tajný vypínač u fabie 1.9sdi rok 2002

Všechny modely

Moderátoři: BigBang, Majk

pepa.traktor
Příspěvky: 33
Registrován: 24.01.2011 17:49

tajný vypínač u fabie 1.9sdi rok 2002

Příspěvek od pepa.traktor »

pánové dokáže někdo poradit kam napojit kabely od vypínače co kde a jak přerušit ? snad mi rozumíte díky moc

pepa.traktor
Příspěvky: 33
Registrován: 24.01.2011 17:49

Re: tajný vypínač u fabie 1.9sdi rok 2002

Příspěvek od pepa.traktor »

:?:

Koudis
Příspěvky: 25
Registrován: 21.09.2011 23:03

Re: tajný vypínač u fabie 1.9sdi rok 2002

Příspěvek od Koudis »

pepa.traktor píše:pánové dokáže někdo poradit kam napojit kabely od vypínače co kde a jak přerušit ? snad mi rozumíte díky moc
Zdravím, mám zkušenost s vypínačem na palivový čerpadlo. Řekl bych , že je to vcelku učinný. K palivovýmu čerpadlu jdou dva napájecí kabely stačí ten živej (od napětí) přerušit a dát tam vypínač. Rychlý učiný a jednuchý. Pokud budeš chtít poradit s nečím tak se zeptej :-)
Škoda fábia 1.2 HTP 40 KW r.v. 2004

pepa.traktor
Příspěvky: 33
Registrován: 24.01.2011 17:49

Re: tajný vypínač u fabie 1.9sdi rok 2002

Příspěvek od pepa.traktor »

Koudis píše:
pepa.traktor píše:pánové dokáže někdo poradit kam napojit kabely od vypínače co kde a jak přerušit ? snad mi rozumíte díky moc
Zdravím, mám zkušenost s vypínačem na palivový čerpadlo. Řekl bych , že je to vcelku učinný. K palivovýmu čerpadlu jdou dva napájecí kabely stačí ten živej (od napětí) přerušit a dát tam vypínač. Rychlý učiný a jednuchý. Pokud budeš chtít poradit s nečím tak se zeptej :-)
tak to mi porad kde má 1,9 sdi čerpadlo ?v nádrží je plovák nic víc motor si saje sám a ted porad prosím mě šlo spíš o nabourání třeba elektra pojistkovky a nebo výstup počítače tam hledat blokování na vypínač

Rouballik
Příspěvky: 528
Registrován: 03.04.2010 16:51

Re: tajný vypínač u fabie 1.9sdi rok 2002

Příspěvek od Rouballik »

Nechci být rýpavý, ale samo se to neděje:
http://www.autokelly.cz/Catalog.aspx?PA ... ST=0&LNG=0

pepa.traktor píše:
Koudis píše:
pepa.traktor píše:pánové dokáže někdo poradit kam napojit kabely od vypínače co kde a jak přerušit ? snad mi rozumíte díky moc
Zdravím, mám zkušenost s vypínačem na palivový čerpadlo. Řekl bych , že je to vcelku učinný. K palivovýmu čerpadlu jdou dva napájecí kabely stačí ten živej (od napětí) přerušit a dát tam vypínač. Rychlý učiný a jednuchý. Pokud budeš chtít poradit s nečím tak se zeptej :-)
tak to mi porad kde má 1,9 sdi čerpadlo ?v nádrží je plovák nic víc motor si saje sám a ted porad prosím mě šlo spíš o nabourání třeba elektra pojistkovky a nebo výstup počítače tam hledat blokování na vypínač

pepa.traktor
Příspěvky: 33
Registrován: 24.01.2011 17:49

Re: tajný vypínač u fabie 1.9sdi rok 2002

Příspěvek od pepa.traktor »

podívej když jsem auto koupil tak padala rafička od paliva a 3 x to pískalo tak jsem to snažil najít a odpojoval zrovna ten kablík co vede pod sedačkou tou vstupní dírou k nádrži odpojil a pískání přestalo a zapojil pískalo celou dobu testu byl motor nastartovaný a jel pořád a to pískání mě tak sralo že jsem to nechal odpojený a jezdil týden do práce a sháněl elektrikáře který přeletuje budík v přístrojovce sehnal a udělal mi diagnostiku a vše bylo zaznamenaný že se přerušil přívod plováku nebo tak nějak se ta položka jmenovala diagnost.BOSCH

