Ráfek kola dře o čep řízení při zatáčení

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
Johny1986
Příspěvky: 2
Registrován: 26.09.2011 15:14

Ráfek kola dře o čep řízení při zatáčení

Příspěvek od Johny1986 »

Zdravím. Už si nevím rady, tak všude možně hledám, jestli někdo neměl podobný problém. Jde o to, že mi při zatočení plného rejdu doprava začne dřít ráfek kola o čep řízení. Ani nevím kdy to začlo, protože až tak často plný rejd nedávám. Nejprve jsem si myslel, že by to mohla být rozladěná geometrie. Nechal jsem ji udělat v pneuservisu (byla totálně špatně). Tak jsem radostnej, přijel domů, vyzkoušel a dobrý. Ale teď se to zase projevuje :( ale jen při tom, když třeba vyjíždím z kopce prudce doprava, tak je asi větší váha na pravé kolo a dře to.. V ráfku z vniřní strany je už docela drážka. Jinak kola tam jsou klasický tovární litý disky 15ky. Žádný pseudotuning nebo něco podobného. Je to rok 1998 TDi. Auto je v pořádku, má najeto jen 105 000 km ! Je možné, že to dělá potom, co jsem měnil ložisko v pravém kolu (omylem jsem vytáhl vnější hřídel z homokineťáku, tak jsem ji tam pak musel zase zacvaknout), ale všiml jsem si toho až po cca měsíci ježdění. Je tu někdo, kdo to chápe???? :D Zažili jste něco takového ? Dá se to nějak řešit? Měnil jsem i čep řízení. Někdo mi říkal, že by byl lepší kratší čep (resp. kratší krček čepu), ale to se mi nezdá.. Děkuju za jakékoliv rady.

Uživatelský avatar
1pavel
Příspěvky: 495
Registrován: 08.10.2008 16:11
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Pardubice

Re: Ráfek kola dře o čep řízení při zatáčení

Příspěvek od 1pavel »

ten čep jsi dal správný ? liší se pravej a levej , musí být zahnutý k poloose
G4 TDI GTI kat off egr off chip Reesha turbo special turbopower ( 2, .... bar )
140 Kw 435Nm do práce ideál

Johny1986
Příspěvky: 2
Registrován: 26.09.2011 15:14

Re: Ráfek kola dře o čep řízení při zatáčení

Příspěvek od Johny1986 »

Děkuju ! Jsem fakt blbec.. Na pravé straně je levej čep :( a ja to uz resim tak dlouho.. Takže vyřešeno.. Dík moc..

Zamčeno

Zpět na „Podvozek a kola“