Zaseknuti spojky 1,9TDI 77kw 2007

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
z.moravi
Příspěvky: 9
Registrován: 23.11.2009 20:29

Zaseknuti spojky 1,9TDI 77kw 2007

Příspěvek od z.moravi »

Zdravím Vás pánové, vyskytl se na mém autíčku zajímavý problém mám Octavii 2 r07 1,9TDI 77kw 138 000km, mám ho 5 měsíců a najel jsem na něm sám už 10000km 2x do měsíčně jezdím do hlavního města tak si pravidelně vychutnávám 250km jízdy na panelech. Jsem šetřiví tak a jezdím ekonomicky při cca 105km/h se létě dostanu na krásnou spotřebu 4,6l na zimním pneu mám o 10% víc. Trošku jsem odběhl od tématu sorry ... Samozřejmě auto při těhle jízdách auto různě testuju, většinu času jedu na tempomat. když jedu 105km/h 110km/h nebo 130km/h vše je v pořádku. Můj problém se mně stal prvně o prázdninách, ale nebral jsem to moc navědomí, teď jsem to testl znovu a zase.. měl jsem celou cestu tempomat na 150km/h (jel jsem brzo ráno skoro žádny provoz:-)) max jsem si přibrzdil ale furt zařazenou pátou rychlost. PROBLEM nastal tehdy, že po delší době pří téhle rychlosti jsem se pokouším přeřadit (prvně cca po 200km, teď po 240km) tak mě spojkoví pedál vypoví funkčnost, sešlápnu ho ale on se vrátí. A nejde zařadit, prvně jsem auto vypl a znovu nastartovat. Ale ted jsem v postatě čekat 10minut (nechal jsem auto trochu vychladnou a pak opakovaně ho startoval než spojkoví pedál vrátil (vyskočil) začal reagovat. Zatím se mi stíhle probléme nechce jezdit do autorizované servisu kde si zas vymyslí 100 dalších vědci jak mně oškubat. Protože se mi děje fakt jen při dlouhodobé 150km/h na tachometru.
Nevíte kde by mohl byt problém?

Uživatelský avatar
notobi
Příspěvky: 541
Registrován: 30.09.2009 22:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Zaseknuti spojky 1,9TDI 77kw 2007

Příspěvek od notobi »

z.moravi píše:Zdravím Vás pánové, vyskytl se na mém autíčku zajímavý problém mám Octavii 2 r07 1,9TDI 77kw 138 000km, mám ho 5 měsíců a najel jsem na něm sám už 10000km 2x do měsíčně jezdím do hlavního města tak si pravidelně vychutnávám 250km jízdy na panelech. Jsem šetřiví tak a jezdím ekonomicky při cca 105km/h se létě dostanu na krásnou spotřebu 4,6l na zimním pneu mám o 10% víc. Trošku jsem odběhl od tématu sorry ... Samozřejmě auto při těhle jízdách auto různě testuju, většinu času jedu na tempomat. když jedu 105km/h 110km/h nebo 130km/h vše je v pořádku. Můj problém se mně stal prvně o prázdninách, ale nebral jsem to moc navědomí, teď jsem to testl znovu a zase.. měl jsem celou cestu tempomat na 150km/h (jel jsem brzo ráno skoro žádny provoz:-)) max jsem si přibrzdil ale furt zařazenou pátou rychlost. PROBLEM nastal tehdy, že po delší době pří téhle rychlosti jsem se pokouším přeřadit (prvně cca po 200km, teď po 240km) tak mě spojkoví pedál vypoví funkčnost, sešlápnu ho ale on se vrátí. A nejde zařadit, prvně jsem auto vypl a znovu nastartovat. Ale ted jsem v postatě čekat 10minut (nechal jsem auto trochu vychladnou a pak opakovaně ho startoval než spojkoví pedál vrátil (vyskočil) začal reagovat. Zatím se mi stíhle probléme nechce jezdit do autorizované servisu kde si zas vymyslí 100 dalších vědci jak mně oškubat. Protože se mi děje fakt jen při dlouhodobé 150km/h na tachometru.
Nevíte kde by mohl byt problém?
zkusil bych odvzdušnit spojku, ale mam obavu že asi bude problem buď ve spojkovým válečku v převodovce nebo v hlavním spojkovým válci, jeden čas se tohle stávalo u Fabií (propad pedálu) a pomohlo často jen to odvzdušnění spojky
Octavia Combi r.v.04 1,9 TDI 81kW chip na 140hp Mimo xenon, kůže, orig navig. , zad loket. full výbava

olmic
Příspěvky: 9
Registrován: 04.12.2008 16:33

Re: Zaseknuti spojky 1,9TDI 77kw 2007

Příspěvek od olmic »

Ahoj, osobně jsem tento problém neměl, ale kolega se stejným vozem už 2x a byly to nějaké válečky ve spojce. Ve škodovce prý hned věděli o co jde.

