Š Octavia 1.6 AVU zadní brzdy + lanovody

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
ZOkYN
Příspěvky: 6
Registrován: 23.11.2009 15:49
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Š Octavia 1.6 AVU zadní brzdy + lanovody

Příspěvek od ZOkYN »

Zdravím klubáci,
na svém autě mám špatný zadní brzdy a utrženou ručku, prostě jde bez odporu a při jízdě, jakoby lana lehce přibržďovali, nevím. Chtěl bych si koupit náhradní díly a prostě s kámošem to někde na parkovišti na heveru dát dohromady, ale problém je, že jsme spíš takový teoretici. Proto se Vás chci zeptat, jestli se to za těchto podmínek dá udělat, co je k tomu potřeba za nářadí a na co si dát pozor a jaký dodržet postupy, klidně i fotky... ( jak natáhnout lanovody atd.) chci koupit díly AQ, prý je to Polsko, ale to mě jaksi netrápí, je to fakt za směšnou cenu.
Snad můj dotaz chápete a díky za Váš čas, s pozdravem ZOkYN.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Š Octavia 1.6 AVU zadní brzdy + lanovody

Příspěvek od BigBang »

Lanovody vyměníš v pohodě, spíš jde o to, co je s těma brzdama. Máš vzadu bubny nebo kotouče? Jak to přibrzďuje? Nechápu. Nemám tu u sebe dílenskou příručku, takže ti ani nehodím nějakej postup. Zkus si jí najít, popř. sežeň z Golfa 4, podvozek je stejnej. V knížce Jak na to, by to taky mělo a mohlo bejt ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

ZOkYN
Příspěvky: 6
Registrován: 23.11.2009 15:49
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Š Octavia 1.6 AVU zadní brzdy + lanovody

Příspěvek od ZOkYN »

Vzadu mám bubny... a brzdí mi skoro jenom předek. Podívám se, taky mě zajímá jak zabránit zavzdušnění a úniku brzdový kapaliny.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Š Octavia 1.6 AVU zadní brzdy + lanovody

Příspěvek od BigBang »

Co je potřeba vyměnit uvidíš až když sundáš bubny. Můžou bejt sjetý jen pakny - to by při zatažený ručce ale pískalo, ale nejspíš budeš mít vyteklý prasátka. Jestli budou v pytli prasátka, tak budeš muset povolit brzd. trubičku a sundat prasátka. Jak je sundat, to uvidíš, jsou přišroubovaný. To jde celkem intuitivně ;)

Tady jsou celkem pěkný videa výměny paken. To budeš muset udělat tak jako tak, když budeš měnit lanovody ;)

Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

provokater
Příspěvky: 18
Registrován: 24.11.2013 17:10
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Š Octavia 1.6 AVU zadní brzdy + lanovody

Příspěvek od provokater »

..pokud zadní pakny nikdy nedělal,tak to pujde dosti blbě...je tam pár celkem zásadních věcí,co když neudělá,nebo udělá blbě,tak zrovna u brzd je to dost blby...už jen sundat buben,pokud bude mít rantl a on neví,jak odjistit samostav [což je na tom instruktážním "videu" dost zevrubně],pak nastává mlácení do bubnu kladivem s rozličnými následky...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“