Fabia 1,9 TDI PD 74KW netáhne ve vyšší rychlosti

Moderátoři: BigBang, Majk

Odpovědět
Aseton
Příspěvky: 1
Registrován: 17.09.2012 21:44
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Fabia 1,9 TDI PD 74KW netáhne ve vyšší rychlosti

Příspěvek od Aseton »

Zdravím všechny , chtěl bych se podělit se svou závadou na Fabii 1,9 TDI PD auto je servisováno jen v autorizovaném servisu a používám jen originál díly mám najeto 84tkm jezdívám často stejnou trasou a sem tam to protáhnu na plno auto jelo vždy 200km/h po rovině a z mírného kopce se rozjelo na 215km/h , bráno podle tachometru. Teď mi to naplno jede 180km/h a zatím si s tím nikdo neví rady už jsme vyměnili kde co a podezření padá na turbo, jinak to ale jede velmi dobře má to dobrý tah i sílu v kopcích spotřeba taky dobrá, diagnostika nenašla žádný problém , nevíte někdo co to může být díky za rady.

brhon
Příspěvky: 4
Registrován: 04.02.2012 10:38

Re: Fabia 1,9 TDI PD 74KW netáhne ve vyšší rychlosti

Příspěvek od brhon »

zdary kamarád nedávno dělal na renaultu kde co okolo vstřikování protože to kloudně nejelo,ale filtry nevyměnil...brácha má stejnej motor a měnil sem mu vcuclej vzduchovej filtr a totál ucpanej naftovej filtr.Od tý doby nemá problém.Spoléhat se na servis taky úplně nejde sme v čechách...skus tam nalejt aditiva do nafty a uvidíš.Mimichodem bráchovi tam filtry vydržely 90tis.km...má najeto přes 180tis.a turbo v pohodě.filtry ste měnili?

Uživatelský avatar
tuptajs
Příspěvky: 23
Registrován: 02.02.2013 19:10
SPZ: 7U31321
Bydliště: Jiřetín pod Jedlovou/Děčín

Re: Fabia 1,9 TDI PD 74KW netáhne ve vyšší rychlosti

Příspěvek od tuptajs »

Určitě doporučuju vyměnit ty filtry....já měl podobnej problém, zhruba do 2500 to táhlo, tlačilo ti to prdel do sedačky.. :P ......a pak to najednou přestalo jet a nemělo to takovej výkon.....no to je jedno, prostě vyměň ty filtry, hlavně naftovej.....
Škoda Fába 1.9 Tdi 74 kW 2000......chip na 98 kW

Berry08
Příspěvky: 24
Registrován: 22.01.2011 17:49

Re: Fabia 1,9 TDI PD 74KW netáhne ve vyšší rychlosti

Příspěvek od Berry08 »

mám taky 1.9 TDi 74kW (chip 95) a teda 200 po hooodně dlouhý rovině bez čipu..Ale sázím to taky asi na turbo když je evidentně tak razantní úbytek výkonu..nebo vzduchový filtr, naftový těžko tohle bude dělat..Zkontroluj podtlaky na turbu, malá dírka v hadičce a už to je špatně..

geppi
Příspěvky: 8
Registrován: 03.04.2013 20:09
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Fabia 1,9 TDI PD 74KW netáhne ve vyšší rychlosti

Příspěvek od geppi »

shodou okolností budu taky měnit palivovej filtr.
Koupil jsem TEC 2000 na vyčištění trysek a palivové soustavy.
Koukni se zda nemáš ucpaný egr ventil a celkově zarostlé potrubí na sání, popřípadě pročistit váhu vzduchu.
1,9 TDI 74KW - chip 96KW spotřeba 4,2 L/100km

geppi
Příspěvky: 8
Registrován: 03.04.2013 20:09
Počet měsíců bezeškodního průběhu: 0

Re: Fabia 1,9 TDI PD 74KW netáhne ve vyšší rychlosti

Příspěvek od geppi »

Tak jsem vyměnil palivovej a vzduchovej filtr. oba zasraný jak ten dobytek. prase majitelka z německa. servis škoda a vzducháč měl 75tis km. s novým manem a vyměněným olejem castrol 5w40 auto jako nové. egr ventil čistej,ale váha vzduchu špinavá(dúvod byl protržený vzducháč), a auto má uplně jiný výkon. nebál bych se říci že o 5koní :ugeek:
u toho poklesu km, nemáš náhodou třeba jiné pneumatiky. mě to dělal focus mezi 18kama a 15kama. cca o 15km v plné rychlosti..........
1,9 TDI 74KW - chip 96KW spotřeba 4,2 L/100km

Odpovědět

Zpět na „Motory“