Problém s EGR

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
#AnDRew
Příspěvky: 1
Registrován: 24.08.2013 17:36
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Problém s EGR

Příspěvek od #AnDRew »

Zdravím,

pánové, potřebuji poradit. Ztrácí se mi chladící kapalina, tak jsem odkritoval motor a zjistil jsem, že od EGR mám zaprasený motor a v hadici co vede do EGR mám kapalinu která je něco mezi olejem a vodou (olej se mi ale neztrácí). V EGR je nějaký otvor kterým to vše uniká (viz foto s šipkou), otvor je však jednoznačně originál. Chci se zeptat, jestli tedy tam nechybí nějaká hadička či záslepka, která by tam měla být? V servise mi řekli, že je to normální, mi však nepřijde normální, že mám celí zprasený motor. Může také unik chladící kapaliny s tímto souviset a je tedy normální abych měl motor takto zprasen?

Předem díky za odpověď.
Přílohy
IMAG0460.jpg
IMAG0461.jpg
IMAG0466.jpg

Rouballik
Příspěvky: 528
Registrován: 03.04.2010 16:51

Re: Problém s EGR

Příspěvek od Rouballik »

Zprasený EGR je naprosto normální.
Po 250 tis bývá dokonce zarostlý jaký tam je prasinec. Dá se to vyčistit a nebo zhruba za 2500 Kč vyměnit.

K tomu jestli tam něco nechybí to nevím.

provokater
Příspěvky: 18
Registrován: 24.11.2013 17:10
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Problém s EGR

Příspěvek od provokater »

...nechybí tam nic,to je odfukovací dirka ventilu,aby vzduch pod membránou měl kudy ven a ventil mohl pracovat...olej proniká kolem dříku ventilu pod membránu a těma dirkama [na druhé straně je ještě jedna] to prolíná ven...u 1,9 EU3 se dal ventil vykuchat [samozřejmě po zaslepení] a dával se tam přípoj pro budík tlaku turba ale tady u dvoulitru už se na to musí softwarově a to se ne každýmu chce...

Odpovědět

Zpět na „Motory“