinak v zime na v tech mrazech na prvni otoceni chytla.Tak vas prosim o radu cim byto mohlo byt diky predem za vase odpovedi ;) ;)

Ahoj,

přesně tento problém jsem měl taky. Zajel jsem ke známýmu do škodovky a ten nastavil vyšší dávku paliva při startu.A od té doby je klid. Ale říkal, že může být problém ve startéru, nebo slabší baterka. Že to měl taky, vyměnil startér a zase mu to šlo.
Ale pomuže zvýšení dávky.

Vlada

Škoda Octavia combi 1,9 TDi 81kW
Škoda Octavia combi 1,9 TDi 81kW , r.v.99, EGR off

Uživatelský avatar
Skyler
Příspěvky: 24
Registrován: 22.12.2009 20:22
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: ZA TEPLA SPATNE CHYTA 1.9.TDI 81kw

Příspěvek od Skyler »

Kluci děkuji za vaše odpovedi,takze skusim vyloucit vase varianty.Jinak diky za vse. ;)

ondrc
Příspěvky: 55
Registrován: 22.03.2009 17:06
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Jižní Morava

Re: ZA TEPLA SPATNE CHYTA 1.9.TDI 81kw

Příspěvek od ondrc »

Dělá mi to taky....a diagnostika mi háže chybu teplotního čidla chladící kapaliny(doufám že jsem to napsal správně). Koupil jsem ho....zelený 4kolíkový....poradí mi někdo kde přesně se nachází...TDI1,9 81kw ALH...hledal jsem ho na pravé straně bloku motoru jak mi bylo řečeno...ale nenašel jsem... :cry:

díky za typ...
Škoda Octavia I 1,9TDI,81kw....eleganceeee

Uživatelský avatar
1pavel
Příspěvky: 495
Registrován: 08.10.2008 16:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Pardubice

Re: ZA TEPLA SPATNE CHYTA 1.9.TDI 81kw

Příspěvek od 1pavel »

ondrc píše:Dělá mi to taky....a diagnostika mi háže chybu teplotního čidla chladící kapaliny(doufám že jsem to napsal správně). Koupil jsem ho....zelený 4kolíkový....poradí mi někdo kde přesně se nachází...TDI1,9 81kw ALH...hledal jsem ho na pravé straně bloku motoru jak mi bylo řečeno...ale nenašel jsem... :cry:

díky za typ...
z boku motoru nad převodovkou ,, na hlavě je tam takové téčko ze kterého jde hadice k chladiči , k topení a bývají na něm tři přihřívací svíčky , tak na něm ze zadu od posilovače brzd , je hůře vidět
G4 TDI GTI kat off egr off chip Reesha turbo special turbopower ( 2, .... bar )
140 Kw 435Nm do práce ideál

ondrc
Příspěvky: 55
Registrován: 22.03.2009 17:06
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Jižní Morava

Re: ZA TEPLA SPATNE CHYTA 1.9.TDI 81kw

Příspěvek od ondrc »

díky mrknu na to...
Škoda Octavia I 1,9TDI,81kw....eleganceeee

Zamčeno

Zpět na „Motory“