SVĚTLA, PŘEDNÍ: Demontáž světel

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
Petr68
Příspěvky: 1
Registrován: 15.03.2009 18:59

demontáž předních světel

Příspěvek od Petr68 »

Zdravím... Praskla mi žárovka předního světla, mám ho teď plné střepů, poraďte mi, jak světlo odmontovat, abych ho mohl vyčistit. Díky

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 12
Registrován: 30.12.2008 11:13
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: od Jevíčka
Kontaktovat uživatele:

Re: demontáž předních světel

Příspěvek od PetrP »

Pokud jeto ještě aktuální, světlo drží na 4 hvězdicovejch šroubkách. Dva šroubky jsou po otevření kapoty hned v tom plechu nad světlem (tzv. brejle), třetí šroub je zepředu, jakoby vedle chladiče a poslední šroub uvnitř, za světlem. Tam je ještě patice s elektrikou, tu musíš taky odpojit. Poté už je světlo uvolněný a můžeš ho vytáhnout. Mě se to takhle podařilo, ale co vím, někdo dál demontuje ty brejle nebo i přední nárazník.

Uživatelský avatar
Avanti
Příspěvky: 204
Registrován: 03.07.2009 16:43
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Bučovice

Re: demontáž předních světel

Příspěvek od Avanti »

brejle (neboli čelní stěna jestli dobře chápu) asi těžko jen tak demontuješ. S nárazníkem si nejsem jistý, ale myslím si že není potřeba jej povolovat. Jinak pro doplnění - šrouby zhora + šroub u chladiče je TORX 25 a šroub za světlem je TORX 30, najdeš ho ve vnější polovině světla (blíže k blatníku)
__________________________________
Škoda Octavia II Combi TDI PD 77kW (BJB), Octavia TDI 66kW (AGR)
Diagnostika VAG-COM Max2008

tuningjanek
Příspěvky: 24
Registrován: 21.10.2010 14:12
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

SVĚTLA, PŘEDNÍ: Demontáž světel

Příspěvek od tuningjanek »

Zdravím neví někdo jak se demontují přední světla na fabia 1 a 2 ? dastali jsme k vánocům tuning angel a sestra také nevím ,ale jak se sundavají manuál nemám prosím o radu.
Sestra má 2 gener. a já 1 gen. děkuji všem prosím o odpoved na sz nebo tuningjanek@seznam.cz
Přílohy
Fabia_Angeleyes_(17).JPG
Fabia_Angeleyes_(18).JPG
S-5J1941017A.jpg
tuning show car Praha

mike.111
Příspěvky: 16
Registrován: 25.03.2009 23:12
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontaž svetel fabia 1 a 2

Příspěvek od mike.111 »

mam fabii 1 gen a je to jednoduchy jde to dvema zpusoby bez sundani narazniku nebo se sundanim narazniku,ale v podstate je nutne povolit vsechny srouby na svetle : nahore 2x, ze predu na cele 1x, a 1 sroub je schovany v motorovem prostoru neni videt,snad jsou to vsechny,uz je to dyl co sem to delal. A naraznik se muze nebo nemusi sundavat ja mam na fabii xenony a lepsi se mi to vyndava kdyz tak nemam naraznik,ale ozvou se lidi kteri reknou ze je to zbitecny ho sundavat,akorat je tam vic mista na manimulaci se svetlem.
u 2 generace typuji ze naraznik musi dolu,jelikoz jeden uchyt je pod naraznikem myslim

Medviszek
Příspěvky: 3
Registrován: 26.06.2012 17:49

Re: Demontaž svetel fabia 1 a 2

Příspěvek od Medviszek »

Nedavno jsem menil zarovku na 1 fabii a predni blatnik jsem si jen povolil a pak jsem povolil 2x vrchni sroubky a 1x ze predu a se svetlem jsem mohl manipulovat jak chtel takze o zadnym skrytym sroubu nevim teda pokud ho tam mam :D:D:D

Uživatelský avatar
MDG
Příspěvky: 233
Registrován: 05.12.2011 15:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Demontaž svetel fabia 1 a 2

Příspěvek od MDG »

toe zvláštní že mě na výměnu žárovky stačí jen odcvaknout zadní deckel na světle :D
Jinak já světla sundával s nárazníkem dole, musel bys tahat krutě věcí z motorovýho prostoru aby si tamtudy dostal ty světla ven a mám pocit že jeden šroub na světla je i pod nárazníkem. Rozhodně když ho sundáš, bude to jednodušší. Joa ještě jedna věc, když sundáš přední nárazník, vojebeš si ty černý lišty který sou na blatníku a spasovávaj nárazník a blatník. Možná je radši kup nový, většinou se totiž při opětovným nacvaknutí nechytěj po krajích a nárazník nelícuje... Stojí to asi 40 kaček :)
Zakázková výroba dílů pro offroad - pevnostní nárazníky, houpačky, zahrádky, nosiče, chrániče a jiné zámečnické práce
http://www.facebook.com/pages/SJ-Tuning/203343166417979
nebo na telefonu 777306020

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontaž svetel fabia 1 a 2

Příspěvek od BigBang »

oni ví proč je to tak levný :D
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Zamčeno

Zpět na „Exteriér + styling“