Rozjezdový asistent funguje jen na prudkém kopci

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
ddd
Příspěvky: 31
Registrován: 20.05.2009 11:36

Rozjezdový asistent funguje jen na prudkém kopci

Příspěvek od ddd »

Mám problém s rozjezdovým asistentem (1.9 TDI combi). Při rozjezdu v prudkém kopci funguje asistent bezvadně (drží pevně auto cca 3 sekundy a pak auto začne pozvolna couvat). Ale na mírnějším kopečku nezabírá asistent vůbec, po uvolnění brzdového pedálu auto začne ihned couvat. Je to normální? Děkuji.

ddd
Příspěvky: 31
Registrován: 20.05.2009 11:36

Re: Rozjezdový asistent funguje jen na prudkém kopci

Příspěvek od ddd »

Další pikantnost. Dneska se mi stalo (opět jsem stál v prudkém kopci), zařazená jednička, levá noha na spojce, pravá na brzdě, pustím zcela brzdu, potud o.k., auto pěkně stojí bez hnutí, tak jak má, ale jakmile pouštím spojku, auto se začne prudce rozjíždět DOZADU(!) :o , jako bych tam měl zařazenou zpátečku. Ten samej kix, když jsem se zkoušel rozjet na dvojku. Setrvačností se auto dozadu určitě nerozjíždělo, byla v tom ta síla motoru, prostě mne to táhlo dozadu. Zda-li byla rozsvícena i světla na zpátečku jsem si bohužel neověřil.
Když jsem nafest zatáhl ručku a rozjížděl se klasicky přes ručku, šlo to v pohodě. Nevím, v tomto případě je asistent asi vyautovanej a vše je na řidiči.
Po vypnutí/nastartování motoru vše samozřejmě o.k., závadu se nasimulovat už nepodařilo. Jediné, co jsem udělal, že jsem zastavil v kopci, motor nechal běžet, vypnul jsem externí navi (tom), vytáhl ho
z napájecí zdířky 12V, hned na to jsem se chtěl rozjet a nastal popsaný problém.
O2 1.9 TDI 4x4, 77kW, , manuál(!!!) 6. kvalt.

Zamčeno

Zpět na „Interiér + eletro“