Světla pro denní svícení

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno

Používáte denní svícení

Ano, originál z výroby
3
33%
Ano, dodatečně domontované
1
11%
Ne, svítím klasicky
5
56%
 
Celkem hlasů: 9

Bravo
Příspěvky: 35
Registrován: 13.07.2009 12:48

Světla pro denní svícení

Příspěvek od Bravo »

čau, zajímalo by mě, kolik ze zde přítomných používá pro denní svícení extra světla (tj. ne potkávačky) i Váš názor na ně.
Moje zkušenost je, že od doby, co jsem si na oktávku domontoval denní světla, mám spoustu nových kamarádů, co mě zdraví :D .
Pokud to trochu zobecním, tak s denními světly mají problém především na vesnicích a vesnických silnicích, naproti pokud jedu velikostně min. do okresního města, neproblikne mě nikdo. Možná to bude tím, že v okolí vesnic se pohybuje výrazně víc řidičů, co viděli pravidla naposled v době, kdy o denních světlech nebyla v zákoně (tehdy ve vyhlášce) ani zmínka nebo autoškolu dělali v době, kdy většinu účastníků silničního provozu tvořili koňské povozy.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od BigBang »

na sharanu mám dení svícení zaplý přes VAG ;) a na fabii nvm, ale je to tam nějak domršený - jak nastartuju nedám parkovačky.... :roll:
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Bravo
Příspěvky: 35
Registrován: 13.07.2009 12:48

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od Bravo »

o zmršení ani nemluv, na oktávce předchozí majitel nechal spáchat něco podobnýho - automatický rozsvícení světel hned po otočení klíčkem (tzn. světla svítila ještě než vůbec naskočil motor.......).

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od BigBang »

Bravo píše:o zmršení ani nemluv, na oktávce předchozí majitel nechal spáchat něco podobnýho - automatický rozsvícení světel hned po otočení klíčkem (tzn. světla svítila ještě než vůbec naskočil motor.......).
to mě naskočej až po nastartování, ale parkovačky prostě při nastartovanym motoru nepřepnu :roll:
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Bravo
Příspěvky: 35
Registrován: 13.07.2009 12:48

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od Bravo »

jde o to, zda v případě, kdy se ti automaticky rozsvítí potkávačky po nastartování motoru, mají jít přepnout na obrysovky. Když běží motor, pojedeš (zjednodušeně teď), takže musí svítit potkávačky nebo mlhovky+potkávačky, případně světla pro denní svícení. Parkovačky jako takový pak v tomto případě nemají využití (nelze je použít např. v kombinaci s mlhovkami) a zbyla jim funkce svícení při stání (vypnutém motoru) nebo při odtahu na laně, kdy neběží motor, případně pokud ti praskne žárovka v potkávačce. To, že nemůžeš rozsvítit parkovačky je dle mě daň za automatické rozsvěcování potkávaček. V dobách, kdy se celodenně svítit nemuselo a většinu hlavních žárovek v autě rozsvěcoval řidič, šlo pustit cokoli nezávisle na stavu auta....

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od BigBang »

tak vim, že v sharanu normálně nastartuju a rozsvítěj se světla (palubka nesvítí) pak můžu přepnout do pozice parkovaček (palubka se rozsvítí a svítí jen parkovačky) a pak přepnu klasicky na potkávačky (svítí palubka)...

tohle ve fabii nejde - nastartuju a parkovačky tam prostě nedam ;)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Bravo
Příspěvky: 35
Registrován: 13.07.2009 12:48

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od Bravo »

u sharanu jsou denní světla integrovaný v hlavních podobně jako denní světla v mlhovkách u nový oktávky ?

Stav se s fábií u jinýho elektrikáře, třeba je to jen blbě zapojený. A nebo má moc hloupej (jednoduchej) počítač.

Jeník
Příspěvky: 93
Registrován: 11.08.2010 19:10

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od Jeník »

BigBang píše:tak vim, že v sharanu normálně nastartuju a rozsvítěj se světla (palubka nesvítí) pak můžu přepnout do pozice parkovaček (palubka se rozsvítí a svítí jen parkovačky) a pak přepnu klasicky na potkávačky (svítí palubka)...

tohle ve fabii nejde - nastartuju a parkovačky tam prostě nedam ;)

Máš to blbě zapojený, normálně to jde u Fábie přepnout na parkovačky.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla pro denní svícení

Příspěvek od BigBang »

Jeník píše:Máš to blbě zapojený, normálně to jde u Fábie přepnout na parkovačky.
to vim taky, ale hrabat se dotoho nebudu... svítit to svítí a to stačí :D
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Zamčeno

Zpět na „Pokec & Zábava“