skryte vady reklamace

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátoři: BigBang, Majk

Zamčeno
saile1
Příspěvky: 16
Registrován: 10.10.2010 20:55
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: ostrava

skryte vady reklamace

Příspěvek od saile1 »

ahoj vsichni tady.nechodim sem cesto,jen jsem tu nabidl par veci z doby kdy jsem mel skodovku presto mam nejake otazky a mozna jste to nekdo uz taky resily a nebo vite jak to presne je. mam namysli reklamaci koupi starsiho auta na skrytou vadu. jak to presne je?vite nekdo? svagrova si koupila starsi auto z bazaru samo ze i s dotaznikem o stavu kde je vse zakrizkovano jako dobre nebo odpovidajicimu stavu stari vozu ale po pul roce co stim jezdi ji to zacalo zrat olej cimz to kouri jako das a smrdi dvojnasob.proto se ptam jak je to s reklamaci na skrytou vadu? vite nekdo,poradte. diky

Uživatelský avatar
Danken
Příspěvky: 11
Registrován: 05.09.2010 17:09

Re: skryte vady reklamace

Příspěvek od Danken »

ze zakona na to mas pul roku to vyreklamovat, jak utece tato doba tak bohuzel mas smulu
NO FAT BITCH
_______________________________________
ex VW Golf mk3 TDI 1Z+SPRINT 764
nyní ŠKoda Fabia 1,4 16V BITCH

Petr.s14
Příspěvky: 9
Registrován: 28.09.2011 13:00

Re: skryte vady reklamace

Příspěvek od Petr.s14 »

navíc tam většinou bazary ve smlouvách mají kolonky, že kupující byl seznámen se stavem vozidla a je si vědom všech vad na voze.. bývá to tam malinkatym písmem.. pak je to konečná, bohužel.. bazary jsou ku*vy

Rouballik
Příspěvky: 528
Registrován: 03.04.2010 16:51

Re: skryte vady reklamace

Příspěvek od Rouballik »

Je to poměrně složitejší. Měl jsem stejný problém. K dokázání skryté vady je potřeba znalecký posudek, že vada byla ve vozidle při koupi. Znaleský posudek je 5000Kč a výš, znalecký posudek může a nemusí nic prokázat. Po prokázání automaticky nastupuje soud, protože s tím prodejce nebude souhlasit. Pokud to není nové auto tak se to nevyplatí, protože výsledek je nejasný a stojí to kupu peněz.

Já jsem naběhl na prodejce s tím, že to byla skrytá vada a že chci auto opravit. Dohodli jsme se na kompromisu 50:50 .

Zamčeno

Zpět na „Pokec & Zábava“