OII RS TDI PD bez výkonu

Moderátoři: BigBang, Majk

prettorian
Příspěvky: 13
Registrován: 27.09.2011 19:22

Re: OII RS TDI PD bez výkonu

Příspěvek od prettorian »

na to zkratování mi odpovědeli tak, že do PHM se přidává nějaká složka, která nějak chrání a teď nevím přesně před čím - elektrostatika nebo tak něco? no a pak to nějak způsobuje ty zkraty..ale co já vím

Petr.s14
Příspěvky: 9
Registrován: 28.09.2011 13:00

Re: OII RS TDI PD bez výkonu

Příspěvek od Petr.s14 »

:shock:

prettorian
Příspěvky: 13
Registrován: 27.09.2011 19:22

Re: OII RS TDI PD bez výkonu

Příspěvek od prettorian »

Update, tak mám auto doma. Vstřiky vyčištěné, nový palivový filtr, protože byl plný oleje, nějak se mi tam dostával do nafty olej, tak aspoň, že se to udělalo.
Každopádně auto se chová pořád stejně. Zkontroloval mi všechno kolem turba, váhy atd. Potvrdil mi, že je to nové. Jediné, co by prý mohl ještě zkusit, je vyměnit elektromagnetický ventil, ale říkal, že to by byla haluz.
Spíš vidí problém ve filtru pevných částic. Na diagnostice mu to hlásilo diferenční tlak 0 a teplota před a za DPF byla stejná, což je prý špatně. No ale měnit DPF to je zase pěkná darda.... A hlavně kdo říká, že je to na 100% tím.

Uživatelský avatar
pecan v
Příspěvky: 9
Registrován: 27.01.2010 15:50

Re: OII RS TDI PD bez výkonu

Příspěvek od pecan v »

prettorian píše:Update, tak mám auto doma. Vstřiky vyčištěné, nový palivový filtr, protože byl plný oleje, nějak se mi tam dostával do nafty olej, tak aspoň, že se to udělalo.
Každopádně auto se chová pořád stejně. Zkontroloval mi všechno kolem turba, váhy atd. Potvrdil mi, že je to nové. Jediné, co by prý mohl ještě zkusit, je vyměnit elektromagnetický ventil, ale říkal, že to by byla haluz.
Spíš vidí problém ve filtru pevných částic. Na diagnostice mu to hlásilo diferenční tlak 0 a teplota před a za DPF byla stejná, což je prý špatně. No ale měnit DPF to je zase pěkná darda.... A hlavně kdo říká, že je to na 100% tím.
Filtr vyhodit pryč. Cenu vám neřeknu ale tet to dělal známí na Mondeu a 8000. Vyberou filtr, přehrají soft a Je to Ok. Vyjde to levněj jak nový filtr a je pokoj.

prettorian
Příspěvky: 13
Registrován: 27.09.2011 19:22

Re: OII RS TDI PD bez výkonu

Příspěvek od prettorian »

pecan v píše:
prettorian píše:Update, tak mám auto doma. Vstřiky vyčištěné, nový palivový filtr, protože byl plný oleje, nějak se mi tam dostával do nafty olej, tak aspoň, že se to udělalo.
Každopádně auto se chová pořád stejně. Zkontroloval mi všechno kolem turba, váhy atd. Potvrdil mi, že je to nové. Jediné, co by prý mohl ještě zkusit, je vyměnit elektromagnetický ventil, ale říkal, že to by byla haluz.
Spíš vidí problém ve filtru pevných částic. Na diagnostice mu to hlásilo diferenční tlak 0 a teplota před a za DPF byla stejná, což je prý špatně. No ale měnit DPF to je zase pěkná darda.... A hlavně kdo říká, že je to na 100% tím.
Filtr vyhodit pryč. Cenu vám neřeknu ale tet to dělal známí na Mondeu a 8000. Vyberou filtr, přehrají soft a Je to Ok. Vyjde to levněj jak nový filtr a je pokoj.
jo ale pak to neplní emise na technické

Uživatelský avatar
pecan v
Příspěvky: 9
Registrován: 27.01.2010 15:50

Re: OII RS TDI PD bez výkonu

Příspěvek od pecan v »

prettorian píše:
pecan v píše:
prettorian píše:Update, tak mám auto doma. Vstřiky vyčištěné, nový palivový filtr, protože byl plný oleje, nějak se mi tam dostával do nafty olej, tak aspoň, že se to udělalo.
Každopádně auto se chová pořád stejně. Zkontroloval mi všechno kolem turba, váhy atd. Potvrdil mi, že je to nové. Jediné, co by prý mohl ještě zkusit, je vyměnit elektromagnetický ventil, ale říkal, že to by byla haluz.
Spíš vidí problém ve filtru pevných částic. Na diagnostice mu to hlásilo diferenční tlak 0 a teplota před a za DPF byla stejná, což je prý špatně. No ale měnit DPF to je zase pěkná darda.... A hlavně kdo říká, že je to na 100% tím.
Filtr vyhodit pryč. Cenu vám neřeknu ale tet to dělal známí na Mondeu a 8000. Vyberou filtr, přehrají soft a Je to Ok. Vyjde to levněj jak nový filtr a je pokoj.
jo ale pak to neplní emise na technické
Dělají to firmy které se tím zabýval a jestli se vyhodí stejně musíš upravit soft v jednotce aby nebyl problém a tím padém by to mělo byt udělané i tak aby to splnilo emise. Ale todle by tí víc řekli někde kde se tím zabývaj. Ale raděj vol opravdu odborníka jak nějakého garážového joudu. Tady to dělali známemu. Tak se mužete informovat.
http://www.fapoff.cz/

