OII RS TDI PD bez výkonu

Moderátoři: BigBang, Majk

prettorian
Příspěvky: 13
Registrován: 27.09.2011 19:22

OII RS TDI PD bez výkonu

Příspěvek od prettorian »

Tak opět ten stejný problém, který se tu řešil už několikrát.

Auto táhne až nějak od 2500 otáček a to ještě blbě. Na šestku ve 2000 otáčkách auto nezrychluje skoro vůbec.

Po 100 000 km mi občas auto padalo do nouzáku a zdálo se mi, že to nějak nejede. Ve 117 000 km jsem vyměnil turbo a začalo šlapat všechno v pohodě. Mezi tím mi odešel jeden vstřik, opravilo se to a jezdilo to dál, ale chvíli po té mi to spadlo zase do nouzáku (124 000 km) a od té doby to zase netáhlo. Vyměnili mi podtlákový ventil = nic, zkontrolovali veškeré hadice, trubice, vyměnili nějaké trubičky = nic, pak vyměnili váhu vzduchu = nic, dnes mi vyměnili podruhé turbo = nic.
Absolutně tomu nerozumím, nevím co dalšího se by se tam dalo ještě vyměnit.
Napadá vás někoho něco?

Díky za případné rady/tipy. Tento problém se tu vyskytuje často, většinou to vyřeší výměna některého ze zmiňovaných dílů. U mně bohužel nepomohlo nic.

prettorian
Příspěvky: 13
Registrován: 27.09.2011 19:22

Re: OII RS TDI PD bez výkonu

Příspěvek od prettorian »

jeste bych asi doplnil, ze po tom, co mi vymenili poprve turbo, tak po nejakych tech 7000 km mi odesel vstrik a opravovali mi to v jinem servisu...cca 150 km po vymene vstriku, mi auto padlo do nouzaku a od te doby prestalo tahnout a nasledne se provedly vsechny vymeny, co jsem zminoval..

Petr.s14
Příspěvky: 9
Registrován: 28.09.2011 13:00

Re: OII RS TDI PD bez výkonu

Příspěvek od Petr.s14 »

Ahoj, nechci tu prvním příspěvkem dělat chytrýho ale před pár lety sem dělal v autorizáku. Přijela nám tam o2 RS, TDičko, jela cca 30 km/h, víc ne.
Dělal to přiucpaný filtr pevných částic, zkus v servisu říct, aby ho vyčistili, dělá se to za jízdy přes připojený počítač, pak už to auto jelo pěkně po celém procesu čištění :)

tom.ik
Příspěvky: 261
Registrován: 08.03.2011 11:13
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Písek

Re: OII RS TDI PD bez výkonu

Příspěvek od tom.ik »

Vaha vzduchu je ok?
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip od TDI FUN
škoda SUPERB 1.8T tiptronic LPG
škoda felicie 1.3 Mpi LPG
kdysi BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i
vw golf II 1.6D
vw golf III 1.9D

prettorian
Příspěvky: 13
Registrován: 27.09.2011 19:22

Re: OII RS TDI PD bez výkonu

Příspěvek od prettorian »

Petr.s14 píše:Ahoj, nechci tu prvním příspěvkem dělat chytrýho ale před pár lety sem dělal v autorizáku. Přijela nám tam o2 RS, TDičko, jela cca 30 km/h, víc ne.
Dělal to přiucpaný filtr pevných částic, zkus v servisu říct, aby ho vyčistili, dělá se to za jízdy přes připojený počítač, pak už to auto jelo pěkně po celém procesu čištění :)
Auto jede bez problemu i pres 200, ale pomalu reaguje na plyn a dlouho zrychluje. Filtr pevnych castic mi cistili, to mi jeste rikali.

prettorian
Příspěvky: 13
Registrován: 27.09.2011 19:22

Re: OII RS TDI PD bez výkonu

Příspěvek od prettorian »

tom.ik píše:Vaha vzduchu je ok?
jak jsem psal, vymenili ji taky..

Petr.s14
Příspěvky: 9
Registrován: 28.09.2011 13:00

Re: OII RS TDI PD bez výkonu

Příspěvek od Petr.s14 »

nechápu, jak může odejít jeden PD vstřik.. ale když ho měnili, tak to asi museli nastavit, nebylo by možné, že se tam něco povolilo?
dělali ti to v autorizáku?

tom.ik
Příspěvky: 261
Registrován: 08.03.2011 11:13
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Písek

Re: OII RS TDI PD bez výkonu

Příspěvek od tom.ik »

Zkus se třeba podívat do nadrže na sitko sacího koše,ale to nebude mit zase vliv,že ti to přestalo jet po vyměně vstřiku :?
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip od TDI FUN
škoda SUPERB 1.8T tiptronic LPG
škoda felicie 1.3 Mpi LPG
kdysi BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i
vw golf II 1.6D
vw golf III 1.9D

prettorian
Příspěvky: 13
Registrován: 27.09.2011 19:22

Re: OII RS TDI PD bez výkonu

Příspěvek od prettorian »

veskery servis byl vzdycky v autorizovanem...ale to asi neni zadna vyhra..jeden vstrik odesel tak, ze zkratoval, ono se to stava celkem casto. Dnes jsem to dal na dilnu kamaradovi ,co ma Bosch servis, zkusi mi ultrazvukem vycistit vsechny vstriky a nastavi je znovu. Je fakt divny, ze se to znovu stalo az po tom, co vymenili ten vstrik.

Petr.s14
Příspěvky: 9
Registrován: 28.09.2011 13:00

Re: OII RS TDI PD bez výkonu

Příspěvek od Petr.s14 »

někdy ten autorizák výhra není, to máš pravdu.. Sem zvědaví, co ti řekne ten kamarád z bosche ale stejně by mě zajímalo, jak se mohou ty vstřiky zkratovat.. jestli se tam někde prodře kabeláž k nim, co vede..

Zamčeno

Zpět na „Motory“