prosím o radu při koupi Octavie

Moderátoři: BigBang, Majk

jarek
Příspěvky: 27
Registrován: 30.01.2010 21:18

Re: prosím o radu při koupi Octavie

Příspěvek od jarek »

no z AAA urcite ne. ale odkud vzit v dnesni dobe 66kw kdyz uz se pekne dlouho nedelaji. rozhodne nenajdes auto ktere ma najeto 50 tis a je zajimave, ze vsechny auta v bazarech maji najeto 100-130tis km. cim to asi bude ???

netlink
Příspěvky: 3
Registrován: 17.05.2010 23:41

Re: prosím o radu při koupi Octavie

Příspěvek od netlink »

čau, aha, díky tedy našel jsme si Škoda Octavia kombi 2008 2.0 TDI, 103 kW zde škoda, ta cena nebyla špatná, ale nevím tedy pokud máte špatné zkušenosti asi zkusím někde jinde ... uvidím

Bravo
Příspěvky: 35
Registrován: 13.07.2009 12:48

Re: prosím o radu při koupi Octavie

Příspěvek od Bravo »

podobnou otázku jsem řešil cca před rokem, kdy jsem kupoval oktávku pro sebe. Začal jsem bazarama, problém byl, že jsem chtěl určitou motorizaci (1,6, 75 kW), takže výběr nebyl tak široký jako u TDi. Navštívil jsem tři, v každým auto dle mýho měli, ale 1. auto bylo pravděpodobně po bouračce (zatajené) a možná i plavalo - proč by jinak poměrně dost dílů bylo o 2 roky mladší než rv auta, navíc vyházená povinná výbava, výpustní zátky pod rezervou taky ven a pod kobercem zelená plíseň. A to bylo z Itálie, těšil jsem si, že bude nejetý v zimní soli. No nic, druhý kousek - stočený km, minimálně o 60 000 km, říkám minimálně, protože by záleželo, až kam tachometr stočili (jestli až k nule, nebo na 100 000 km, atd), zde mi pomohl výpis z cebie, při prohlídce varoval ošoupaný volant, jinak pedály a řadička byly vyměněný akorát, takže ani moc použitý, ani málo prostě odpovídaly tachometru. Jen volant s pytlem je na výměnu přece jen drahý.......... 3. kousek opět po havárii, bohužel pro prodávajícího jsem měl s sebou mechanika, takže kdybych chtěl něco podobnýho koupit, tak by mě včas varoval. Stavil jsem se i v AAA, na skladě neměli 1,6, projel jsem se aspoň v 1,8 T - nezdály se mi dvě věci u AAA - 1. 1,8 T v kombi a poměrně bohatou výbavou (včetně auto klimy), o rok mladší stála srovnatelně než model co jsem sháněl já, 2. hledali jsme v jejich databázi auto dle mých požadavků, sice jich pár měli, ale už byla pryč, tak si bral na mě kontakt, že mi zavolá až se objeví co chci. Vzhledem k tomu, že je to přes rok a stále nevolal, taky to nevypovídá o solidnosti. Když už bazar, tak jedině škodovácký a aspoň certifikát "auto plus"
Po těchto zkušenostech jsem to vzdal a koupil přes inzerát přímo od majitele, s jasnou minulostí a komplet dokumentací. Nebylo tak naleštěný, prostě auto z provozu (osekané od kamínků atp.), nic nezatajil, přiznal drobné nedostatky ještě před prohlídkou, rychlý jednání, žádný posílání techničáku poštou za X týdnů (jako některý bazary), vše z ruky do ruky při podpisu smlouvy a předání peněz.
netlink píše:čau, aha, díky tedy našel jsme si Škoda Octavia kombi 2008 2.0 TDI, 103 kW zde škoda, ta cena nebyla špatná, ale nevím tedy pokud máte špatné zkušenosti asi zkusím někde jinde ... uvidím
Databáze AAA na netu je kapitola sama pro sebe, často si vybereš auto a když zavoláš na jejich linku nebo se stavíš na pobočce, tak ti řeknou, že je bohužel prodané a ještě ho nevyškrtli z nabídky.