jak tento motor čerpá palivo to nemám tušení ale podle mě a mojí zkušenosti v nádrži to nebude a ještě jedna zkušenost měnil jsem palivový filt a dal nový a pokud by tam to čerpadlo bylo tak by to doplnilo palivo během chvíle ale prd musel jsem ho normálně nalít hadičkou palivem a chytlo to hned tak mi ztoho plyne že vstřikovací si to nějak musí čerpat samo pro motor jinak nevím a stánky autokely znám sem jejich zákazník s registrací a blbostí mají u různých značek více v katalogu viz fiat bravo palivový filt mají v katalogu ten klasický váleček pod vozem s filtrací ale řešilo se u tohoto vozu špatné a malé dávání paliva prostě to nechtělo jezdit tak jak vždy a nakonec se vyndalo čerpadlo z nádrže a pod ním je filt a ten se vyčistil a auto valí jak blázen..a to by se nevyřešilo ani novým filtrem co nabízejí protože ho nabízejí ale prostě tam není už od originálu .tot mé poznatky

sháním kolegové stále info o přerušení signálu do tajného vypínače u FABIE 1.9 SDI rok 2002 díky

Rouballik
Příspěvky: 528
Registrován: 03.04.2010 16:51

Re: tajný vypínač u fabie 1.9sdi rok 2002

Příspěvek od Rouballik »

Nejlepší cesta je odpojit palivové čerpadlo. Nastartuje to a chcípne. Bez něj to prostě nejede protože do motoru nejde nafta. Po výměně filtru je to buď potřeba zalít nebo odvzdušnit sdi a tdi bys musel hrozně trápit aby se odvzdušnilo samo protože čerpadlo tlakuje spravně až když je nastartovano.

pepa.traktor
Příspěvky: 33
Registrován: 24.01.2011 17:49

Re: tajný vypínač u fabie 1.9sdi rok 2002

Příspěvek od pepa.traktor »

Rouballik píše:Nejlepší cesta je odpojit palivové čerpadlo. Nastartuje to a chcípne. Bez něj to prostě nejede protože do motoru nejde nafta. Po výměně filtru je to buď potřeba zalít nebo odvzdušnit sdi a tdi bys musel hrozně trápit aby se odvzdušnilo samo protože čerpadlo tlakuje spravně až když je nastartovano.
dobrá ale kde je to čerpadlo ,? jedině mě napadá elektromagnet cívku za nějakých 2000kč a přerušit hadici a vypínačem vypnout a fertik ale myslel jsem že má někdo zkušenost s přerušením třeba signálu z počítače ,pojistky touto cestou jsem přemýšlel něco jako imobilizér ale přeruší třeba naftu nic složitého a nápadného pro nenechavý ruce zlodějíčků

Rouballik
Příspěvky: 528
Registrován: 03.04.2010 16:51

Re: tajný vypínač u fabie 1.9sdi rok 2002

Příspěvek od Rouballik »

Koudis to právě dělal. Vydrž až tu bude určitě poradí, kde ten kábl je. Stačí přerušit štávu, aby se nečerpala nafta a je vyřešeno. Motor se bude tvářit jako by měl poruchu.

Koudis
Příspěvky: 25
Registrován: 21.09.2011 23:03

Re: tajný vypínač u fabie 1.9sdi rok 2002

Příspěvek od Koudis »

Jak říká Roubalik dělal jsem odpojení palivového čerpadla, nacházejícího se u benzínu přímo v nádrži tzn. že k němu jdou 4 kabely sva k čerpadlu a dva k plovaku. To samozdřejmě u dieselu je jinak tam si to čepadlo natahne od nádrže až k motoru a tam to pošle do vstřikovacích trysek. Jinak nemám zkušenost s tím, že bych odpojoval pojistky či tak, myslím si že by to bylo vcelku dost viditelné.
Škoda fábia 1.2 HTP 40 KW r.v. 2004

Zamčeno

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“