KOUPĚ: Jaký motor apod. dotazy

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Borso
Příspěvky: 2
Registrován: 27.05.2010 10:49

Jakou octavii

Příspěvek od Borso »

Zdravím
Mám v plánu koupit Octavii II combi, ale nevím, co pod kapotu.
Najezdím toho dost, často po dálnici, dálky a tak.
Rozhoduju mezi 1,9 nebo 2,0 tdi v cenové relaci do 220 000.
1,9 mě láká kvůli pojistce, spotřebě a věhlasnosti motoru,
ale 2,0 už má přeci jen 6kvalt a dobrý poměr výkon spotřeba a chování motoru,
ale v téhle cenovce mají najeto už 130-150 tkm.
Tak nevim, jestli spíš tu slabší variantu s cca 80tkm na tachometru,
nebo má smysl kupovat takovýhle dvoulitr, jestli má ještě v sobě, to co v papírech,
aby se za chvíli jen neploužil.
Máte zkušenosti s opotřebením motoru po najetí takového množství kilometrů?

Budu vděčný za každou radu
Jirka

Borso
Příspěvky: 2
Registrován: 27.05.2010 10:49

Re: Jakou octavii

Příspěvek od Borso »

díky

Uživatelský avatar
molczik
Příspěvky: 18
Registrován: 13.06.2010 17:27
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Jakou octavii

Příspěvek od molczik »

Osobně doporučuji 1.9 TDI 77 kW a pak chipnout. Spolehlivé a bude to lítat. 6kvalt sice chybí, ale dá se s tím žít.

cheazy
Příspěvky: 2
Registrován: 14.11.2009 19:23
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Jakou octavii

Příspěvek od cheazy »

Ahoj 2.0 TDI PD nebrat,vem si 1.9 tdi a budeš v klidnu po dobrem chipu zapomeneš na 6tku.
Octavia II RS 2.0 TDI CR DSG
Exclusive car service:Kompletní ruční mytí,renovace autolaků,interiérů,vše okolo detalingu. Menší lakování atd... Stačí SZ

prochi7
Příspěvky: 2
Registrován: 18.08.2010 12:57

Re: Jakou octavii

Příspěvek od prochi7 »

ber 1.9 TDI 4x4, ta má šestikvalt a problém je vyřešen

groove
Příspěvky: 15
Registrován: 08.04.2010 10:04

Re: Jakou octavii

Příspěvek od groove »

cheazy píše:Ahoj 2.0 TDI PD nebrat,vem si 1.9 tdi a budeš v klidnu po dobrem chipu zapomeneš na 6tku.
Ahoj. Prý na 2,0 motorech rády praskají hlavy... Je to pravda, máte někdo nějaké info?

lukasz
Příspěvky: 5
Registrován: 10.10.2009 12:06

Re: Jakou octavii

Příspěvek od lukasz »

groove píše:
cheazy píše:Ahoj 2.0 TDI PD nebrat,vem si 1.9 tdi a budeš v klidnu po dobrem chipu zapomeneš na 6tku.
Ahoj. Prý na 2,0 motorech rády praskají hlavy... Je to pravda, máte někdo nějaké info?
Jj, o praskajícíh hlavách na dvoulitrech jsem taky slyšel, ale o konkrétním případě nevím. Vím ale o vyhřezlém těsnění pod hlavou válců. Stalo se to známému co má O2 2.0TDI bez chipu. Sám mám O2 1,9TDI PD 77kW taky bez chipu a naprostá spokojenost. Tenhle motot můžu vřele doporučit a spotřeba je o 1 litr na 100 menší než u dvoulitru.

Uživatelský avatar
romanf
Příspěvky: 5
Registrován: 18.10.2010 08:00
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Mechov

Re: Jakou octavii

Příspěvek od romanf »

lukasz píše:
groove píše:
cheazy píše:Ahoj 2.0 TDI PD nebrat,vem si 1.9 tdi a budeš v klidnu po dobrem chipu zapomeneš na 6tku.
Ahoj. Prý na 2,0 motorech rády praskají hlavy... Je to pravda, máte někdo nějaké info?
Jj, o praskajícíh hlavách na dvoulitrech jsem taky slyšel, ale o konkrétním případě nevím. Vím ale o vyhřezlém těsnění pod hlavou válců. Stalo se to známému co má O2 2.0TDI bez chipu. Sám mám O2 1,9TDI PD 77kW taky bez chipu a naprostá spokojenost. Tenhle motot můžu vřele doporučit a spotřeba je o 1 litr na 100 menší než u dvoulitru.
Taky mám 1.9 PD 77kW a jezdím skoro jen dálnici. Chtělo to chip a nahodit o chlup delší pětku, pak jsem začal být 100% spokojen. Počítám, že mi vydrží až do 400 tkm na tachometru. Samozřejmě sem-tam něco malýho asi postupně odejde, ale měním olej pravidelně a tankuju Vervu. :lol:

Kilometry který píšeš jsou fajn oboje, stejně se budeš muset modlit, aby jsi měl šťastnou ruku, protože vys...at se může jakýkoliv motor s jakýmikoliv kilometry. Je to jak ruská ruleta, někdy napoví celkový stav auta, ale někdy taky ne... hodně štěstí přeju.
Superb II 2015 CFGB, Passat 3C 1.9 77kW BLS - priprava a prodej.

Ondra
Příspěvky: 28
Registrován: 23.02.2011 13:03

KOUPĚ: Jaký motor apod. dotazy

Příspěvek od Ondra »

zdravim,prodal jsem svoji Oktavii1 a jdu do druhe generace,akorat nevim zda 1,9 nebo 2,0?muzete mi prisim o tichto modelech napsat neco vic?co se tyce spotreby vykonu poruchovosti atd...diky vsem za namety

libero1071
Příspěvky: 641
Registrován: 05.09.2010 18:57
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: okr.Senica/SK

Re: 1,9tdi nebo 2,0 Tdi?

Příspěvek od libero1071 »

ak 2.0 TDI-PD,tak jedine po roku 2007..

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“