SPOJKA - vibrace ve spojkovém pedálu při sešlápnutí TDI 66kW

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
bhmarten
Příspěvky: 12
Registrován: 15.05.2010 22:20

SPOJKA - vibrace ve spojkovém pedálu při sešlápnutí TDI 66kW

Příspěvek od bhmarten »

když řadím a sešlápnu spojkový pedál tak v něm cítím vibrace dle otáček motoru, co bude kde špatně ? poradí někdo ?

Jak je to s výměnou setrvačníku ? je nutné měnit celé sady i se setrvačníkem ? nebo kolik tis. km vydrží setrvačník ?

díky předem za info.

Uživatelský avatar
notobi
Příspěvky: 541
Registrován: 30.09.2009 22:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: SPOJKA - vibrace ve spojkovém pedálu při sešlápnutí TDI 66kW

Příspěvek od notobi »

jestli myslíš lehký vibrace když lehce sešlápneš spojku tak to je normální dělá to mě i dvěma kolegum v práci
Octavia Combi r.v.04 1,9 TDI 81kW chip na 140hp Mimo xenon, kůže, orig navig. , zad loket. full výbava

bhmarten
Příspěvky: 12
Registrován: 15.05.2010 22:20

Re: SPOJKA - vibrace ve spojkovém pedálu při sešlápnutí TDI 66kW

Příspěvek od bhmarten »

díky, to potřebuju vědět, jestli je to běžné... nejsem na to zvyklý tak mi to příjde zváštní, protože to v noze cítím... škodovka šetří a nedává asi vyvažovací hřídele.

bhmarten
Příspěvky: 12
Registrován: 15.05.2010 22:20

Re: SPOJKA - vibrace ve spojkovém pedálu při sešlápnutí TDI 66kW

Příspěvek od bhmarten »

no tak jsem ted jeste delal testovaci jizdu a kdyz ma motor vyssi otacky (rozjezd na 1.stupen) a vypnu spojku tak tam je neco slyset... takovy susteni, treni, neco jako kov na kov, ale lehce... zanika to ve zvuku motoru... tak to asi neni zas tak O.K. jinak spojka neprokluzuje. tak nevim... nechtelo by se mi menit cely spojkovy set za 10tis. Kč :-/

Uživatelský avatar
notobi
Příspěvky: 541
Registrován: 30.09.2009 22:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: SPOJKA - vibrace ve spojkovém pedálu při sešlápnutí TDI 66kW

Příspěvek od notobi »

je to starej motor vyvažovací hřídele se v době kdy to byla špička nepoužívaly no pokud to dělá i jiný zvuky muže začít odcházet dvouhmotnostní setrvačník, ale težko se radí když se to nevidí a neslyší
Octavia Combi r.v.04 1,9 TDI 81kW chip na 140hp Mimo xenon, kůže, orig navig. , zad loket. full výbava

Gepard
Příspěvky: 10
Registrován: 10.03.2010 20:37

Re: SPOJKA - vibrace ve spojkovém pedálu při sešlápnutí TDI 66kW

Příspěvek od Gepard »

Může to být i ložisko na spojce. To dělalo mě. Při sešlapnutí se ozívalo různé klepání, kopání do pedálu atd...A bylo to jen tím ložiskem, bylo úplně vysypaný..Ale když bzlo vše venku tak jsem nechal udělat komplet celou spojku sehnal jsem komplet za 7tis úplně všechno od valeo...takže se to dá...

bhmarten
Příspěvky: 12
Registrován: 15.05.2010 22:20

Re: SPOJKA - vibrace ve spojkovém pedálu při sešlápnutí TDI 66kW

Příspěvek od bhmarten »

no mám pocit taky že by to mohlo být ložisko... když sešlapnu spojku slyším to šustení, tření... tak mě napadlo ložisko. uvidíme. přemýšlím zda to mám nechat vysypat, nebo to preventivně udělat.

Uživatelský avatar
Skyler
Příspěvky: 24
Registrován: 22.12.2009 20:22
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA - vibrace ve spojkovém pedálu při sešlápnutí TDI 66kW

Příspěvek od Skyler »

Ahojda,ja mam o1 81kw taky me me vibroval spokovy pedal a hodne lidi me rikalo ze vcudu dvouhmotak.....Tak jsem obednal celou sadu od luku neni to zadna levna zalezitost jelikoz na krame by stala cela sada 16.000kc tak jsem to sehnal pres znamyho za pulku ceny.Kdyz jsem to rozdelal tak jsem zistil ze mam akorat vcudu lamelu a pritlacny taliř tak si myslim zebysi to mohl mit to same ute sve 66kw ;) ;)

bhmarten
Příspěvky: 12
Registrován: 15.05.2010 22:20

Re: SPOJKA - vibrace ve spojkovém pedálu při sešlápnutí TDI 66kW

Příspěvek od bhmarten »

prave premyslim, se mi to nezda cely.. i lozisko asi bude chyceny....ale ta cena jak pises... kdyby to nekdo umel sehnat levne jak ty... nejradsi bych tam dal jednohmotu, ale ani dvouhmoty bych se nebal.

Zamčeno

Zpět na „Motory“