Uživatelský avatar
18marty
Příspěvky: 57
Registrován: 22.05.2010 10:08
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu při koupi Octavie

Příspěvek od 18marty »

Ze vsim tady souhlasim co panove napsaly i stim ze servisni knizka se da tez sfalsovat pripady jsem zazil. Ale co se tyce serviska o nehode muze to byt i TOTALKA(auto na srot) da se to udelat tak ze to laik nepozna a obcas ma i problem lakyrnik nejlepsi vzit nekoho sebou kdo vtom dela(AUTOLAKYRNIK,AUTOMECHANIK-Delaj to dene a vedi naco si dat pozor a co jak funguje poradej lip nez tam jet sam nebo snekym kdo se vtom nevyzna). Sikovnej Autoklempir a Autolakyrnik dokazou udelat auto po Totalce tak aby neslo poznat ze stim neco bylo aut je mrte a to OCTAVII strasne moc napr. ze 3aut se da jedno do hromady a pro dase jako novej. AAA Auto urcite nebrat ALE i jine bazary je to to same lepsi to vzit od normalniho cloveka nejlepsi od nakeho DEDY ty se o to aspon staraj teto dobe to lidi maj jenom na jezdeni a nezajima je nic nejlepsi starsi lidi. Dobre je auto Garazovane. Moje zkusenost prosel jsem asi 5aut nez jsem nasel dobre auto jak motorove tak i karoseriove schopne auto sice bylo strikane ale nebyla to Totalka. ;)

lukkub
Příspěvky: 1
Registrován: 29.09.2010 09:01

Re: prosím o radu při koupi Octavie

Příspěvek od lukkub »

zdravím všechny sem tu nový a četl sem si tento článek zajíma mě skušenost s octavou combi 66kw tdi rok od 2001 jestli to nebude moc slabý ,momentalne jezdim ve focusu combi 66kw tddi a sem stím spokojeni ,ale chtel bych přesedlat do octavie combi opět do nafty comi na to povýte dekuji :o

m78k
Příspěvky: 2
Registrován: 24.10.2010 21:25

Re: prosím o radu při koupi Octavie

Příspěvek od m78k »

volba dobrá ale připrav si navíc 20 000,- 10 na rozvody a 10 na turbo tyto věci Tě určitě potkaji jinak vše ok

PetrO
Příspěvky: 1
Registrován: 10.12.2010 02:50

Re: prosím o radu při koupi Octavie

Příspěvek od PetrO »

Zdravim,potreboval bych poradit.Nemam vubec zkusenosti s kupovanim starsich aut a nerad bych aby se potvrdilo pravidlo: cim starsi auto tim vetsi studna na penize.

Shanim momentalne levnejsi Octavii cca. do 70 000 od ktere cekam vydrz aspon 2 roky a prumerne 2-3000 km za mesic.K cemu se priklonit? Diesel nebo Benzin(LPG)?V tomhle cenovem rozsahu jsem nasel spise benzinaky (krome TDI 66kw,coz se mi zda moc slabe).Vyber jsme nakonec zuzil na:

1)Škodu Octavii 1.8 20v. Rok výroby 1997, najeto 244 000 tisíc. Vůz je na tu dobu v plné výbavě, včetně klimy, vyhřívaných sedaček, el. šíbru, ABS, EDS, CD přehrávač, alarm, construct, couvací senzory a mnoho dalšího navíc. Auto nachystáno na zimu. Na léto přidám úplně nové pneu a po dohodě možno i krásne jednu sezonu jeté alu disky! Eko poplatek uhrazen. Vůz má své odjeto, ale je pravidelně servisován. Vše je plně funkční a nyní absulutně bez dalších investic! Nutno vidět a projet se! V červnu STK kde bylo vše ok. Navíc letos v lednu byl proveden velký servis, kde se měnily rozvody, pumpa, svíčky, repase starteru, nové zadní tlumiče a nový náboj levého zadního kola (hučel), nový termostat, byla kompletně repasovaná přední náprava s řízením, rok stará baterie, nedávno nové kotouče na všechna kola plus desky, nové čelní sklo, staré již bylo děsně poškrábané, auto je naprosto v pohodě.Cena: 55 000Kč

nebo
2) Škoda Octavia sedan 2.0i + LPG sekvenční vstřik, r. v.1999, 182000km, dig. klima, el. okna, el. zrcátka, centrál, tažné zařízení, nádrž LPG do 2017, eko poplatek zaplacen.Cena: 59 000 Kč.

Kteremu z techto dvou vozu dat prednost?Na co si vubec dat pozor pri projizdce? Pred koupi mam podminku navstevy v servisu,tak doufam,ze to kluci neodflaknou a auto bedlive zkontroluji.

Zamčeno

Zpět na „Ostatní“