Spotřeba na volnoběh při provozní teplotě.

2001 - 2008

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
Uživatelský avatar
marsiano
Příspěvky: 17
Registrován: 30.12.2008 14:45

Spotřeba na volnoběh při provozní teplotě.

Příspěvek od marsiano »

Ahoj mám takovej dotaz, kolik Vám ukazuje počítač aktuální spotřebu při provozní teplotě motoru na volnoběh když stojíte a máte vypnuté všechny spotřebiče.
já mám 1,9tdi 96kw a ukazuje mi to 0,9l
No a někde jsem viděl u stejnýho motoru jen 0,5l

marcus86
Příspěvky: 9
Registrován: 09.07.2009 22:44

Re: Spotřeba na volnoběh při provozní teplotě.

Příspěvek od marcus86 »

Ahoj, chtěl jsem se jen zeptat. Když někdo stojí jak může mít aktuální spotřebu?
Většinou je tato hodnota brána jako poměr vstřikovaného paliva/aktuální rychlost, ze které se počítá dráha.
Maximálně by to mohlo být bráno jako poměr vstříknutého paliva/hodina. Tudiž litry/čas - a to tam není. Teda myslím si to.
Takže když nastartuješ a nehneš se ani o metr, tak by ti tam měly zůstat prázdné políčka (mě to tak v passatu alespoň dělá).

To co je tam uvedeno za spotřebu je asi někaký výsledek vzorce, kterým se to počítá a je určen pro jízdu. (omezený počet hodnot pro výpočet)

Uživatelský avatar
marsiano
Příspěvky: 17
Registrován: 30.12.2008 14:45

Re: Spotřeba na volnoběh při provozní teplotě.

Příspěvek od marsiano »

Myslím tím aktuální spotřebu litru na hodinu, alespoň tak mi to počítač píše.

Uživatelský avatar
Mijo
Příspěvky: 25
Registrován: 27.04.2009 15:25
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba na volnoběh při provozní teplotě.

Příspěvek od Mijo »

sice mam octu, ale na om nezalezi :) mam 1,9TDI 66kW a na volnobeh 0,5 l/h. podle me to je o nastaveni volnobeznych otacek
Octavia I, 1.9 TDi 66kW

Martin RS
Příspěvky: 4
Registrován: 18.07.2009 13:25
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Nepál
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba na volnoběh při provozní teplotě.

Příspěvek od Martin RS »

Mam Fabii Rs momentální spotřeba L/H 0.4až 0.8 na diselpoweru jsem četl že normální hodnota je max.1.2 Nejčastější problém tohoto mužou být špatně nastavené rozvody,předvstřik,chip,vstřiky

marcus86
Příspěvky: 9
Registrován: 09.07.2009 22:44

Re: Spotřeba na volnoběh při provozní teplotě.

Příspěvek od marcus86 »

tak, ve VAGu se daji nastavit otacky volnobehu, zalezi taky na vstricich a na chipu ... atd. Taky pokud uz to ma motor za sebou, tak bere vic.

bacik
Příspěvky: 7
Registrován: 13.07.2010 23:18
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Frýdek - Místek

Re: Spotřeba na volnoběh při provozní teplotě.

Příspěvek od bacik »

marcus86 píše:Ahoj, chtěl jsem se jen zeptat. Když někdo stojí jak může mít aktuální spotřebu?
Většinou je tato hodnota brána jako poměr vstřikovaného paliva/aktuální rychlost, ze které se počítá dráha.
Maximálně by to mohlo být bráno jako poměr vstříknutého paliva/hodina. Tudiž litry/čas - a to tam není. Teda myslím si to.
Takže když nastartuješ a nehneš se ani o metr, tak by ti tam měly zůstat prázdné políčka (mě to tak v passatu alespoň dělá).

To co je tam uvedeno za spotřebu je asi někaký výsledek vzorce, kterým se to počítá a je určen pro jízdu. (omezený počet hodnot pro výpočet)
úplně normálně. chceš mi tvrdit,že auto s nastartovaným motorem když stojí nežere? Mám Superba I,ale u všech škodovek s palubním počítačem je aktuální spotřeba,pokud auto není v pohybu, udávána v litrech za hodinu - takže to tam je!!!

A co se týče odpovědi na původní dotaz,tak při volnoběžných otáčkách a při provozní teplotě mám spotřebu 0,5l/h ,při studeném motoru pak 0,6-1l/h. takže tak
Superb I, 1.9 TDi ,96Kw 130 hp- koukám po Octavii RS

lesky
Příspěvky: 1
Registrován: 14.05.2011 12:47
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Spotřeba na volnoběh při provozní teplotě.

Příspěvek od lesky »

bacik píše:
marcus86 píše:Ahoj, chtěl jsem se jen zeptat. Když někdo stojí jak může mít aktuální spotřebu?
Většinou je tato hodnota brána jako poměr vstřikovaného paliva/aktuální rychlost, ze které se počítá dráha.
Maximálně by to mohlo být bráno jako poměr vstříknutého paliva/hodina. Tudiž litry/čas - a to tam není. Teda myslím si to.
Takže když nastartuješ a nehneš se ani o metr, tak by ti tam měly zůstat prázdné políčka (mě to tak v passatu alespoň dělá).

To co je tam uvedeno za spotřebu je asi někaký výsledek vzorce, kterým se to počítá a je určen pro jízdu. (omezený počet hodnot pro výpočet)
úplně normálně. chceš mi tvrdit,že auto s nastartovaným motorem když stojí nežere? Mám Superba I,ale u všech škodovek s palubním počítačem je aktuální spotřeba,pokud auto není v pohybu, udávána v litrech za hodinu - takže to tam je!!!

A co se týče odpovědi na původní dotaz,tak při volnoběžných otáčkách a při provozní teplotě mám spotřebu 0,5l/h ,při studeném motoru pak 0,6-1l/h. takže tak
Škoda Superb 1.9.tdi/pd(96kw) 2002 r.v.

MaraKM
Příspěvky: 3
Registrován: 18.01.2012 17:14
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba na volnoběh při provozní teplotě.

Příspěvek od MaraKM »

za studena 0,9 - 1,2, pak se pohybuje 0,7-0,8 l/hod
Škoda Superb 1,9 TDI 96kW (vyroben 11/2002, model 2003, do provozu 6.1.2003), najeto k 21.1.2012 370124 km

Zamčeno

Zpět na „Superb“