Přilepené brzdové bubny

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
MachiSSS
Příspěvky: 7
Registrován: 15.04.2013 12:18
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Přilepené brzdové bubny

Příspěvek od MachiSSS »

Zdravím, nastal u mě takový problém. Mám vzadu bubnové brzdy a občas, když je venku vlhko, nebo je auto po umytí, tak po delší odstávce se ty bubnové brzdy "přilepí" (nebo pakny přireznou k bubnu) a po rozjetí se ozve rána a ta brzda by se jakoby utrhne a pak je to dobrý. Dnes se mi stalo zase. Tři dny to stálo. Rozjel jsem se, ozvaly se dvě rány a pak se začal při brždění propadat brzdový pedál až na podlahu a šptně to brzdí. Takže se tentokrát muselo v tom bubnu něco podělat, něco urvat a asi to teče. Neměl jsem čas to dnes rozdělat, jen jsem to odstavil a vzal si auto od přítelkyně. Poraďte prosím, co se mohlo stát. Díky

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přilepené brzdové bubny

Příspěvek od BigBang »

Vyběhly ti asi prasátka... Zkontroluj hladinu brzdovky. Řeš to hned, než někoho nebo sebe někam naboříš ;) Zatahuješ vždycky při parkování ručku? Jinak si totiž nedokážu představit, že by se pakny vzájemnou interakcí přilepily k bubnu... Určitě tě rozborka nemine
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

MachiSSS
Příspěvky: 7
Registrován: 15.04.2013 12:18
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Přilepené brzdové bubny

Příspěvek od MachiSSS »

Ručku skoro nepoužívám, jelikož vím, že po povolení to trvá, než se zcela uvolní...to vím, že chce vyměnit lanovody. Pravda však je, že brácha měl pučené auto a ručku před tím zátahlou měl, takže je možné, že trochu vysela. Na ty prasata jsem myslel, jen jsem nevěděl, jestli se můžou nějak podělat při tomto "utržení". Dumal jsem nad tím, co se vlastně všechno při utržení může porouchat :-/ Auto jsem teď odstavil a určitě riskovat nebudu. Dnes už se k tomu asi nedostanu, nejdřív zítra nebo v úterý:-(

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přilepené brzdové bubny

Příspěvek od BigBang »

ještě mě napadlo, jestli nemáš už sjetej buben tak moc, že by měl vybržděnou hlubokou drážku a pakny se zasekávaly v tý drážce :idea: nepřibržďujou se ti vzadu kola?
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“