OctI 4x4 (haldex 1. gen.) - hádá se ASR s haldexem?

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
ddd
Příspěvky: 31
Registrován: 20.05.2009 11:36

OctI 4x4 (haldex 1. gen.) - hádá se ASR s haldexem?

Příspěvek od ddd »

Čest, v souvislosti se čtyřkolkou OctI 4x4 (haldex 1. gen.) si lámu hlavu se dvěmi problémy:
1.
Jak jdou dohromady 4x4 (OctI, Haldex 1. gen) s ASR. Hlavně mě zajímá, zda-li projev ASR, tedy snižování točivého momentu na nápravu při prokluzu předních kol se "nehádá" s připojením zadního pohonu. Jiná bude situace v případě, že je ESP (včetně ASR) zapnuté a jiná situace bude v případě, že je ESP (včetně ASR) vypnuté.

Takže nejdříve případ, kdy je ESP (vč. ASR) zapnuté:
Všude se v souvislosti s haldexem píše, "že pohon zadní nápravy sepne při prokluzu předních kol". No jo, ale když dojde k prokluzu předních kol, zasáhne ASR - začne "dusit" motor (teoreticky až do jeho zhasnutí), tím dojde ke snížení prokluzu předních kol a k aktivaci pohonu na zadní kola tím pádem ani nemusí dojít!?
To se mi moc nechce věřit. Já bych si to představoval tak, že jak proklouznou přední kola, tak se aktivuje pohon na zadní a když pak i ty začnou prokluzovat, teprve v tu chvíli dojde k ativaci ASR. Jak to tedy je?

A teď případ, kdy je ESP (vč. ASR) vypnuté:
ASR se ke slovu vůbec nedostane, nic tedy nebrání tomu, aby se pohon zadní nápravy při prokluzu přední aktivoval. Když se budu chtít vyhrabat ze závěje, vypnutí ESP je správný krok. Nebo i tady je to jinak?

2.
Funguje pohon na zadní i při jízdě na zpátečku (OctI, Haldex 1. gen)? Někdo říká, že vůbec ne, někdo říká, že občas jo, tak nevím. A jak je to u OctII?

Děkan.

Zamčeno

Zpět na „Podvozek a kola“