Výměna oleje a filtrů

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
Loid
Příspěvky: 129
Registrován: 12.05.2010 19:26

Výměna oleje a filtrů

Příspěvek od Loid »

Čau chlapi prosim vás poradíte mi...

Čeká mě v brzské době výmena oleje a filtrů, ještě nikdy sem to nedělal, ale ani se toho nebojim... :oops: :shock:

Olej si myslim že nebude problem,....(je dobré mýt teplý motor že,aby vše vyteklo) ve spodu dam pryč šroub na výpusť a vyliju starej, akorát nevim jestli olejový filtr mám měnit než dám nový olej nebo až po nalití nového, poradte prosím... ;)

Další věc je palivový filtr ----- :ugeek: ten sem se dočet a koukal sem i na videonávod, to by mělo být taky ok. Ten jen odštoubuju nahoře šroubky, odsaju trochu nafty aby nevytekla, a vymění filtr i s těsněnim, a pak stačí 3x otočit klíčkem že si čerpadlo naftu nasaje a je to prej... :idea: :oops:

Pilový(kabinový) filtr sem se dočetl že je na pravé straně a že bych měl sundat pravý stěrač a pak tu lištu s těsněním a tam už bude a vyměním ho...
to by snad taky mělo být ok.

A poslední věc, nevím kde je vzduchový filtr, :lol: poradíte mi? ;)

popřípadě kdyby sem tam měl nějaké nedostatky poradíte prosím budu rád za vše :o ;) Díky...

palco
Příspěvky: 6
Registrován: 12.09.2010 19:58

Re: Výměna oleje a filtrů

Příspěvek od palco »

Olejový filter sa mení po vypustení starého oleja. Opatrne ho vyšróbuj. Ja si ho vždy pred vyšróbovaním omotám handrou, aby mi olej nepotiekol kade-tade. Potom založím nový filter a nalejem olej. Naštartujem, nechám bežať 10-15 sekúnd, aby sa filter naplnil olejom a vypnem motor. Po 10-15 minútach (keď posteká olej) skontolujem, prípadne doplním hladinu oleja a hotovo. Vzduchový filter je v motorovom priestore v sacom trakte.

Loid
Příspěvky: 129
Registrován: 12.05.2010 19:26

Re: Výměna oleje a filtrů

Příspěvek od Loid »

palco píše:Olejový filter sa mení po vypustení starého oleja. Opatrne ho vyšróbuj. Ja si ho vždy pred vyšróbovaním omotám handrou, aby mi olej nepotiekol kade-tade. Potom založím nový filter a nalejem olej. Naštartujem, nechám bežať 10-15 sekúnd, aby sa filter naplnil olejom a vypnem motor. Po 10-15 minútach (keď posteká olej) skontolujem, prípadne doplním hladinu oleja a hotovo. Vzduchový filter je v motorovom priestore v sacom trakte.

ok díky moc ;)

Zamčeno

Zpět na „Motory“