Stěrače

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
georg11
Příspěvky: 91
Registrován: 18.02.2010 13:12
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Chomutov ustecký kraj

Stěrače

Příspěvek od georg11 »

Ahoj kluci. Zničeho nic mi jdou pomalu stěrače a ani na druhý rychlí chod nereagujou a jdou stále pomalu. Když dojedou dolů , tak ještě dvakrát-třikrát jakoby tikaj a škubou. Škubou jen když dojedou dolů. asi se chtěj domáčknout níž :? . čím to může bejt?
V zimě mi chodili dobře , ale občas v nich chroupalo. Poradte prosím?
Octávie 1,9 TDí 81KW r.v. 01

Petr.75
Příspěvky: 20
Registrován: 27.12.2009 11:27
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače

Příspěvek od Petr.75 »

Nevím jestli je to to samé,ale měl jsem podobný problém,.Stěrače šly pomaleji a pomaleji až se jednoho dne zastavily.Problém jsem měl v tom že byly doslova "zarostlé" hřídelky stěračů.Musel jsem celý ten mechanismus vyndat,rozebrat,rozhýbat,promazat a od té doby bez problémů.Je to tak na hodinku práce,nejsem nějak zvlášť technicky nadanej a proto myslím že když já takto zvládne kde kdo... ;)

georg11
Příspěvky: 91
Registrován: 18.02.2010 13:12
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Chomutov ustecký kraj

Re: Stěrače

Příspěvek od georg11 »

Opraveno ;) . Byl jsem na tom stejně. Rozebráno vyčištěno a výsledek je hned znát. Dík za typ.
Octávie 1,9 TDí 81KW r.v. 01

Uživatelský avatar
18marty
Příspěvky: 57
Registrován: 22.05.2010 10:08
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače

Příspěvek od 18marty »

lol tak to je super to musis taky porobit ale nemam nato cas :lol:

Brut1987
Příspěvky: 2
Registrován: 15.06.2010 17:18

Re: Stěrače

Příspěvek od Brut1987 »

Ahoj měl bych taky jeden dotaz ohledně stěračů. Nedávno sem nastartoval a při nastartování mi začali stěrače kmitat, jako kdyby chtěli stírat, ale posunou se jen o milimetr a vrátěj se zpět (a zpod volantu slyšim po celou dobu cvakání). A takhle mi tam kmitaj cca 20 sekund a pak to přestane. Když stěrače spustim tak stírají v pořádku, ale po návratu na "nulovou" polohu zase kmitaj 20 sekund na místě. Zkoušel sem vyměnit cyklovač, ale dělá to stejně dál, takže cyklovačem to nebude. Nevíte čim to může být? Děkuju za rady

pavel.k
Příspěvky: 16
Registrován: 28.03.2010 15:31

Re: Stěrače

Příspěvek od pavel.k »

Já bych to tipoval právě na tu ovládací páčku pod volantem.

Brut1987
Příspěvky: 2
Registrován: 15.06.2010 17:18

Re: Stěrače

Příspěvek od Brut1987 »

tak sem si s tim trošku hrál a vypadá to na ovládací páčku u volantu protože mi to přestalo dělat a když sem znova stěrače spustil tak to znova začalo.A po chvilce hraní si s páčkou to přestalo,takže nejspíš tam bude nějakej špatnej kontakt a budu to muset zkusit vyměnit co to bude dělat:-(

EDIT :Takže ve filnále se stěrače zasekly totálně a už nešly vůbec.Pomohlo vyčitit hřídelky u stěračů a je po problému.Takže teď jednou jak ďas a vše je v pořádku ;)

Zamčeno

Zpět na „Exteriér + styling“