Malý účinek posilovače brzd

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Brambucha
Příspěvky: 23
Registrován: 14.04.2009 19:57

Malý účinek posilovače brzd

Příspěvek od Brambucha »

Nazdárek, obracím se na vás s takovým problémem. Posilovač brzd má malý účinek, když jedu firemní octou, tak stačí brzdy polechtat a líbu čelní sklo, ale když sednu do tý svý, tak se musím hodně snažit aby mi gumy hvízdly. Zkoušel jsem vývěvu, ale ta tahá, hadice je taky OK a brzdy jsou taky v cajku dle stolice na stk, napadá mě snad jen poškozená membrána v posilovači, že by šel podtlak jinam, než má ... :?

provokater
Příspěvky: 18
Registrován: 24.11.2013 17:10
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Malý účinek posilovače brzd

Příspěvek od provokater »

...při vypnutém motoru několikrát našlap na brzdu,pak drž sešláplou a nastartuj...pedál musí pod nohou povolit,to je orientační zkouška posilovače...jinak si taky nech změřit hodnotu podtlaku - má být cca -1bar ... ..pochytej vývod vakuově pumpy,jestli není volný...

Brambucha
Příspěvky: 23
Registrován: 14.04.2009 19:57

Re: Malý účinek posilovače brzd

Příspěvek od Brambucha »

což o to, pedál po nastartování povolí, to jsem zkoušel jako první, zbytek kdoví, ještě se v tom povrtám

Pollli
Příspěvky: 7
Registrován: 21.09.2012 13:17
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Malý účinek posilovače brzd

Příspěvek od Pollli »

Ahoj, měl jsem ten sám problém...jak jsem octu kupoval, stačilo málo a lízal jsem přední sklo...teď jsem jel a tlačil více a více a nic moc :/ tak jsem udělal komplet brzdy celé zimmermann sport - děrované i s destičky a myslel, že se to spraví....ale nic :/ pořád stejné..nakonec zjistili špatný posilovač brzd..ten vyměnili a je to jako předtím.

Brambucha
Příspěvky: 23
Registrován: 14.04.2009 19:57

Re: Malý účinek posilovače brzd

Příspěvek od Brambucha »

Nj, zkusím ho vyměnit a uvidíme, když potřebuju brzdit, tak chci zabrzdit a ne našlapávat jak idiot, na to někdy opravdu není čas :D

deli3
Příspěvky: 67
Registrován: 28.09.2012 17:39
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Malý účinek posilovače brzd

Příspěvek od deli3 »

Další varianta múže být špatně odvzdušněné - zkus pře VAG
Přílohy
03 odvzdušnění systemu.JPG

Brambucha
Příspěvky: 23
Registrován: 14.04.2009 19:57

Re: Malý účinek posilovače brzd

Příspěvek od Brambucha »

Taky možnost, ikdyž mě abs funguje dobře

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“