Uživatelský avatar
Avanti
Příspěvky: 204
Registrován: 03.07.2009 16:43
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Bučovice

Re: Zaseknuti spojky 1,9TDI 77kw 2007

Příspěvek od Avanti »

Tento problém je u Octavii II celkem běžnou závadou. Odvzdušnit spojku pomůže jen ve velmi málo případech, každopádně zkusit to můžeš. V servise měníme vždy oba spojkové válečky, ovšem u některých TDi, u kterýho je spojkový váleček podstatě až u ložiska (systém u kterého se ti nepodaří nikdy spojku 100% odvzdušnit) je trochu pracnější, protože abys ho vyměnil, musíš sundat převodovku, ale u 1,9 si myslím že je normální vypínací páka a váleček na převodovce, kde není problém jej vyměnit. Vyměnit hlavní spojkový válec taky není žádný med protož systém uchycení k pedálu spojky vymyslel něaký inteligent - ostatně jako spoustu dalších věcí :)
__________________________________
Škoda Octavia II Combi TDI PD 77kW (BJB), Octavia TDI 66kW (AGR)
Diagnostika VAG-COM Max2008

z.moravi
Příspěvky: 9
Registrován: 23.11.2009 20:29

Re: Zaseknuti spojky 1,9TDI 77kw 2007

Příspěvek od z.moravi »

Moc Vám všem moc díík aš pojedu vyměnit olej tak na to v servise upororním at se na to podívají.

Uživatelský avatar
Avanti
Příspěvky: 204
Registrován: 03.07.2009 16:43
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Bučovice

Re: Zaseknuti spojky 1,9TDI 77kw 2007

Příspěvek od Avanti »

Tak čem to bylo?
__________________________________
Škoda Octavia II Combi TDI PD 77kW (BJB), Octavia TDI 66kW (AGR)
Diagnostika VAG-COM Max2008

michal3174
Příspěvky: 1
Registrován: 26.02.2010 21:59

Re: Zaseknuti spojky 1,9TDI 77kw 2007

Příspěvek od michal3174 »

zdravim, ja osobne sem ten problem mel, v servisu probehla vymena obou spojkvych valecku za cenu cca 8000kc sice sem musel na reklamaci ale ted uz je snad klid.

Fanouch
Příspěvky: 24
Registrován: 08.10.2013 20:52
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Zaseknuti spojky 1,9TDI 77kw 2007

Příspěvek od Fanouch »

Čau chci se taky zeptat mam octavii II FL 1.9 77kw 2009 najeto cca 200 000km a při studeném motoru jen někdy je rachot jak blázen než se trochu zahřeje ale když vyšlápnu spojku je ticho pozoruji to poslední dobou myslim si že to bude spojka .A chci se zeptat jestli je taky u pětistupňové mechanické převodovky taky dvouhmotý setrvačník. dík

z.moravi
Příspěvky: 9
Registrován: 23.11.2009 20:29

Re: Zaseknuti spojky 1,9TDI 77kw 2007

Příspěvek od z.moravi »

Fanouch píše:Čau chci se taky zeptat mam octavii II FL 1.9 77kw 2009 najeto cca 200 000km a při studeném motoru jen někdy je rachot jak blázen než se trochu zahřeje ale když vyšlápnu spojku je ticho pozoruji to poslední dobou myslim si že to bude spojka .A chci se zeptat jestli je taky u pětistupňové mechanické převodovky taky dvouhmotý setrvačník. dík

Zdravím tě, asi to bude chtít fak vyměnit spojkovou sadu. Taky mi to auto dělalo "divné klepání" asi rok možná vic:) Najel jem stím min 40 000km než jsem to před dvěmí měsíci vyměnil při 270 000km za tuhle s dvouhmotový setrvačník. Kupoval jsem to přímo stohoto krámu má to tam asi nejlevněší na auto kellis stojí přes 23 000kč http://www.autodily-cardo.cz/spojka/spo ... 600001600/

Nechal jsem si to vyměnit kamaradem co pracuje v autorizovanem service a už jsem dalších 10k najel. Abych pravdu řekl, moc se v tom nevyzdám, ale starý díl podle mně nebyl dvouhmotový setrvačník.

Uživatelský avatar
Avanti
Příspěvky: 204
Registrován: 03.07.2009 16:43
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Bučovice

Re: Zaseknuti spojky 1,9TDI 77kw 2007

Příspěvek od Avanti »

Určitě to dvouhmota byla, jen vadná.
Jinak autodily-cardo.cz mohu jen doporučit
__________________________________
Škoda Octavia II Combi TDI PD 77kW (BJB), Octavia TDI 66kW (AGR)
Diagnostika VAG-COM Max2008

Zamčeno

Zpět na „Motory“