SVĚTLA, PŘEDNÍ: Doděnání xenonů. Vše kolem xenonů

Moderátoři: BigBang, Majk

martos
Příspěvky: 3
Registrován: 07.01.2009 16:28

Jaké jsou žárovky ve Fabii I? Přestavba na xenony?

Příspěvek od martos »

Zdravím, chci se zeptat jaké jsou žárovky ve fábii. JDe mi o to že bych chtěl namontovat xenony, ale buh ví, teda já jaké tam jsou a tak se vás ptám.

Dík za každou radu.

Uživatelský avatar
Marek
Příspěvky: 70
Registrován: 09.10.2008 21:10
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Kdesi v ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké jsou žárovky ve Fabii I? Přestavba na xenony?

Příspěvek od Marek »

H7

Jinak tady určitě najdeš odpověď:

http://forum.skodahome.cz
Zatím bez bodů....

JasteR
Příspěvky: 429
Registrován: 21.11.2008 22:09
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Jaké jsou žárovky ve Fabii I? Přestavba na xenony?

Příspěvek od JasteR »

Hlavne kup original Xenony zadny bastly typu HID !
.:: OctaviaRS TDI - 210HP ::. NA PRODEJ !!!
.:: Leon Cupra4 TDI - 182HP ::.

rado146
Příspěvky: 12
Registrován: 28.12.2008 18:00
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Jaké jsou žárovky ve Fabii I? Přestavba na xenony?

Příspěvek od rado146 »

tlmené H7
diaľkové H3
hmlovky H3
inak je to v knižke na obsluhu... :?:

Smejky2
Příspěvky: 10
Registrován: 26.05.2009 18:20

Re: Jaké jsou žárovky ve Fabii I? Přestavba na xenony?

Příspěvek od Smejky2 »

a samotná žarovka to má napsaný na tělě

Pobudík
Příspěvky: 4
Registrován: 29.08.2009 17:03
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Obeciny XI. / 3629, 760 01, Zlín

Re: Jaké jsou žárovky ve Fabii I? Přestavba na xenony?

Příspěvek od Pobudík »

http://www.autofashion.cz/kategorie-17/ ... ogram.html - tady jsou led žárovky na vše. Já si osadil Fábku denními světly za 1 hodinku.
Obrázek

Graphic_goo
Příspěvky: 8
Registrován: 19.02.2013 14:43

SVĚTLA, PŘEDNÍ: Doděnání xenonů. Vše kolem xenonů

Příspěvek od Graphic_goo »

Rád bych vyměnil klasické světlomety za XENONOVÁ světla na Fabii I.HB,2003. Na internetu je toho kotel, ale nevim, co vše k tomu potřebuji. Rád bych to měl ofiko s atestem, servem pro nastavení náklonu, žádné HID, Můžete mi poradit, co bych měl koupit? díky moc

milhausek
Příspěvky: 434
Registrován: 12.02.2010 07:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: XENONY Fabia I

Příspěvek od milhausek »

světla, snímač náklonu, udělat kabeláž, zapojit, základní nastavení..
chiptuning, diagnostika vw group, kodování, montáže navi, pal.pc,tempomatů, výměny palubních přístrojů,origo dodělávky, dojezdy km, dojezdy oken - i SAGII!! čeština do navi, upgrade firmware RNS510,zobrazení parkovacích senzoru na navi,mapy tel776200941

Graphic_goo
Příspěvky: 8
Registrován: 19.02.2013 14:43

Legální přestavba Xenonů na Fabii

Příspěvek od Graphic_goo »

Rád bych přešel z klasických halogelů na xenonová světla.Problém je v legislativě, kterou moc nezvládám.

Mám ofiko xen. lampy s homologací, u nich jsou nějaké moturky. Mám předřadníky a výbojky + kabeláž. Tuším, že by ještě měli být odstřikovače, ale netuším, jak je to náročné přidělat, resp přidat., co je k tomu třeba a pod.. Ty motorky u těch světlometu jsou na naklápění světel? nebo něco podobného?
Příp. nejlepší. Dělal tohle někdy někdo, příp. je schopen tohle udělat, Pokud ano, bylo by to nejlepší. Dané věci mám vybrané ale nezakoupené, proto když bude někdo, kdo to má levněji, tak určitě beru. Prosím o radu a pomoc

děkuji

LiborTDI
Příspěvky: 101
Registrován: 10.04.2013 17:42
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Mariánské Lázně

Re: Legální přestavba Xenonů na Fabii

Příspěvek od LiborTDI »

Ahoj,

Tak legálně to nikdy nepůjde, není to dovoleno, ale pokud to uděláš poctivě a ne žádné hloupé bastlení, tak na to nikdo teoreticky nepřijde..

Takže pokud možno, světla origo xenony, ne tu levnou variantu, pak je potřeba udělat ostřik - větší nádržka na ostřikovací kapalinu, do nárazníků udělat díry (nebo sehnat RS nárazník, ten je už má) a dodělat ostřik = Krytka, rozpračovač, válečky, pár hadiček, spojek a kabelů aby to reagovalo. Pak už jen dvě věci, jedna je spínač světel do interiéru a to bez kolečka naklápění, takže buď opět z verze RS nebo z Elegance modelu který měl xenony osazené za příplatek z výroby (moc jich ale nebylo) a poslední věc je nivelace, která patří na zadní nápravu, a upravuje sklon xenonů podle zatížení (pokud se nepletu není aktivní jen se sešteluje při zapnutí, pak tak zůstane)

A tím máš hotové xenony, samozřejmě se prodávají motorky které ti pojezdí s xenonem při zapnutí, a tím se snaží oblbnout náčelníky že jsou origo, a že krytku ostřiku se dá jen nalepit na nárazník a tvrdit že je to fajn, ale na dobré STK se na to přijde..

Snad jsem aspoň trochu poradil, třeba mě tady ulinčujete za ty nějaký kec :D

A nakonec dodám můj názor, podle mě jsou halogeny lepší, mají lepší svítivost než xenony na Fabii, ty halegony se jim povedli.. Něco jiného je jak to vypadá přes den (design vozu) tam xenony jasně vedou a jsou hezké :)
Škoda Fabia Combi, 1.9TDI, 74kw/101ps, 2006, Ambiente+

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + styling“