prettorian
Příspěvky: 13
Registrován: 27.09.2011 19:22

Re: OII RS TDI PD bez výkonu

Příspěvek od prettorian »

jo ale pak to neplní emise na technické[/quote]
Dělají to firmy které se tím zabýval a jestli se vyhodí stejně musíš upravit soft v jednotce aby nebyl problém a tím padém by to mělo byt udělané i tak aby to splnilo emise. Ale todle by tí víc řekli někde kde se tím zabývaj. Ale raděj vol opravdu odborníka jak nějakého garážového joudu. Tady to dělali známemu. Tak se mužete informovat.
http://www.fapoff.cz/[/quote]

Firmy co to dělají tvrdí, že to emise bude normálně plnit. V autorizovaným servisu, kam jezdím, mi to nabídli taky vyhodit s tím, že to aužo bude jezdit lépe atd. Ale narovinu mi řekli, že oficiálně na STK neprojdu

Uživatelský avatar
pecan v
Příspěvky: 9
Registrován: 27.01.2010 15:50

Re: OII RS TDI PD bez výkonu

Příspěvek od pecan v »

prettorian píše:jo ale pak to neplní emise na technické
Dělají to firmy které se tím zabýval a jestli se vyhodí stejně musíš upravit soft v jednotce aby nebyl problém a tím padém by to mělo byt udělané i tak aby to splnilo emise. Ale todle by tí víc řekli někde kde se tím zabývaj. Ale raděj vol opravdu odborníka jak nějakého garážového joudu. Tady to dělali známemu. Tak se mužete informovat.
http://www.fapoff.cz/[/quote]

Firmy co to dělají tvrdí, že to emise bude normálně plnit. V autorizovaným servisu, kam jezdím, mi to nabídli taky vyhodit s tím, že to aužo bude jezdit lépe atd. Ale narovinu mi řekli, že oficiálně na STK neprojdu[/quote]
Chce to se poptat. Navíc je na to záruka takže není problém to reklamovat když to nebude fungovat jak má. Určitě lepší řešení jak platit cca 25 tisíc za nový filtr který za čas zase odejde. Emise se dají vždycky udělat.

prettorian
Příspěvky: 13
Registrován: 27.09.2011 19:22

Re: OII RS TDI PD bez výkonu

Příspěvek od prettorian »

Chce to se poptat. Navíc je na to záruka takže není problém to reklamovat když to nebude fungovat jak má. Určitě lepší řešení jak platit cca 25 tisíc za nový filtr který za čas zase odejde. Emise se dají vždycky udělat.[/quote]

No každopádně moje situace je taková, že auto začalo jezdit výborně "samo". Po všech opravách atd. to bylo pořád stejné, ale pak jsem začal na nějakou dobu mezi vesnicemi řadit maximálně čtverku a jezdil jsem třeba přes 3000 ot. a auto se nějak rozjelo. Teď je to úplně v pohodě.

Uživatelský avatar
pecan v
Příspěvky: 9
Registrován: 27.01.2010 15:50

Re: OII RS TDI PD bez výkonu

Příspěvek od pecan v »

prettorian píše:Chce to se poptat. Navíc je na to záruka takže není problém to reklamovat když to nebude fungovat jak má. Určitě lepší řešení jak platit cca 25 tisíc za nový filtr který za čas zase odejde. Emise se dají vždycky udělat.
No každopádně moje situace je taková, že auto začalo jezdit výborně "samo". Po všech opravách atd. to bylo pořád stejné, ale pak jsem začal na nějakou dobu mezi vesnicemi řadit maximálně čtverku a jezdil jsem třeba přes 3000 ot. a auto se nějak rozjelo. Teď je to úplně v pohodě.[/quote]
Aha. Tak to možná taky patříš k těm dusičum :-) Ne beru to ze srandy neber to vážně. Já řadím všude a vždy v otačkách 2500-3500. Je to 16. ventyl a ten je potřeba držet v točkách. Tam by mělo byt nějaké čidlo u turba a jak se s tím jezdí v malejch točkách tak se to hodně zasírá a pak to zlobý. Mě to dělalo po koupi chvilku taky, ale spíš to bylo jak kdyby to jelo uplně bez turba. Ale vypnuls motor znovu natočil a už to bylo OK. Tet už mi to nedělá. Tak možné je tady byla taky ta příčina. Zkusit tomu začat trochu dávat a nebát se to točit. Samozdřejně ne za studena.

Zamčeno

Zpět na „Motory“