Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Koupě Z AAAAuto
OdeslatNapsal: 16.01.2016 19:59 

Zdravím kluci, dokázal by mi prosím někdo poradit jak mám postupovat.
Mezi svátkama minulého roku jsem, v AAAAUTO koupil Octavia II 1.9 tdi 77 kw. O voze jsem věděl, že bylo ťuklé na zadní leví bok. Auto jinak v cajku, poté jsem zajel ke kamarádovi, který se vyzná v ojetinách a ví na co si dát pozor. Hned zkoušel, airbagy v sedačkách. Z fleku mi řekl, že airbag řidiče tam není. Ničeho sjem si nevšiml, protože kontrolka se rozsvítil a zhasla, ale zároveň ještě se dvěma kontrolkami. Dočetl jsem se, že je kontrolka napojená na jinou. Ověřoval jsem si pak dalši bagy. Ostatní tam jsou jen ne v sedadle řidiče a boční stropní airbag u řidiče. Tak a teď se ptám, jestli mám zkoušet reklamaci. V předávacím protokolu. Mám ve výbavě - airbag řidiče, spolujezdce, airbag boční-přední (neuvedenou jestli jen jeden a levý nebo, pravý) a neuvedeny stropní airbagy, i když tam jeden je. V zaškrtávacím políčku uvedeno airbagy Ano. A v závadách. Lehce bouraný levý zadní bok, jemná karosářská a lakýrnická, oprava. Nechci auto vracet, ale chtěl bych alespoň vrácení části peněz. napr. 15000 tis. když jeden bag stojí cca 6000+ práce, restart crash jednotky atd.

Co myslíte uspěji? Máte někdo zkušenost?

Předem dík za reakce :-)

Předmět příspěvku: Re: Koupě Z AAAAuto
OdeslatNapsal: 20.01.2016 12:13 

Otázka první: Proč jsi šel do áček?
Otázka druhá: Když už jsi tam šel, tak proč jsi tam rovnou nešel s tím kamarádem, aby se podíval hned tam před tím než jsi to koupil?

To, že v protokolu píšou všechny airbagy, tak to je jejich problém. Pokud tam nejsou a z výroby je auto mělo, tak by se to auto ani nemělo dostat na silinici. Určitě jim to běž omlátit o hlavu. Odstoupení od smlouvy, vrácení peněz. Jsou to podvodníci, co prodával naleštěnej šrot.

BTW: pochopil bych, kdybys kupoval nějakou raritku auto, kterejch se prodává pár kusů, ale O2 v naftě je s prominutím jako sraček, tak proč si ještě víc srát na hlavu nákupem v áčkách a ještě k tomu naslepo...

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Zobrazit autorovy stránky  ICQ  Profil

OdeslatNapsal: 20.01.2016 14:18 

Do áček jsem šel, protože jsem neměl navybranou - nebudu rozvádět :-). Kamarád neměl volno, takže jsem musel jednat sám. Jinak diagnostika hlásila všechny airbagy OK (nějak ošizeno). Fyzicky tam nejsou. Dnes jsem byl v ARAVERU, aby mi sepsaly protokol, se kterým půjdu podat reklamaci. Jo tak jestli by mi byly vráceny prachy, tak bych asi neváhal, ale jakou šanci mám, toť otázka.

OdeslatNapsal: 22.01.2016 17:52 

To není o žádné šanci. To co ti prodali ti vlastně neprodali tudíš odstoupíš od kupní smlouvy. Vlastně ti prodali něco jiného než jsi měl ve smlouvě. Nic složitého.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]