Velký problém s brzdamy na Octavii I

Moderátoři: BigBang, Majk

vlasatyvaclav
Příspěvky: 1
Registrován: 24.01.2010 16:09

Re: Velký problém s brzdamy na Octavii I

Příspěvek od vlasatyvaclav »

čauky mam dotaz mam octávku 1.9.TDI a mam problém z ruční brzdou,zabrzdím ji,ale ikdyž ji odbrzdím zůstane vyset a přibržd'uje,lanovody jdou lehce,ale destičky se neuvolní,víte někdo co s tim?

LLada
Příspěvky: 6
Registrován: 01.01.2010 11:44
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Rosice u Brna

Re: Velký problém s brzdamy na Octavii I

Příspěvek od LLada »

Dekuji za radu. Jinak ted tam davam 2 kotouce a pri prvnich jsem tam daval taky Zimermann a bez problemu. Ty problemy nastaly az ted. Ted se chystam na tlumice tak sundam cely naboj a necham zkontrolovat hazivost a uvidim. To je posledni sance.

ODRICK
Příspěvky: 5
Registrován: 05.02.2010 08:02

Re: Velký problém s brzdamy na Octavii I

Příspěvek od ODRICK »

Každý tady má kousek pravdy, OCT I má konstrukčne poddimenzované přední brzdy a s tím je pak spojena spousta problémů. Ale montujem podle přání a kupní síly zákazníka od levnějších až po drahé i origo a někteří prostě mají problém, jiní ne, pokud vynecháme styl jízdy, tak asi největší důraz bych kladl na kontrolu házivosti namontovaného kotouče, uchylkoměrem, ne šroubovákem :!: a to na vozidle!!! Často jsou provozem pokřivené náboje a kotouče se potom nepravidelně opotřebují a začnou házet.....

ODRICK
Příspěvky: 5
Registrován: 05.02.2010 08:02

Re: Velký problém s brzdamy na Octavii I

Příspěvek od ODRICK »

vlasatyvaclav píše:čauky mam dotaz mam octávku 1.9.TDI a mam problém z ruční brzdou,zabrzdím ji,ale ikdyž ji odbrzdím zůstane vyset a přibržd'uje,lanovody jdou lehce,ale destičky se neuvolní,víte někdo co s tim?
Jsou zalehlé pístky v brzdiči, nebo mechanismus v něm, rozebrat, vyčitsit, nebo vyměnit...respektive nechat si to udělat odborníkem....

Ares.RS
Příspěvky: 4
Registrován: 07.02.2010 07:10

Re: Velký problém s brzdamy na Octavii I

Příspěvek od Ares.RS »

Kluci tak já bych k tomu taky něco řekl - já mám octu TDi 81kw s brzdama ve předu z 1.8T 110kw a poznám to jak jedu s kolegou (origo ) na stejném úseku mu se to při brždění třepe, ale mě ne. Origo TDi brzdy jsou pod dymenzované. Nevím co na to řeknete je to jen můj malý názor. ;) Ale je taky divné, že se vám brzdy zničili po tak krátké době.

ODRICK
Příspěvky: 5
Registrován: 05.02.2010 08:02

Re: Velký problém s brzdamy na Octavii I

Příspěvek od ODRICK »

Ares.RS píše:Kluci tak já bych k tomu taky něco řekl - já mám octu TDi 81kw s brzdama ve předu z 1.8T 110kw a poznám to jak jedu s kolegou (origo ) na stejném úseku mu se to při brždění třepe, ale mě ne. Origo TDi brzdy jsou pod dymenzované. Nevím co na to řeknete je to jen můj malý názor. ;) Ale je taky divné, že se vám brzdy zničili po tak krátké době.
Už to tu bylo řečeno, tvůj malý názor je správný. Origo TDI má průměr kotoučů na přední nápravě 280mm, kdežto 1.8 Turbo 312mm, cuž je dost velký rozdíl na to, aby byl problém vyřešen..nebo se projevil mnohem později. Potom ještě motory PD maj o něco větší průměr než obyč TDI, každy milimetr dobrý... :idea:

Uživatelský avatar
notobi
Příspěvky: 541
Registrován: 30.09.2009 22:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Velký problém s brzdamy na Octavii I

Příspěvek od notobi »

taky mam 1.9TDI 81kW origo brzdy. Ale rozhodně nemam pocit že by mi to nebrzdilo naopak 8-)
Octavia Combi r.v.04 1,9 TDI 81kW chip na 140hp Mimo xenon, kůže, orig navig. , zad loket. full výbava

Zamčeno

Zpět na „Podvozek a kola“