Rozbitý motor Fabia 1.4 16V 55kw,prosím o pomoc.

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
xixinka
Příspěvky: 2
Registrován: 01.07.2012 20:20

Rozbitý motor Fabia 1.4 16V 55kw,prosím o pomoc.

Příspěvek od xixinka »

Ahoj, rozepisu sem trochu co se mi prihodilo a treba se najde nejaka dobra duse, ktera poradi. Takze pekne od zacatku:V breznu 2011 jsem si koupila ojetou Skodu Fabii 1.4 16v 55kW, najeto nejakych 80 000km, bez servisni knizky, do provozu uvedena 12/2006. Na aute bylo jiz pri koupi po nastartovani patrne lehoucke klepani nekde v motoru, ale jelikoz byl se mnou u prodeje tata, ktery to nepovazoval jako zasadni vad(pry hydrostely) auto jsem nakonec koupila. Klepani mi uz ale vadilo, tak jsem se rozhodla cca 14dni zpatky zajet k mistimu automechanikovi. Dle nej byla chyba v hydrostelech, ktere tedy vymenil + udelal nove rozvody (za 8000kc). Toto vsak nepomohlo a tak mi zavolal, ze to bude muset druhy den rozebrat, nacez si k tomu prizval nejakeho kamarada, ktery by tomu mel rozumet vice. Po znovurozebrani oznamili (se smrtelnym vyrazem ve tvari), ze je to spatny, hydrostely nesedi,6 nových je hned znicenych a bude potreba, abych koupila novou hlavu motoru! Auto si pry muzu tedy odvezt, ale klidne s nim dál jezdit. S Fabii jsem jezdila 2 dny a zacala mit problemy pri startovani (ktere se pred tim, nez se v tom tenhle pan vrtal, nikdy neobjevily, Fabie klepala, ale normalne jela), auto spatne chytalo a zacala nejdrive problikavat, potom uz svitit kontrolka motoru. Zajeli jsme tedy do autorizovaneho servisu Skoda, kde na diagnostice zjistili, ze motor jede jen na 3 a pul valce,někde to tam prosakovalo a ze vymeni zdvihatka. A dneska volali,ze auto jede sice na ctyri valce,ale ze tam porad lita pist a nevi,cim to je zpusobene.Zrejme skryta vyrobni vada a budu muset koupit nejaky polomotor(?) za 39 000kc (samostatne se ten pist pry podle pana neda koupit). K tomu musime pricist 6000kc za zjisteni zavady a vymenu zdvihatek (+ nevim co tam jeste delali),pro auto jedu zitra a mam s ním dojet domu,jelikoz na delsi jezdeni to pry neni.

Suma sumarum zaplatila jsem uz 14 000kc a misto opravy je auto naopak temer nepojizdne a dalsi obri investice by me mela cekat. Mel by jste nekdo nejaky napad, jak to vyresit, pripadne kde sehnat ten polomotor za prijatelnejsi cenu? Jako zena do toho vazne moc nevidim.Dekuju.

Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1758
Registrován: 27.04.2010 15:40
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Bydliště: Duchcov & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozbitý motor Fabia 1.4 16V 55kw,prosím o pomoc.

Příspěvek od BigBang »

za 40 litrů seženeš 4 celý motory... zkus zajít někam do neautorizovanýho servisu, ale kde opravdu ví co maj dělat a ne jen, že dokážou vyměňovat. Tam ti ten schopnej člověk řekne co je a neni špatně - potvrdí nález z autorizáku a ještě ti bude schopnej sehnat byť jetý díly za zlomek ceny ;) ale musíš se poptat v okolí na servis s dobrejma referencema :)
Škoda Fabia 1.2TSI 66kW '15 Stylový šicí stroj + Sharan 1.9 TDI PD 85kW '01
Ex: Polo 86c 2f 1.3 40kW '92 !!!RIP!!! + Golf III variant 1.4 '95 + Škoda Fabia 1.2htp 40kW '03

Rozleštění světel
Detailing club - aby vaše auto bylo hezké :D

Uživatelský avatar
r3dbull
Příspěvky: 294
Registrován: 27.05.2011 00:00
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozbitý motor Fabia 1.4 16V 55kw,prosím o pomoc.

Příspěvek od r3dbull »

si kup jiny motor sem kupoval tenhle za 12 tisic na vrakaci

Rouballik
Příspěvky: 528
Registrován: 03.04.2010 16:51

Re: Rozbitý motor Fabia 1.4 16V 55kw,prosím o pomoc.

Příspěvek od Rouballik »

Tak tak vytáhni tenhle motor prodej ho na vrakáč za pár korun a kup si jiný. Je to tisíkrát lepší než pořád něco měnit a zjišťovat.

xixinka
Příspěvky: 2
Registrován: 01.07.2012 20:20

Re: Rozbitý motor Fabia 1.4 16V 55kw,prosím o pomoc.

Příspěvek od xixinka »

Díky :) Dnes jsem teda koupila motor za 15 tis. a doufam,ze az ho necham vymenit za ten stary,bude to v pohode..

Odpovědět

Zpět na „Motory“