Brzdové oblozenia , servis brzdy

Všechny modely

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
strieborny sip
Příspěvky: 6
Registrován: 04.03.2012 20:50

Brzdové oblozenia , servis brzdy

Příspěvek od strieborny sip »

Dobrý den

Chcem sa spýtať kolko sa moze chodit este autom ked mi zasvieti kontrolka hrubky brzdového oblozenia od vtedy som najazdil cca 1000 km .Druhá otázka sa týka zadnej casti uchytenia kolies ktora je po zime korodovaná ( neviem ako sa tomu technicky hovorí :) )ale sa to natiera farbou aby to pekne vyznelo pod diskom .Chcem sa spytat ci to treba natriet alebo existuje na to nejaky krit . Jazdim na skoda octavia tour combi 1.6 na jazdených mám 59 000 km

Za rady dakujem

vsetkym skodovakom
Naposledy upravil(a) strieborny sip dne 18.03.2012 22:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Majk
Příspěvky: 263
Registrován: 16.10.2008 09:44
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdové oblozenia , servis brzdy

Příspěvek od Majk »

Taky jsem měl 1,6 oktávku a pamatuju si, že když mi to začlo hlásit opotřebený obložení jezdil jsem s tím ještě pořádnou dobu. Kamarád automechanik mi říkal, že je škoda to měnit tak brzy. Jenže nakonec jsem to stejně vyměnil dřív, protože už jsem nemohl vydržet jak na mě to auto pořád před každým startem řve. Ale pouhým okem poznáš jestli je obložení ještě v pohodě. A to rezatý vzadu budou nejspíš bubny.
Nyní: Octavia II 1,9 TDI
Ex: Octavia 1,6i 75 kW

pavel.k
Příspěvky: 16
Registrován: 28.03.2010 15:31

Re: Brzdové oblozenia , servis brzdy

Příspěvek od pavel.k »

Ahoj. Tak ohledně kontrolky ti asi přesně neporadím ale nečekej dlouho zničenejma kotoučema si výměnu destiček jenom prodražíš.No a podle najetých km máš pravděpodobně dvojkovou octu takže to zrzavý budou nejspíš náboje .doporučuju očistit a natřít hammeritem(vydrží dlouho) ale nenatírej dosedací plochu mezi ráfkem a nábojem.

Uživatelský avatar
Fleer
Příspěvky: 76
Registrován: 09.10.2011 15:52
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: s miláškem na venkově a je mi hej
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdové oblozenia , servis brzdy

Příspěvek od Fleer »

K těm destičkám, pokud kotouče nemají po obvodu hranu, tak bych s výměnou moc nedekal. Každopádně byy bylo nejlepší sundat kolo a podívat se kolik obložení ti ještě zbývá. A nejen na vnější destičce, ale i na vnitřní. Vnější se dá kouknout skrz kolo, vnitřní je lepší kolo sundat. A nebo zajed do servisu at se na to podívaji.
Diagnostika,opravy,přizpůsobení Immo+klíčů+tacho,felicia reset škrt. klapky, domontáže příslušenství.Vše jen na domluvě. VW,ŠKODA,SEAT,AUDI 604541007
http://www.facebook.com/JFK.cardiagnostik

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“