Motor tluce do vzduchoveho filtru

2001 - 2008

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
jardaA
Příspěvky: 3
Registrován: 22.02.2012 04:34

Motor tluce do vzduchoveho filtru

Příspěvek od jardaA »

Zdravim a prosim o radu. Mam superba 1,9 tdi 96kw. S prichodem mrazu se mi obcas ozyvaly divne zvuky z motoru. Po otevreni kapoty jsem zjistil ze je hlucny filtr sani a pri pridani plynu se motor choval jako by v nem litala desetikoruna. Nekdy se hluk vytratil a motor se choval normalne. Vykon vsak byl slaby a motor nesel za plynem. Vymenil jsem vzduchovy filtr a zmena zadne. Pak jsem si vsimnul vypadle hadicky ktera se rozpojila asi pri vymene filtru. Tu jsem nasadil zpet a postupne vymenil vsecky podtlakove hadiky za nove. Motor se stisil a turbo opet tahne. Ovsem po dvou dnech se po kratkem preruseni jizdy opet ozval ten neprijemny zvuk. Po ujeti nekolika metru jsem motor vypnul a znova nastertoval. A zase to jede. Nevim co muze byt za problem. Ten zvuk motoru se mi nelibi. Mate s tim nekdo nejakou zkusenost??

ajakoamper
Příspěvky: 24
Registrován: 15.04.2009 19:28

Re: Motor tluce do vzduchoveho filtru

Příspěvek od ajakoamper »

EGR co ho takhle zkusit, asi zůstává otevřenej

jardaA píše:Zdravim a prosim o radu. Mam superba 1,9 tdi 96kw. S prichodem mrazu se mi obcas ozyvaly divne zvuky z motoru. Po otevreni kapoty jsem zjistil ze je hlucny filtr sani a pri pridani plynu se motor choval jako by v nem litala desetikoruna. Nekdy se hluk vytratil a motor se choval normalne. Vykon vsak byl slaby a motor nesel za plynem. Vymenil jsem vzduchovy filtr a zmena zadne. Pak jsem si vsimnul vypadle hadicky ktera se rozpojila asi pri vymene filtru. Tu jsem nasadil zpet a postupne vymenil vsecky podtlakove hadiky za nove. Motor se stisil a turbo opet tahne. Ovsem po dvou dnech se po kratkem preruseni jizdy opet ozval ten neprijemny zvuk. Po ujeti nekolika metru jsem motor vypnul a znova nastertoval. A zase to jede. Nevim co muze byt za problem. Ten zvuk motoru se mi nelibi. Mate s tim nekdo nejakou zkusenost??

jansuperb
Příspěvky: 84
Registrován: 06.09.2011 20:38

Re: Motor tluce do vzduchoveho filtru

Příspěvek od jansuperb »

Ahojte tohle me celkem zajima co se tu resi s egr ventilem. me tez motor netahne a celkem je hlucnej :D jde pomoci diag zjistit zdali je na tom motoru vse jak ma byt? i ten egr ? nebo je to jen mechanicka moznost kontroly?

ajakoamper
Příspěvky: 24
Registrován: 15.04.2009 19:28

Re: Motor tluce do vzduchoveho filtru

Příspěvek od ajakoamper »

jansuperb píše:Ahojte tohle me celkem zajima co se tu resi s egr ventilem. me tez motor netahne a celkem je hlucnej :D jde pomoci diag zjistit zdali je na tom motoru vse jak ma byt? i ten egr ? nebo je to jen mechanicka moznost kontroly?
Jen mechanika, pokud není elektromagnetický ventil KO.
Ale už jsem tento problém řešil na několika AUDInách. Někdy elmag. ventilem, někdy zaseklý EGR

Odpovědět

Zpět na „Superb“