Výměna pylového filtru - jak na demontáž plastového krytu

Moderátoři: BigBang, Majk

ddd
Příspěvky: 31
Registrován: 20.05.2009 11:36

Výměna pylového filtru - jak na demontáž plastového krytu

Příspěvek od ddd »

Potřebuju vyměnit pylový filtr, ale nedokážu sundat ten plastový kryt nad ním (viz. foto). Drží tam pevně jak sviňa, navíc se bojím, abych nějakým lomcováním s ním třeba nenarušil těsnění mezi tímto krytem a čelním sklem. Nevšiml jsem si žádných šroubů ani zacvakávacích pozic. Je tam někde nějaká finta?
Děkuji.
Obraz0256x.jpg

firewire
Příspěvky: 17
Registrován: 03.03.2011 15:11

Re: Výměna pylového filtru - jak na demontáž plastového krytu

Příspěvek od firewire »

ten kryt je jen ncvaknutej, sundej tesneni motorove casti a vem si sroubovak a od stredu okna kde konci ten plast ho nadzvedni a smerem navrch tahej, normalne to vytahnes, jdeto docela lechce, aspon ume

firewire
Příspěvky: 17
Registrován: 03.03.2011 15:11

Re: Výměna pylového filtru - jak na demontáž plastového krytu

Příspěvek od firewire »

ddd píše:Potřebuju vyměnit pylový filtr, ale nedokážu sundat ten plastový kryt nad ním (viz. foto). Drží tam pevně jak sviňa, navíc se bojím, abych nějakým lomcováním s ním třeba nenarušil těsnění mezi tímto krytem a čelním sklem. Nevšiml jsem si žádných šroubů ani zacvakávacích pozic. Je tam někde nějaká finta?
Děkuji.
Obraz0256x.jpg
kdyz tak tady mas navod

http://www.skodaoctavia.cz/skoda-octavi ... eho-filtru

libero1071
Příspěvky: 641
Registrován: 05.09.2010 18:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: okr.Senica/SK

Re: Výměna pylového filtru - jak na demontáž plastového krytu

Příspěvek od libero1071 »

len opatrne s tým šróbovákom,aby si nepraskol čelné sklo :ugeek:

firewire
Příspěvky: 17
Registrován: 03.03.2011 15:11

Re: Výměna pylového filtru - jak na demontáž plastového krytu

Příspěvek od firewire »

libero1071 píše:len opatrne s tým šróbovákom,aby si nepraskol čelné sklo :ugeek:
Tak snad to dana osoba nebude opirat o sklo, ja to della pekne zboku a slo to jak po masle, tento mesic jsem to zase rozdelaval, jelikoz jsem menil trysky ostrikovace, neco sileneho, ty hadicky jsou na milimetry presne a narvat ji na ten novy ostrikovac bylo nadbozsky ukol

ddd
Příspěvky: 31
Registrován: 20.05.2009 11:36

Re: Výměna pylového filtru - jak na demontáž plastového krytu

Příspěvek od ddd »

1.
Ještě bych potřeboval poradit, zda-li preferujete nějaký konkrétní typ pylového filtru nebo je to fuk a mám vzít první, který mi prodavačka v mototechně podstrčí.
Obecně jsou k mání bez aktivního uhlí a nebo s aktivním uhlím (ty jsou dražší...a lepší?).

2.
A dále, jestli má smysl filtr vyprat, vysušit a znovu použít.

3.
Jestli je váš filtr stále v dokonalém suchu - zdá se mi to nemožné, protože na kus toho fitru je zvenku normálně vidět a tím pádem během pár dešťů nebo sněžení musí nějakou tu vlhkost nacucnout, to se pak musí projevit na vzduchu ve vozidle.

libero1071
Příspěvky: 641
Registrován: 05.09.2010 18:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: okr.Senica/SK

Re: Výměna pylového filtru - jak na demontáž plastového krytu

Příspěvek od libero1071 »

ddd píše: 2.
A dále, jestli má smysl filtr vyprat, vysušit a znovu použít.
nad týmto ani neuvažuj :evil:

firewire
Příspěvky: 17
Registrován: 03.03.2011 15:11

Re: Výměna pylového filtru - jak na demontáž plastového krytu

Příspěvek od firewire »

ahoj, uz jsi nekdy pral papir a pak ho susil? toto nedelej a rovnou ho vyhod, s aktivnim uhlim je lepsi, ale mozna zbytecne, kup ten prvni co ti da

ddd
Příspěvky: 31
Registrován: 20.05.2009 11:36

Re: Výměna pylového filtru - jak na demontáž plastového krytu

Příspěvek od ddd »

Tak hotovo. Fakt stačí ten plast vykláním vypáčit ven. Ale je to vopruz, člověk neví, jestli se to povede nebo něco ulomí. Navíc když ten plast mám zpátky zacvaknutý, tak uprostřed, v místě, kde se napojuje na pravou půlku, už na ní není tak pěkně natěsno jako předtím, pořád se to odchlypuje, mám strach, aby pod to nezatékalo. Navíc jsem vylomil záslepku (ten oválek v levé krajní poloze toho plastového krytu; je dobře vidět na obrázku), když jsem se ji snažil vytáhnout. Úplně zbytečně, protože s demontáží krytu neměla nic společného, jak se ukázalo (spletl mne návod k filtru, na kterém se něco podobného vytahovalo a hlavně to, že to nechtělo samo dlouho povolit). Nakonec mi krytka propadla odtokovým otvorem do podběhu, odkud ji už nikdo nedostane. Díru po krytce jsem musel provizorně zalepit oválkem vystřihlým z gumy, aby to nevypadalo blbě. Těžko krytku seženu.
Potvzuju, že výměna filtru byla uvnitř auta poznat, zvlášť při foukání teplého a horkého vzduchu.

georg11
Příspěvky: 91
Registrován: 18.02.2010 13:12
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Chomutov ustecký kraj

Re: Výměna pylového filtru - jak na demontáž plastového krytu

Příspěvek od georg11 »

Tu krytku najdeš v podběhu. Když odšroubuješ ten plastovej podběh. Jinak tam mám taky díru a neteče tam. Bohužel mám ten kryt prasklej :? a při rychlé jízdě vrčí. Nemá náhodou nekdo z bourané Okty? Rád bych odkoupil. Jde o rok 2001 Předem díky
Octávie 1,9 TDí 81KW r.v. 01

Zamčeno

Zpět na „Motory“